Kızlar pco hormon testlerime bakar mısınız

Melikenin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2024
56
20
22
Kızlar merhaba öncelikle bende ultrasonda overler polikistik dendi. hormon değerlerim şu şekilde
Fsh 5,33
Lh 4, 81
Estradiol E2 26,66
TSH 2,173
Testesteron 0,44
DHEA- SO4 261,9
Prolaktin 14,57
Adetin üçüncü günü yapılan sizce nasıl
Bide benim reglim de çok düzensizleşti geçikmeler oluyor sürekli baya amh baktirmali miyim sizce

Son düzenleme:
Kızlar merhaba öncelikle bende ultrasonda overler polikistik dendi. hormon değerlerim şu şekilde
Fsh 5,33
Lh 4, 81
Estradiol E2 26,66
TSH 2,173
Testesteron 0,44
DHEA- SO4 261,9
Prolaktin 14,57
Dhea ne bilmiyorum ama değerlerin iyi duruyor

Fsh 5,33
Lh 4, 81
Estradiol E2 26,66
TSH 2,173
Testesteron 0,44
DHEA- SO4 261,9
Prolaktin 14,57
Pco için lh fshnın iki katı olmalı diye biliyorum. Hormonlarda değil de sadece görüntüde pco olabilir. Zaten o pcodur hormonal olan pcos.

hormonların pcos desteklemiyor. sadece yumurtalıklarda görüntü görüldüyse polikistik overdir. değerlerin zaten iyi. ama yumurtalıklarda fazla yumurta olduğu için yumurtalar her ay istenilen düzeyde ve kalitede büyüyemiyor. gebeliğe engel demek yanlış olur ama sağlıklı bir kadının her ay şansı varken senin bazı aylar şansın olmuyor maalesef.

bende hem görüntüde hem de hormonlarda pcos destekleyen sonuclar var. ona rağmen doktorum gebe kalma şansın yüksek sadece sağlıklı bir kadından daha uzun sürebilir dedi. 1 yıl gebe kalamadım. gecen ay ilaç desteğiyle güzel yumurtalarım oluştu ama. umarım sen en yakın zamanda gebe kalabilirsin 🥲

hormonların pcos desteklemiyor. sadece yumurtalıklarda görüntü görüldüyse polikistik overdir. değerlerin zaten iyi. ama yumurtalıklarda fazla yumurta olduğu için yumurtalar her ay istenilen düzeyde ve kalitede büyüyemiyor. gebeliğe engel demek yanlış olur ama sağlıklı bir kadının her ay şansı varken senin bazı aylar şansın olmuyor maalesef.
bende hem görüntüde hem de hormonlarda pcos destekleyen sonuclar var. ona rağmen doktorum gebe kalma şansın yüksek sadece sağlıklı bir kadından daha uzun sürebilir dedi. 1 yıl gebe kalamadım. gecen ay ilaç desteğiyle güzel yumurtalarım oluştu ama. umarım sen en yakın zamanda gebe kalabilirsin 🥲
Ay teşekkür ederim içimi rahatlattıniz çok açıklayıcı olmuş yorumunuz Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah ❤️

Amh baktırmanı tavsiye ederim 3 ay boyunca 3 farklı doktora gittim yumurtalıkların harika dediler 4. Ayda farklı bir doktora gittim amh testiyle başlayalım önemli dedi ve baktığında polikistik görüntün var dedi test sonucumda yüksek çıktı pko olduğumu öğrendim 6. Ayda test sonuçlarım da bozulma oldu lh değerim 21 çıktı fsh 4 bakalım doktor ne diyecek

Fsh 5,33
Lh 4, 81
Estradiol E2 26,66
TSH 2,173
Testesteron 0,44
DHEA- SO4 261,9
Prolaktin 14,57
Bide benim reglim de çok düzensizleşti geçikmeler oluyor sürekli baya amh baktirmali miyim sizce

Fsh 5,33
Lh 4, 81
Estradiol E2 26,66
TSH 2,173
Testesteron 0,44
DHEA- SO4 261,9
Prolaktin 14,57
Benimde doktor ultrasonda polikistik dedi yumurtalıklarım çokmuş yumurtlayan polikistiksin dedi benimde sonuçlarım şu şekilde;
Lh 11.2
Estradiol 52.1
Fsh 6.2
Prolaktin 20.3
Başka tahlillerde istedi ama onlar çıkmadı henüz yorumlar mısınız gebeliğe engel bir durum yok dedi ama tedirgin oldum hiç duymamıştım polikistik overi

X