Kızlar sözlum benı terk etti gibi bişey

lall_86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2007
74
0
Komşumuzun oğlunun düğünü vardı eski oturduğumuz yerde
sözlume söylucektim ulaşamadım sözlum asker aradım yok dediler
babam sende gelıcen dedı bende gitmek zorunda kaldım düğündeyken sözlum aradı nerdesın dedı düğündeyım dedım bana kızdı bana söyledınmı felan
sonra annem aldı telı o bızımle yaşıyo dedi şuan bizimle gelmek zorunda babasıyla senın aranda kalıyo sonra telı kapadı msj çekmiş
Benı dinlemediğin için senı affetmıcem benı takma bana karşı gel artık yeter ben burda askerlik myapayım sen istıyon dıye hafta sonu evde durma senın sevgınede sanada inanmıyorum artık bana bir daha sorma yapmıcağın şeyi bugun çok şey kaybettın insan neyın ne olduğunu daha iyi anlıyo özgursun artık

askerlik psikolojisi diycem ama ipleri fazla vermişsin eline henüz ailenle berabersin onlarla beraber biyere giderken ondan izin almakta nedemek
bu kadar karışmasına müsade etmemelisin bence sende çek restini derim ben

sözlün ayıp etmiş canım benim bu kadar saçma biş nedenden dolayı ayrılınılır mı ya askerde hem her saniye ona ulaşamazsın ki hem aramışın çıkmamış sen ona mesaj at ben seni aradım arkadaşların orda olmadığını söylediler ailem beni düğüne götürdü onlarla gitmek zorundayım hem ailemle beraber gittim bunda kıskanılcak bişey yok asıl ben sana çok kırıldım yaptığın bu hareketi hak etmedim falan yaz o kendini suçlu hissetsin ya ne alaka annen baban yanında benim aşkımda baya kıskanç ama bu kadar da değil yani ailenle istediğin yere git der bana..askerde olduğu için biraz daha hassastır ama seni üzmesine de izin verme

aynı benim dün ayrılmış olduğum erkek arkadaşım!.. bu kadar mı benzer erkekler birbirlerine.. sende benim gibi ipleri onun eline vermişsin eğer üstünde otorite kurulmasını kaldıramıyorsan (benim gibi) hiç düşünme ayrıl derim.. bence şimdiden belli etmiş kendini şimdi bunu yapan evlenince neler yapar iyice bir düşün. sonuçta sende insansın kendini bu kadar ezdirme şimdiden..

Hmmmm ayip etmis,,, Iyi valla Sözlendin diye Sendemi Askerlik yapicakmissin onunla üzme tatli Canini, düzelir hersey,,,,
Ailen yaninda Sonucta nereye gittigin de belli,,,, Üzülme Canim Benim

O arkerlik yaparken senin ailenle bile olsa mecburiyetten bile olsa düğüne gitmene içerlemiş,benim nişanlımda 2 yıl doğu görevi için Hakkari'de kaldı ve ben bırak düğüne gitmeyi doğru düzgün hiçbir yere gitmedim gerçi benim içimden gelmedi çünkü hiç bir şeyden tat alamıyordum,gerçi bizim haberleşememe gibi bir problemimiz pek olmadı sadece arada bir telefonu çekmezdi o kadar,sözlün şu anda sıkıntılı,senden ayrı,sosyal hayat sıfır,bence seviyorsan sen daha anlayışlı olmalısın sen memleketinde ve ailenlesin ama o değil bunlar bir erkeği böyle tuhaf davranmaya iten nedenler gerçi biraz da içinden geliyordur karakteri buna müsaittir ama senin kabahatin yok burda sen haber vermek istemişsin gerçi ailenle gitmişsin aslında mecbur değilsin ama böyle alıştırdın herhalde haliyle haber vermediğinde sonuç böyle oluyor.

bu erkekler hep aynımıdır ya..ister asker olsun ister sivil huylarında var sanırım..neden bazen sahiplenmeyi fazlasıyla abartırlar anlamıyorum..şu an hayat senin hayatın bu kadar ipleri eline vermıcen erkek mılletının...

EĞER ANNEN MÜDAHELE ETMESEYDi ÇOK DAHA ŞIK OLURDU.

ASKER PSİKOLOJİSİYLE YAŞANMIŞ GERGİNLiKLER BUNLAR.
AMA BENDEN SANA ABLA TAVSİYESİ, SORUNUNUZ NE OLURSA OLSUN.
İKİNiZ HALLETMEYE ÇALIŞIN. SEN TABİİKİ ANNENLE PAYLAŞ...
TECRÜBELERİNDEN FAYDALAN AMA, SÖZLÜN - EŞİN NE OLURSA OLSUN.
KARŞISINDA TEK DUR...

