Göz Makyajı Kirpiklerimi hint kınasıyla boyadım

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Caramello

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2016
16
13
23
Merhabalar dün aklıma bu fikir geldi ve deneyim dedim sonuç böyle hiçbir zararını görmedim bir çay tabağında yarım çay kaşığı hint kınası ile birkaç damla suyu karıştırdım ve kirpiklerime temiz bir rimel fırçasıyla sürdüm. Siz de deneyebilirsiniz

Eklentiler

• DSC_0665.JPG
    DSC_0665.JPG
    16 KB · Görüntüleme: 3.369
düşündüğüm bir şeydi ama cesaret edemedim buna. ne kadar kaldı peki? 20 gün geçmiş üzerinden, memnun musun?

Vay canına güzel fikir ama nasıl uygulayacaz ne kadar beklemek gerek anlatirmisin

Ben dediğm gibi göz kararı yaklaşık 1 çay kaşığı bile doldurmadan hint kınasını onu kremsi kıvama getirecek kadar damla su ile bir kulak çöpü yardımıyla karıştırdım. Daha sonra bakım için kullandığım temiz rimel fırçasıyla kirpiklerime dipten uca sürdüm alt ve üstlerine de. Onu yaklaşık 1 saat kadar beklettim zaten kuruyunca gözünüzü kıstığınızda bile dökülüyor. Yalnız fazla kalıcı olmadı ve göze kaçtığında yanma falan yapmıyor isterseniz siz de deneyin

Ben de bayağı araştırdıktan sonra yapmaya karar verdim gerçi kimse bununla ilgili bir şey yazmamıştı.
Sanırım en fazla 3-4 gün kalmıştır insan kendi yüzünde olunca anlamıyor ama kirpik yapısı farklı olmalı ki mesela ilk sürüp yıkadığımda siyahtı ama sonra normal gelmeye başladı.
Saçımı koyu renk yaptığımdan dolayı kirpiklerimin siyah olması için çabalıyorum bugün kirpik boyası aldım New well diye bir marka bildiğimiz saç boyası gibi kremi ve oksidasyonu var, gözlerim çukurda olduğu için gözüme kaçtı Allah'tan kör olmadım ama çok fark oldu mu anlamadım. Kına da hiçbir zarar yok sanırım ne kadar bekletirsek o kadar iyi ben 1 saat falan beklemiştim ama saça sürüldüğü gibi bir etkisi yok isterseniz deneyin.

Güzel deneyim. Teşekkür ederim :) ben de denerim, bir yerde zararlı diye okumuştum. Ben de rossman dan rival de loopun kaş kirpik boyasını almştım. Kaş tamam ama kirpik tırt. O saydam kısımlar siyahlaşınca güzel oluyor tabi ama ben çok şey istiyorum sanırım.

Ben de öyle :) doğuştan uzun ve gür kirpikli arkadaşlarımı gördükçe öyle olsun istiyorum ama kaderim bu sanırım şimdi de badem yağı sürdüm yarın hint kınası almayı düşünüyorum bildiğin bir yöntem var mı uzatmak için?

Eeose kullanıyorum şu an. Kenarlarda kirpik çıkmış ama önceden hint yağı kullanıyodum belki ondandır. 10 gün oldu, 14 günde etki demiş, deneyeceğim bakalım.

Ben de öğrenciydim anlıyorum seni :) umarım en kısa zamanda kendi paranı kazanırsın

Kizlar yapmayın sakın!
Hint boyasının icerisinde siyah rengi pigmenti veren kobalt maddesi var. Aynı madde koyu sac boyalarinda da var. Benim saçlarım sarı. Diplerim kumral. Saçımın dibine bir tık koyu yapsam kaşıntıdan mahvoluyorum ve ilac iciyorum alerji ilacı
Dikkat etin zamaninda hint kinasindan doktorluk oldum ben
Alerjen birsey
Once bileginize deneyin. 48-72 saat kalsin 1,2 damla
Kaldi ki göz bu.. Aman diyim

X