Bebek Beslenmesi kizlar deneyimli anneler yardim edin nolur

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

gzmslck

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2014
96
13
33
Kizlar benim bebegim dort aylik ve iki haftadir emmeyi reddediyo.. zaten cok aglayan ve cok gazli bi bebekti hala gazli hic gecmedi simdi bide bu eklendi dahada agliyo.. ac diye agladigini biliyorum gogsumu dayiyorum ciglik cigliga asla almiyo gogsumu ya uykudan hemen uyaninca emzirebiliyorum yada sansliysam bacaklarini acip yatarken biraz emzirebiliyorum.. onun disinda ac diye herhalde herseye saldiriyo agzina sokmaya calisiyo bacagima bile saldiriyo parmagimi emiyo biberonla su veriyorum cuk cuk onu cekiyo.. biskuvi mamasi yapio vermeyi denedim onu yedi sonra yine beni emdi biraz anlamadim ben.. bu ayda az kilo almis dis belirtileride basladii.. mama versemmi ek gidaya baslasammi napsam.. doktorum ek gidaya baslarsan bide kabizlik cekersin dedi zaten gaz soruni varr.. gece dogru duzgun uyku uyumuyo surekli kipirdaniyo yuzustu yatiyo oglum.bi saga donduruyo kafasini bi sola donduruyo saatte bir aglayarak uyaniyo emziriyorum.yaririyorum sonra yine uyaniyo doymuyo diye herhalde.. gecen gece mama denedim milupanin conformilini icmedi tiksindii.. napayim kizlar akil verin banaaa.. :KK43:(((

Merhaba;
benim oğlum da 3 aylıkken uykusu gelmeden emmemeye başlamıştı. gün içinde 2-3 saat uyuyup uyansa bile tekrar uykusu gelmeden emziremiyordum. ya da çok az oda zorla. 10gün sonra dişleri patladı. derdi varmış yani. şuan 6aylık oldu ve hala emiyor. 1 hafta once üst dişleri de patladı. patlamadan 10 gün önce yine zorla emzirmeye başlamştım. sizin de dişleriyle ilgili olabilir. daha çok erken demiştim ama 3aylıkken de diş çıkarabiliyorlarmış:)

Merhaba;
benim oğlum da 3 aylıkken uykusu gelmeden emmemeye başlamıştı. gün içinde 2-3 saat uyuyup uyansa bile tekrar uykusu gelmeden emziremiyordum. ya da çok az oda zorla. 10gün sonra dişleri patladı. derdi varmış yani. şuan 6aylık oldu ve hala emiyor. 1 hafta once üst dişleri de patladı. patlamadan 10 gün önce yine zorla emzirmeye başlamştım. sizin de dişleriyle ilgili olabilir. daha çok erken demiştim ama 3aylıkken de diş çıkarabiliyorlarmış:)

Valla canim salyalari asiri akiyo bide buldui herseyi agzina sokup isiriyo hemde cok sert isiriyo.. umarim distendirde biran once cikar emmeyede devam eder huysuzlanmaz valla baya zorlanıyorum insallah cabuk gecer bu sikintisida..

Ben çok çektim bu yüzden bu tip konulara elimden geldiğince cevap yazmaya çalışıyorum. Tomrisin emzirme Kampı var. Netten arayıp bulabilirsin. detaylı okumanı ve uygulamanı tavsiye ederim.tabi bebişin bir sağlık sorunu yoksa. Hatta uygularsan eğer, sonucunu benle paylaşırsan sevinirim.Sevgilerle

S
Kizlar benim bebegim dort aylik ve iki haftadir emmeyi reddediyo.. zaten cok aglayan ve cok gazli bi bebekti hala gazli hic gecmedi simdi bide bu eklendi dahada agliyo.. ac diye agladigini biliyorum gogsumu dayiyorum ciglik cigliga asla almiyo gogsumu ya uykudan hemen uyaninca emzirebiliyorum yada sansliysam bacaklarini acip yatarken biraz emzirebiliyorum.. onun disinda ac diye herhalde herseye saldiriyo agzina sokmaya calisiyo bacagima bile saldiriyo parmagimi emiyo biberonla su veriyorum cuk cuk onu cekiyo.. biskuvi mamasi yapio vermeyi denedim onu yedi sonra yine beni emdi biraz anlamadim ben.. bu ayda az kilo almis dis belirtileride basladii.. mama versemmi ek gidaya baslasammi napsam.. doktorum ek gidaya baslarsan bide kabizlik cekersin dedi zaten gaz soruni varr.. gece dogru duzgun uyku uyumuyo surekli kipirdaniyo yuzustu yatiyo oglum.bi saga donduruyo kafasini bi sola donduruyo saatte bir aglayarak uyaniyo emziriyorum.yaririyorum sonra yine uyaniyo doymuyo diye herhalde.. gecen gece mama denedim milupanin conformilini icmedi tiksindii.. napayim kizlar akil verin banaaa.. :KK43:(((
Selam ....sütünüzü sagip vermeyi dene...sütünüz azalmasın..pes etmeyin...rezene deneyin...Allah yardımcınız olsun. .

Pes etme firsat buldukca emzirmeyi dene ben sakinlestiginde uykuda, uyanir uyanmaz bide yatakta uzanirken veriyorum ayni sorun bizdede var gecer insallah duzelir

Diş canım kesinlikle diş bebeğin dişi yüzünden bu kadar huysuz 15 gün idare edecen damağına sor dr y calgel diş jeli sür kendini pompayla sağ ver çıkana kadar dişi

merhaba benım bebegım de 8 aylık bu sorunların aynısını 5 aylıkken bende yaşadım aç olmasına ragmen benı emmıyordu elıyle itikliyordu. sağıp biberonla verdım ama yetersız gelıyordu doktorumuz bizi 4 aylıkken ek gıdaya geçirdi çünkü bebegım kaka yapmıyordui.bir toz verdi onu mamasına karıştır kakasını yapsın dedi kimya olmayan ve gıda takviyesi bir ilaçtı. böylece 5-6 gun kaka yapmayan bebegım düzenli olarak hergun kaka yapmaya başladı. bende anne sütü yetersiz oldugu için mamaya başladık hiçbir sorunda yaşamadım. bebegım 4.280 gr olarak dünyaya geldi şimdi 8 aylık 10 kılo boyu 74 cm gelişimi gayet iyi doktoruna bir danış derım.

Benim oglum da 3.5 aylıktan 7 aya kadar zor emdi..uykudan önce ve hemen sonra emziriyordum. .20 ay emzirdim..geçiyor o günler yani gönlünüz rahat olsun..
memeden keserken agliyorsunuz bile :))

X