Kızlaarr bilen başından geçen varsa lütfen yazsın,kesemi görmek için gitmiştim...

selvvimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2007
35
0
cumartesi günü kesemi görmek için ilk kez doktora gittim.son adet tarihim 29 kasım.vajinal ultrason ile muayene oldum,ama doktorum daha büyük beklerdim çok zayıf dedi.kaç haftalık olduğunu sorduğumda 3 haftalık dedi,benim son adet tarihi hesabıma göre 5 haftalık.herhafta takip edicez dedi.ters bi durummu var diye çok tedirginim.perşembe günü tekrar gideceğim.başından böyle bişey geçen varmı varsa lütfen yazınn.fisfisfis

Tedirgin olma canım vallahi bilemiyorumki Allahın izniyle sen ferah tut içini.
Yalnız çok dikkat et kendine.Hiç bi şekilde ağır kaldırma,fazla hareket etme.Bu zamanlar çok önemli..Sevgilerimle..

Benim SAT 20 KASIMDI dün gittim vajinal ultrasonla keseyide bebeğide gördü hatta kalp atışlarını dahi gördük.
sen SAT a göre 5 hafta 4 günlüksün. bence 6.haftayı bekle görmen daha sağlıklı olur..birde önce ben normal ultrosona girdim hatta çok su içmiştim.
ondada göründü.
sen 6,haftanın dolmasını bekle fikrimce bazen saklanabiliyolar minacıklar:)

barzey;benim normal ultrasonla görünmedi.ve bende karnım su dolu gittim ama doktor gerek yok tuvalet ihtiyacını gör oyle bakalım dedi bende şaşırdım çünkü hep bilirimki ultrasonla bakmak için çok su içmek gerekir.umarım bişi yokturdüşük ile ilgili bişi söylemedi.sadece çok zayıf gördüm dedi işte :S

cumartesi günü kesemi görmek için ilk kez doktora gittim.son adet tarihim 29 kasım.vajinal ultrason ile muayene oldum,ama doktorum daha büyük beklerdim çok zayıf dedi.kaç haftalık olduğunu sorduğumda 3 haftalık dedi,benim son adet tarihi hesabıma göre 5 haftalık.herhafta takip edicez dedi.ters bi durummu var diye çok tedirginim.perşembe günü tekrar gideceğim.başından böyle bişey geçen varmı varsa lütfen yazınn.fisfisfis

cnm inşallah bir sorun yoktur sıkıntı yapma allahın izniyle bebişine sağlıklı ve hayırlı bir şekilde kavuşursun dualarım seninle:1hug:

barzey;benim normal ultrasonla görünmedi.ve bende karnım su dolu gittim ama doktor gerek yok tuvalet ihtiyacını gör oyle bakalım dedi bende şaşırdım çünkü hep bilirimki ultrasonla bakmak için çok su içmek gerekir.umarım bişi yokturdüşük ile ilgili bişi söylemedi.sadece çok zayıf gördüm dedi işte :S

Normal ultrasonda su içmek gerekiyor ki dr daha iyi görebilsin..önce bende çok su içtim normal ultrasonda baktı doktor..sonra tuvalete git vajinal ultrasondan bakalım dedi aynı seninki gibi...
bana folik asit ilaç yazdı sana yazmadımı doktor birde kan ve idrar testi istedi onları yarin yaptırcam..
Madem zayıf gördüyse ilaç yazmalıydı?
Sen sıkıntı yapma ALLAHIN izni ile içini ferah tut stres hiç yapma sakın bebeğe çok zararlıymış bol bol yeşillik c vitamini ve süt iç..birde şu ilacı bir sor doktoruna canım..

Merak etme kendine dikkat et yetr.bende dr.a gittiğimde ilk dr.hesaplamasına 5.5 ama kandaki değere göre 10 günlüktü.kalp atışlarını duymadık.onların hesaplaması adete göre olduğu için açıkcası(benim düşüncem)ilk muayenelerde eğer erken gidildiyse bazı üzücü cümleler kuruyolar ben bunu hesaplama farkına bağlıyorum.meraketme 8.haftada falan duyarsın kalp atışlarını.

Canim doktora gidecegin gune kadar cok dikkat et bolbol dinlen yat bakalim doktor ne diyecek umarim kotu birsey cikmaz canim.

merhaba kızlarr SATa göre 4 hafta 6 günlüğüm öğleden sonra dr.a gidiyorumm merak ediyorumm acaba keseyi görebilirmiyimm??? yada bu haftalarda gören varmıydı???

selam transabdominal USG de 8.haftadan sonra embriyo görülebiliyor.. sadece gebelik kesesinin olması tekrar USGyi gerektirir ama illaki korkulacak bi durum var demek değildir.. transvajinal USG de daha net ve detaylı bilgi toplanır ama şunu unutma ki.. SAT yani son adet tarihin yumurtlama tarihin değildir.. yani eğer ovulasyonun erken döneminde hamile kaldıysan 10-11, geç döneminde hamile kaldıysan yaklaşık olarak 17-18 gün düşmen lazım gebelik haftandan.. biraz daha sakin ve sabırlı ol bence.. inşallah herşey yolunda gidicektir..

cnm geç döllenme olmuş olabilrii hiç merak etme geriden gelebilir herşey olabilir sıkma canınııı
biraz sabır sadecee

Merhaba sonerim;

sen 4+6 günlüğüm doktora gideceğim yazmışsın.Acaba kan değerin kaç çıkmıştı gittiğinde? Birde doktor neler yaptı? Bende bu cumartesi gideceğim.Neler yapılıyor anlatırmısın.İnsan çekiniyor soramıyor, önemli şeyler varsa söylermisiniz.

Sağol..

canım ben dr.a gitmeden 1 hafta önce yaptırmıştım 143 çıkmıştıı. dr hamileliğim çok yeni olduğundann karından belli belirsiz gördü vajina ultrasonundan bakmak istedi ama ben istemedimm . benimde bu cumartesi tekrar randevum varr, bu hafta göreceğim inşallahh.birde folik asite başlattı günde 1 tane tahlilleri filan bu haftaya bıraktıı...

hepinize bebeklerinizle mutlu sağlıklı ömürler diliyorum.
gelelim şu konuya....
benim arkadaş hamiş olunca bir sevinç bir sevinç gitti dr a.dr dediki gelişimi geri.haftaya bakalım bidaha.sonra bakıyor yine aynı şeyi söylüyo.araya bayram girince bayram sonu gel bebeği alcaz diyo.kalbi atmıyo bunun diyo.çok üzülüyo arkadaş.bari kendi düşsün diye hopluyo zıplıyo yok bişey.neyse tam bir gün kala bide başka dra gitmeye ikna ediyo bir arkadaş onu.umutsuzca gidiyo o dra...bir de ne duysun.bebişin kalbi atıyooooooooo......sevinçten oracıkta ağlıyo...
acele etmeyin arkadaşlar.geç döllenme olabilir,dr ehil olmayabilir.siz yine de bir başkasına gidin,emin olun derim ben.
sağlıklı,hayırlı bebişler hepimize inşallah....

X