Keten Tohumu Jelinin saç uzamasını ve yeni saç oluşumunu desteklemesi

Kasandra

Guru
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2012
101
27
Arkadaşlar, burada epey saç dökülmesi şikayeti olan gördüğüm için yazmak istedim:

Keten Tohumu Jeli, kıvırcık saçlar için şekillendirici işlevi görmesinin yanında, her saç tipinde saç dökülmesine de iyi geliyormuş, saç uzaması ve yeni saç oluşumunu destekliyormuş, ayrıca saça parlaklık veriyormuş, nemlendiriyormuş.

Hatta Keten Tohumu Jelini yumurta gibi bir çeşit saç maskesi şeklinde de uygulayıp, içine çeşitli vitaminler, limon suyu, gül suyu, karanfil, çeşitli yağlar falan ekleyip etkinliğini arttırmak istedikleri çeşitli videoları da Youtube'da gördüm.

Siz Keten Tohumu Jeli uyguluyor musunuz, sade mi yada içine bir şeyler ekleyerek mi uyguluyorsunuz? Nasıl sonuç aldınız?

Ben Keten Tohumu Jelini henüz 1 defa, saçıma şekillendirici krem uyguladıktan sonra üzerine sürdüm. Bir şekillendirici olarak jöle etkisi gösteren bir şey, fena değil, memnun kaldım yani, ama diğer etkilerini henüz tecrübe etmedim tabi henüz.

Arkadaşlar, burada epey saç dökülmesi şikayeti olan gördüğüm için yazmak istedim:

Keten Tohumu Jeli, kıvırcık saçlar için şekillendirici işlevi görmesinin yanında, her saç tipinde saç dökülmesine de iyi geliyormuş, saç uzaması ve yeni saç oluşumunu destekliyormuş, ayrıca saça parlaklık veriyormuş, nemlendiriyormuş.

Hatta Keten Tohumu Jelini yumurta gibi bir çeşit saç maskesi şeklinde de uygulayıp, içine çeşitli vitaminler, limon suyu, gül suyu, karanfil, çeşitli yağlar falan ekleyip etkinliğini arttırmak istedikleri çeşitli videoları da Youtube'da gördüm.

Siz Keten Tohumu Jeli uyguluyor musunuz, sade mi yada içine bir şeyler ekleyerek mi uyguluyorsunuz? Nasıl sonuç aldınız?

Ben Keten Tohumu Jelini henüz 1 defa, saçıma şekillendirici krem uyguladıktan sonra üzerine sürdüm. Bir şekillendirici olarak jöle etkisi gösteren bir şey, fena değil, memnun kaldım yani, ama diğer etkilerini henüz tecrübe etmedim tabi henüz.
Daha önce demiştim ama bana iyi gelmedi keten tohumu jeli evet nemlendiriyor dalgaları belirginleştiriyor ve bozulmuyor dalgaları ama saç dökülmemi artırdı benim herkeste farklıdır tabi de 🤷‍♀️

Ben bazı kaliteli Dökülme Karşıtı Şampuanların dökülmemi daha da arttırması durumuyla karşılaşmıştım ve bu normalmiş, dökülme karşıtı formüllerin çoğu önce zayıf saçları döküp sonra yerine daha kalın ve güçlü saç telleri çıkarıyormuş ve evet çok moral bozucu bir durum ve insanın şevkini kırıyor. Keten Tohumu Jelini sürekli her yıkama arkasından kullanmadım ama benim dökülmemi azalttı gibi geldi, fakat sende benim şampuanlarda yaşadığıma benzer bir etki de olmuş olabilir. Keten Tohumu Jeli genel olarak saçının diğer sorunlarına iyi bir çözüm olduysa, ve bu dökülmeyi arttırması durumu hoşuna gitmediyse, saç dibinden 10 cm falan aşağıya uçlara doğru uygulayabilirsin ve daha önce diğer konu başlığında bahsettiğim gibi krem ve hair butter tarzı kremsi saç yağlarıyla beraber kullanmak, jöle gibi çatır çatır sertleştirici etkiyi kırdığı için banyoda falan saçı mekanik olarak açması kolaylaşıp yolunmadan tarayabilirsin, tek başına uyguladığında saçı açması zorlaştığı için de dökülmeyi ve kopuşmayı arttırmış olabilir.

X