Kiracı problemi,avukat arkadaşlar bakar mısınız?

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
1.898
1.378
33
Merhabalar.Beş yıllık kiracımızı eve kendimiz geçeceğimiz için çakmasını istedik. Bu arada kiralarını aksatarak ödeyen çok da memnun olmadığımız biri olmasına rağmen ev sahibi olan babam fazlasıyla tolerans göstermiş.
Kiracımı sözleşme bitiminde çıkacağını söyledi.Bittiğinde ev bulamadığını ve çıkmaktan vazgeçtiğini söyledi.6 aylık bir sözleşme daha imzaladık.Yeni sözleşmenin bitimine üç ay kala ihtarname çektik.Yine çıkmadı.Uzlaşmak için eve gittik.Bizi karakola şikayet etti.Bu arada eve biz geçeceğimiz için sipariş ettiğimiz sıfır eşyaları mecburen bir depoya indirdik.Davacı olduk.Tebligat gönderdik filan.Adam bir kaç defa tebligatı kabul etmemiş.Muhtara gitmiş.Hala da çıkmıyor.Tekrar ihtarname göndereceğiz.
Bir de benim akıllı babam Malesef ödeme yapmadığı o kadar ay varken avukata ödediği tarihleri söylemiş yanlışlıkla.Avulat da ona göre tebligat göndermiş.Yani üç aylık ödeme yapmadı diye yaptığımız tebligatta aslında iki aylık ödemesi var,bir ayın ödemesi yok sadece.
Kafalar karışık.Eşyalar geldi.Evde sıkış tepişiz.
Bu süreci bilen varsa yardım etsin arkadaşlar

Süreci bilmiyorum ama valla ev sahibi olmak ne zormuş bu devirde. Kendi evine geçip oturamıyorsun ya varmı böyle bişey. Aman iyiki kiraya verecek bir evim yok diye sevinicem nerdeyse. Allah yardımcınız olsun inşallah bir an önce evinize geçer oturursunuz

Süreci bilmiyorum ama valla ev sahibi olmak ne zormuş bu devirde. Kendi evine geçip oturamıyorsun ya varmı böyle bişey. Aman iyiki kiraya verecek bir evim yok diye sevinicem nerdeyse. Allah yardımcınız olsun inşallah bir an önce evinize geçer oturursunuz
Avukat da öyle söyledi.Bu devirde ev kiraya verilmez dedi.

X