BİRİLERİNİN SENİ YÖNLENDİRDİĞİ HİSSİNE KAPILMASINA MÜSAADE ETME...
BÖYLE BİR HİSSE KAPILIRSA, O'da SÜREKLİ SENİ YÖNLENDİRMEK İSTEYECEKTİR.
BU DURUM DA EVLİLİKTE ASLA KATLANILMAYACAK BİR DURUMDUR.

ANNEN DÜŞÜNCELERİNDE BİRYERDE HAKLI, BİRYERDE HAKSIZ...
EVET ONUN EVİNDESİN ONUN DEDİĞİNİ YAPARSIN AMA,
SÖZLÜNLE DE DAHA ÖNCE PAYLAŞABİLİRSİN.
BU İKİNİZİN ARASINDA...
BELKİ SEN SÖZLÜNÜ BİLGİLENDİRİYORSUN, KARŞILIĞINDA AYNI ŞEYİ ONDAN DA BEKLİYORSUN...
BU ÇOK NORMAL....

SÖZLÜN ŞUNU BİLSİN, BAZI KARARLAR DURUMA GÖRE TEK BAŞINA DA ALINABİLİR.
BU DURUMDA SÖZLÜN SAYGI DUYMALI, SENİ HIRPALAMAMALI...

UMARIM HERŞEY DÜZELİR,

SEVGİYLE KAL. HOŞÇAKAL...

ben anlamıyorum kızlar.daha evlenmeden nasıl bu kadar karışabiliyorlar size ve neden bu kadar karıştırıyorsunuz hayatınıza.evlenmeden önce benim eşim bana hiç karışamadı.çünki ben onun soyadını taşımıyordum babam veya annem ne derse onu yaptım.şimdi sen sözlün düğüne gitme dese gitmiycenmi?anne ve babayla gidilen yere o ne karışırmış.bu asker psikolojisi falan değil resmen şımarıklık ...ay valla çok sinirlendim.

şimdiden babanı saymıycaksa ilerde hi dsaymaz.senin üzerinde babanın söz hakkı var ama o kişinin yok.böyle saçmalık olmaz.

ben anlamıyorum kızlar.daha evlenmeden nasıl bu kadar karışabiliyorlar size ve neden bu kadar karıştırıyorsunuz hayatınıza.evlenmeden önce benim eşim bana hiç karışamadı.çünki ben onun soyadını taşımıyordum babam veya annem ne derse onu yaptım.şimdi sen sözlün düğüne gitme dese gitmiycenmi?anne ve babayla gidilen yere o ne karışırmış.bu asker psikolojisi falan değil resmen şımarıklık ...ay valla çok sinirlendim.

şimdiden babanı saymıycaksa ilerde hi dsaymaz.senin üzerinde babanın söz hakkı var ama o kişinin yok.böyle saçmalık olmaz.

Arkadaş ağır yazmış ama her dediği de doğru! Ayrıca eklemek istediğim;yarın sen bu adamla evlendiğinde her dediğine de "he" dersen çok üzülürsün...

konu ne olursa olsun ilişki denilen şeyin sadece iki kişi arasında yaşanması gerektiğini düşünüyorum.tabiki aileler çocuklarının iyiliğini düşünüyo ama sonuçta bu hayatı ikiniz paylaşıyosunuz.ve problemi ikiniz çözmelisiniz.sözlünün tavrı yanlış tabi ama yine de kendini onun yerine koyarak da düşün derim ben.ve tekrarlıyorum ailen sana ne derse desin dinle tabi fikirlerini al paylaş ama sözlünle konuşulması gereken şeyi sen konuş aranıza üçüncü şahsı asla sokma.bu benim nacizane fikrim tabi.sevgiler canım..

Bencede cok yuz vermissin...Ne demektir ki henuz evli degilken sana bu kadar karissin..Heleki ailenle gittigin bir yerde olay cikartsin..!!
Sen su anda babanin soyadini tasiyorsun, onun degil...Ve babani simdiden bu kadar ezip gecmesine izin verme...Burada ki saygi cizgisinide korumak, babani aileni saydirmak sana dusuyor..
Bencede askerlikten falan degilde karakterinde var gibi geldi kiskanclik...Simdiden bu kadarsa;ilerisi için sana Allah kolaylik versin demekten baska yapabilecegim hiçbirsey yok...Uzuldum adina,ama herseyde bir hayir vardir...Bunun evlenmeden once yasanmasi iyi olmus(bence):teselli::teselli:

buna benze nisanliyken bizde yasadik..ama anladiki daha onunla diilim ve susmak zorunda kaldi..kötu olmus seninkidee ama napardin gicik iste bunlar

X