kızlar sizce ne yapmalıyım?

porselen diş yaptırdınızmı ve memnun musunuz ?

• evet yaptırdım memnunum

OY: 3 37,5%
  • hayır yaptırmadım

OY: 5 62,5%
  • evet yaptırdım fakat memnun değilim

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    8

prensesist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2008
202
1
36
kızlar benim sizlere bir sorum olucaktı.. dişlerimin şeklinden çok fazla memnun değilim herkes güzel olduğunu söylüyor fakat önemli olan benim kendi içimin rahat olması.. ben dişlerimin hepsini porselen yaaptırmayı düşünüyorum.. aranızda hiç böyle bir uygulama yaptıran varmı ?

*porselen dişler damak gibi takılanlardanmı oluyor,yoksa teker teker ya da üçer üçer falan diğer sağlam dişe tutturularak mı? (yani damak olmadan)

bu konuda bana yrdım edebilecek olan varmı? eğer yaptıran arkadaşlar varsa onların tecrübelerinden yararlanmak istiyorum. şimdiden teşekkürler.

bende yaptırmayı düşünüyorum ama nasıl durur diye çok korkuyorum. ya kötü olursa ne yapacağım korkusu var içimde:KK43: bembeyaz durmalarını istiorum ben.. canım snn öylemi duruyor ?

merhaba.ben iki yıl önce ön dişlerime kendimi dişlerimi çok kesmedilen yaprak porselen yaptırdım çok ama çok memnunum.isterseniz diş hekimimi tavsiye edebilirim.

ben her şeye rağmen dişlerin biçimsizde olsa sağlıklı olanından yanayım. estedik tabiki güzel ama sağlık herşey. yaşlanınca ne olacak peki. benim aklıma hep o porselenin altında kalan dişlerim aklıma gelir. ben hiç düşünmedim. pekde sıcak bakmıyorum. ama hiç araştırmadım belki iyidir.

Kırık,eksiklik,çürük vb. sebeplerle porselen kaplama(kron) ya da yaprak porselen(laminate veneer) yapılabilir.Ancak sadece estetik amaçlı yapılacak restorasyonlara ben sıcak bakmıyorum..Kimseye de tavsiye etmiyorum.Doğal dişlerinizle edebildiğiniz kadar devam edin derim.Tercih elbette sizin.

Son düzenleme:
bence yaptırma arkadaşım yaşlanınca yaptırırsın,kendi dişin gibi olmaz ayrıca hiçte doğal durmuyo,bir arkadaşım yaptırdı dişini kesip kaplama, zamanla diyo koku yapıyor onlarla uğraşmak zor.

Bundan 2 yil önce bende bu fikri kafama koydum ve yasadigim ilçede ve ilde 5 doktora gösterdim hepside ayni cevabi verdi bence kendi dişin gibi olmaz dedi ve beni caydirdilar kendi doktorum beni izmire gönderdi ve su an tellerim cikacak kendi dişlerim yanliz 19 yasinda idim hani belki 30 filan olsam bende yaptirirdim porseleni

X