Ketojenik diyetle verilemeyen o son 5 kilo nasıl gitti

Tangledrobin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2018
15
27
43
Evlilik, iş stresi ve doğum sonrası alınan kilolar ve sürekli değişen diyet listeleri ile geçen 11 yıl. Bazen 68 kiloya çıktım bazen 62 kilo oldum. Ama hep bir mücadele. Kilolarım giderek basenlerimde toplanmaya başladı. İnce bel, geniş basen. Son zamanlarda pek moda olan bu vücut şeklini hiç benimsemediğimi, giysi alırken yaşadığım zorlukları-takım elbise almam mümkün değildi. Alt beden 42 üst beden 38-40- anlatmalıyım. Zaten her türlü diyeti denemişim, bedenim artık hiçbirine cevap vermiyordu. 2019 yılında ketojenik diyeti duydum ve hemen araştırdım. Bilimsel makaleler, alanda yapılan çalışmalar, tıbbi deneyler vb. Hemen başladım. 57-58 kiloya indim ama görünüşte 53-54. İnceldim, cildim parladı, enerjim arttı. Daha önce yaptığım diyetlerde halsizlik ve açlık gibi zor durumlarla karşılaştığım için devamını getiremiyordum. Burada sizinle bu deneyimi paylaşmak istedim çünkü uzun bir aradan sonra foruma girdiğimde farkettim ki hala en popüler sayfalar kilo verme ile ilgili. Ben çok faydalandığım bu beslenme tarzını denemenizi tavsiye ediyorum. Yemeklerim her evde bulunan malzemelerle yapılabiliyor. Bol bol yeşillik, yumurta, tereyağ, zeytinyağı, hindi, tavuk tüketiyorum. Günümüzde ketojenik beslenmede yasak olan diğer ürünler zaten çok pahalı olduğu için oldukça tasarruf ederek beslenebiliyorum. Ketojenik beslenme yağ ağırlıklı olduğu için tokluk süresi çok uzun. Bazen tek öğün bazen 2 öğün yeterli oluyor. Ispanak yapacaksam yumurtalı yapıyorum, yanına biraz peynir. Eğer salata yiyeceksem ya uskumru ya da tavuk (derisi ile) ekliyorum. Yağı eksik etmiyorum. 1 saat sonra eskiden olduğu gibi tatlı yemek isteği falan kalmıyor, enerji düşmüyor, yemek sonrası uyku hali sıfır. KAhvaltımı ya çok geç yapıyorum ya da yapmıyorum. 44 yaşındayım, metabolizma yaşım 32 çıktı.

X