kefir yapmayı beceremiyorum

Ev sütü alıp mayala kefir biraz ekşimtrak olur bozulmuş gibi cozdurur. onu yoğurt olarak koyu kıvamda yersen senin dediğin gibi kötü kokar ve tadında kötüdür ayran yapacaksın öyle öyle içeceksin

Hiç oda sıcaklığında sütle kefir mayalamayı denedin mi canım? Pastörize süte atıyorsun, etrafını bezle sarıp 1,5 gün bekliyorsun ve gerçekten lezzetli oluyor.. Ama sakın metal değdirme mayaya.. Ayran gibi oluyor ve çok lezzetli

kefiri sarmaya gerek yok ben yıllardır yaparım bazen dolaptan çıkardıgım sütle bile mayalarım tahta yada palstik kaşık cam kavonozda yaparım metal değmeyecek sadece

merhaba arkadaşlar uzun süredir kefir mayalamaya çalışıyorum ama bir başarılı olamadım . 1. kefi tanesi mayası almıştım onunla denedim 24 saat beklettim olmadı. kesilmiş yoğurt gibi oldu çok keskin bir kokusu vardı içedim tanelerimi aldım döktüm.
2. doğadanın kefir mayasıyla denedim akşam 7 de bayaladım sabak 7 ye kadar bu seferde çok sıvı oldu ve tanesi falan oluşmadı keskin koku yine var. midemi bulandırıyor o okeskin koku peki yanlış yaptığım nedir acaba bu konuda bana yardımcı olabilecek varmı?sıcaklığını mı ayarlayamıyorum acaba elimd eonun sıcaklığını ölçebilecek bir şey yok bende yoğurt mantıyla mayalıyorum hatam bu mu acaba ? Tecrübelerinize talibim?
EE ben yardımcı olabilirim isterseniz, kendi yetiştirdiklerim var =)

Merhaba,benim kefir.mayalarim vardi,dondurucuda saklama kosullarina gore sakladim fakat,tadi degisik geldi.Galiba sende mevcut ,bana verebilir misin,Babam kanswr hastasi oldugu icin mayalayip vermek istiyorum

X