Kese ve progestron seviyesi hakkında

benfatma

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ocak 2024
28
5
29
Merhaba hanımlar 6+6 haftalık hamileyim. Progestron seviyesi 14,9 çıktı. Dr randevuma var daha. Bu değer düşük mü? Forumdan ve netten baktığıma kadar daha yüksek olanlar var :/ bir de kese normal mi tecrübeli arkadaşlarımdan yorum bekliyorum teşekkür ediyorum 🌸

Eklentiler

• IMG_4517.jpeg
    IMG_4517.jpeg
    69,7 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_4516.jpeg
    IMG_4516.jpeg
    76,6 KB · Görüntüleme: 15
Benim 7 haftalıkken 40 üzerinde bi değer çıkmış progesteron kaç olduğu yazmıyor ama >40 yazıyor. Öncesinde hiç ölçülmemişti ama doktorum bu ölçümden önce 2 kutu duphaston vermişti

Doktorumla konuştum 6+6 günlük için 14.9 düşük değer dedi . Hazneden alınan progestan kapsül verdi sabah akşam. Bilmiyorum eski kadınlarda bu değerler düşük değil miydi hiç. Folik asitler falan .. İlaç sektörüne mi hizmet ediyoruz bilmiyorum. Bebek olunca doktor ne derse tamam diyoruz korkuyoruz tabi. Hem düşüklerin çoğu hani genetik- kromozom uyuşmazlığından kaynaklanıyordu .

Merhaba hanımlar 6+6 haftalık hamileyim. Progestron seviyesi 14,9 çıktı. Dr randevuma var daha. Bu değer düşük mü? Forumdan ve netten baktığıma kadar daha yüksek olanlar var :/ bir de kese normal mi tecrübeli arkadaşlarımdan yorum bekliyorum teşekkür ediyorum 🌸
Evet progesteron seviyesi biraz düşük, progestan verır sıze, dınlenın bolca, keseniz normal gorunuyor..

Doktorumla konuştum 6+6 günlük için 14.9 düşük değer dedi . Hazneden alınan progestan kapsül verdi sabah akşam. Bilmiyorum eski kadınlarda bu değerler düşük değil miydi hiç. Folik asitler falan .. İlaç sektörüne mi hizmet ediyoruz bilmiyorum. Bebek olunca doktor ne derse tamam diyoruz korkuyoruz tabi. Hem düşüklerin çoğu hani genetik- kromozom uyuşmazlığından kaynaklanıyordu .
Şimdi gördüm bu mesajı, maalesef eskı kadınlar neden düşük yaptıklarını bilmiyorlarmıs doktor kontrolu, tahliller olmadıgı ıcın. Maalesef bir cok kadın hormon dengesizliği yuzunden ya hamıle kalamıyor ya da erken donemde dusuk yapıyor, hani hep derler ya 3 aylık olana kadar dusuk tehlikesi var dıye..12 haftadan sonra bebek progestron kendı uretmeye baslıyor o yuzden ılk 3 ay dıkkat edın derler ama sebebini bilmezler.. Eksıklık varsa cok sukur kı bunun caresı de var..

X