Kızlar teheccüd hakkında

Birkedii

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2024
255
73
25
Kızlar selam 💐 başka bir konumda beddua olayını anlatmıştım okuyanlar varsa .Dışarıda arkadaşımla beddua konusunu konuşuyorduk .Ben yine öfkeyle /kızgınlıkla beddua edıyordum .Yanımıza genç bir kadın geldi . Afedersiniz konuşmanızı duydum da beddua etmeyin 40 gece teheccud kılın .Ben öyle yaptım.Bedduadan daha etkili Allah sordu dedı. Namazı tabii ki olumsuz şeylerde kullanmak bence hoş degıl ama .Sizce ?

Neden Allah'ın adaletine güvenmiyorsunuz :) Birine hak ettiğini yaşatmak için bizim bedduamıza, namazımıza ihtiyacı yok diye düşünüyorum ben. Namazı kendiiz için tabiiki kılın, ama birine kötü bir şey olsun diye kılmak biraz şey değil mi? Bilenler daha iyi açıklayacaktır.

Neden Allah'ın adaletine güvenmiyorsunuz :) Birine hak ettiğini yaşatmak için bizim bedduamıza, namazımıza ihtiyacı yok diye düşünüyorum ben. Namazı kendiiz için tabiiki kılın, ama birine kötü bir şey olsun diye kılmak biraz şey değil mi? Bilenler daha iyi açıklayacaktır.
Evet ben de dedıgım gıbı doğru bulmuyorum namazın başka amaçla kılınmasını .Ama kız da öyle deyince sormak istedim. Çok zor şeyler yaşadım . Tabii ki yok ama o kadar öfkeliyim ve o kadar üzerime geliniyor ki .Dayanamıyorum .

Teheccut cidden kilabileceksen kil kildikca zatn o ofken diner. BEnde bi kac seyden dolayi kildim. HAtirlamiyorum bile o uzuldugum seyleri

ben mi yanlış anladım. Tövbe amaçlı teheccüd kılın demiş bence. Teheccüd namazı daha hayırlıdır. Şeklinde anladım bende

teheccüd çok değerli bir namaz
40 ı 50 si yok istediğiniz kadar gece kalkın kılın (belki bunu 40 geceden sonra alışkanlık olur ve sürekli kılarsınız diye söylemiş olabilir) ve siz bu namazı kılmayı başarmışsınız ben gece uykumdan kalkarak kılamadım bile

Ne yaşadınız ne zorluklar çektiniz bilmiyorum ama namazınızdan sonra Allahım kalbimde kin bırakma diyin mesela ya da Allahım kötü insanları benden uzak tut-kötü insanları bana yaklaştırma diyin

Bunu söyleyen kişi de büyük ihtimalle beddua tuzagına düşmeyin,kalbiniz yumuşasın diye söylemiştir ama sizin düşüncenizi anlayamadım tam olarak

X