Davranış Bozuklukları KENDİMİ SAVUNMAYI BİLMİYORUM

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Sakizzzz

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
35
1
Haklı olsam bile savunamıyorum kendimi, hakkımı arayamıyorum , birçok kişisel gelişim ile ilgili araştırma yaptım ama yine büyük bir ilerleme yok bende. Bir örnek verecek olursam: lise zamanında hoca tarih sözlüsü yapmıştı. Herkese 3 soru sordu. Ben çalıştığım için bilmiştim soruları, sonra tenefüste kızlarla otururken sınıftan Bir kız (birbirimizi pek sevmeyiz) beni kast ederek:
"Hoca X'e kolay mı sordu"dedi.(ama iyi niyetle sormadı, Hoca'dan torpili var dercesine sordu) Ben slk gibi hiç cvp veremedim o an , sadece onunla aynı ortama girmeyerek tepki koydum. Böyle basit şeyde kendimi savunamıyorum. Sizce bu konuda nasıl değişebilirim . Bu sadece küçük bir örnekti. Buna benzer şeyler işte.

Ben kazık yiye yiye değiştim universitede :) Her iyi niyet bir yerde son buluyor, her yaş bir akıl getiriyor ve zamanla öğreniliyor bir şeyler. Belki hayal ettiginiz kadar olmaz ama siz de zamanla kazık yiye yiye degisirsiniz muhtemelen.

X