Kitap Günlüğüm

MarV-el

Engineermom
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2015
3.079
4.560
34
Bu konuyu açmamdaki amaç; hem kendime bir hatırlatma hem de konuya girenlerin hangi kitabı okuduysam az buçuk bi bilgi edinmesi kitap hakkında. Şimdiden konumu ziyaret edenlere sonsuz teşekkürler.

22 nisan , Jean Christophe Grange,Siyah Kan
Kitap güzel bi gerilim kitabı.Ara ara konuda kopukluk hissetsemde yine de sıkılmadan okudum.Yazar o aksiyon ve gerilimi hissetiriyor gerçekten. Ve insanın kendisini sorgulamasını sağlıyor.En çok takıntılı olduğumuz konu ne acaba? Çünkü kitaptaki karakter kendi takıntısıyla alâkalı şeyler yaşıyor.
Şimdiden okuyacak olanlara keyifli okumalar diliyorum...:KK36:

23 nisan, George Orwel,Hayvan Çiftliği
Önsözden anladığım kadarıyla yazarın amacı Joseph Stalin rejimini masalımsı bir anlatımla eleştirmek, ama kitabı bitirip üstüne düşününce bulunduğumuz zamanla da çok büyük benzerlikler taşımakta. Sürükleyici ve keyifli bir kitap.
Keyifli okumalar şimdiden:KK37:

26 nisan,J.K. Rowling, Harry Potter ve Felsefe Taşı
Filmlerini defalarca seyretmeme rağmen kitaplarını ancak okumaya başlayabildim. Fantastik kitap severler için gerçekten güzel ve akıcı.Filminden daha çok keyif verdi.:KK55:

28 nisan, N.H. Kleinbaum,Ölü Ozanlar Derneği
Katı eğitim veren bir erkek lisesinde geçen olayları anlatıyor.Bu olaylar bir takım genç ve yeni gelen yenilikçi edebiyat öğretmenleri arasında geçiyor. Kitapdan da filmden de büyük keyif aldım. Carpe diem :KK39:

1 Mayıs, J.K.Rowling, Harry Potter ve Sırlar Odası
Fantastik kitap sevdiğim için ben çok sevdim.
:KK55: keyifli okumalar :KK55:

7 mayıs,J.K.Rowling,Harry Potter Ve Azkaban Tutsağı
Kitabı okurken filmin ne kadar eksik olduğunu farkettim desem yeridir. Kitabın betimlemeleri o verdiği haz bir başka.Okuyacak olanlara keyifli okumalar :KK55:

17 mayıs, Michael Ende , Momo
Bu kitap tam on gündür okumaya başladığım bir kitap.Normalde hızlı okuyabilen bir insan olmama rağmen bu kitap oldukça yavaş okundu. Üstelik gerçekten sürükleyici bir masal olmasına rağmen. Ramazandandır belki diye düşündüm ama kitabı bitirdikten sonra anladım ki bu kitap öylecene bitirilecek bir kitap değil ve evren bana bu kitabı hazmederek okuttu.Zirâ zamanın kıymetini anlatan, sevdiğimiz insanlara ve şeylere daha çok zaman ayırmamızı anlatan bi kitabı hızlıca okuyup bitiremezsin. Çok güzel bir kitaptı.Rüyalarıma bile girdi Momo.Hatta kendim bile Momo oldum. Ve beni en çok etkileyen kesinlikle yazarın son sözü oldu. Mutlaka okumalısınız bu kitabı.:KK37:

26 Mayıs, Jean Christophe Grange,Kurtlar İmparatorluğu
Kitap sürükleyici bir kitap fakat tam olarak oturmayan yerleri oldu bende. Kitabın başlardaki ilerleyişi ile sonu arasında çok fark vardı. Kitabın birçok karakteri sanki biranönce kitap sonlansın diye öldürüldü gibime geldi. En son kalan Azer ise kitap da çok az anlatılmıştı o da kaba hatlarıyla. Yanı keyif alarak okursunuz çerez bir kitap ama çok derin anlam beklemeyin :KK51: Yine de keyifli okumalar.:KK37:

27 Mayıs, Antoine de Saint Exupéry, Küçük Prens
Kısa ama üstüne çok düşünülmesi gereken bir kitap. Hayatı yaşarken çocukluğumdan çok mu çabuk vazgeçtim dedirtiyor insana. Hâlâ çocukken olduğu gibi niye düşünemiyorum bunu sorguluyorum şuan. Sevdiğim bir kitap oldu.Sanırım bir daha okurum. Hoppa

kitap okumak dünyanın en güzel hobilerinden ben ne olursa olsun günde enaz 1-2 sayfada olsa okuyorum

X