kedinin kulak hizasında ki delik yara

Lirosa

🧚‍♀️
tek ayak cezası
Pro Üye
12 Nisan 2016
1.475
5.220
23
Kızlaaar selammmmm herkese iyi geceler :KK200:
Bizim sokak kedi cenneti gibi bir yer fazla kedi var dün akşam saat 6 civarlarında besleme yaparken kedilerden birinin kulağının hemen altında derin bir yara fark ettim hem geniş hem derin bir yara ve kan doluydu. Görünüş ve davranış olarak sağlıklı gibiydi zıpır zıpır zıplayıp atlıyordu yarın veterinere götüreceğiz fakat ne zamandır bu şekilde bilmiyorum ve aklım hala o kedide enfeksiyon kapar mı ölür mü acaba geç mi kalırız diye düşünüp duruyorum kendimi de kötü hissetmeye başladım ya yetişemezsem diye. Peder beyden maddi destek istedim atıp atmayacağı belli değil eğer atamazsa götürmem zor olacak götüremezsem derin yaralara nasıl bir pansiyon uygulanır bilmiyorum da. Bilen ve beni aydınlatan biri olursa çok sevinirim

Şehrinizin ya da ilçenizin belediyesini arayın, veteriner hizmeti varsa gelip alırlar

Sürekli götürdüğünüz vet varsa paranın bi kısmını sonrada verebilirsiniz sizi taniyorsa. Hatta bazı veterinerler sokak kedilerini yüzde elli indirimli oluyor ellerinden geleni yapıyorlar şansınızı deneyin. Çok tercihim değil ama ilgili belediye barınağıni arayıp durumu anlatın ama geri bırakmaları şartı ile gönderin.
Bütün bunları yapana kadar yaranın temiz tutulması önemli. Enfeksiyon kapmamasi lazım.
Biseye alerjisi olabilir kaşırken yolmuş olabilir veya kedilerden biri yapmistir. Tırnaklarına baktınız mı kan varmiydi?

X