Kedim yere çiş ve kaka yapıyor

kediler

Nirvana
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2007
343
279
Kızlar selamlar, uzun zamandır bi problemim var size de sormak istedim. Evde 3 kedim var biri bi kaç aydır bizde. Kedilerimden erkek olan(6 yaş) daha önce 1 kere şehir değiştirdiği için davranış bozukluğu oldu o günden beri kakasını yere yapıyor. Hadi kakasını yerden almak sorun değil de her gün banyodan çiş temizlemek çok yorucu olmaya başladı. Eskiden çok nadir yere işerdi 3. kedi geldikten sonra şimdi her gün en az 2 kere yere işiyor. farklı yerlere kum kabı koymayı denedim farklı farklı kum kapları koydum vs her yolu denedim ısrarla yapıyo bunu. Sanırım evde tek kedi olmak istiyo. Sakinleştirici macunlar vs varmış son çare onları denicem ama pek de umudum yok böyle bişey yaşayan oldu mu?

Psikolojik yapıyor, strese girmiş. Bir veterinere danışın bence uygun macun için. Bir arkadaşımın kedisi aşırı stresli bir durumdaydı ona ilaçlı bir şey verdi bir süre. 3. Kediyi kabullenememiş. Belki bir süre 3. Kediyi farklı bir odaya alsanız orda takılsa birbirlerini görmeseler veya mümkünse geçici anne/kardeş/arkadaş evine bıraksanız kokusuna alıştıra alıştıra getirseniz gibi psikolojik çözümler de verebilir veterineri.

Psikolojik yapıyor, strese girmiş. Bir veterinere danışın bence uygun macun için. Bir arkadaşımın kedisi aşırı stresli bir durumdaydı ona ilaçlı bir şey verdi bir süre. 3. Kediyi kabullenememiş. Belki bir süre 3. Kediyi farklı bir odaya alsanız orda takılsa birbirlerini görmeseler veya mümkünse geçici anne/kardeş/arkadaş evine bıraksanız kokusuna alıştıra alıştıra getirseniz gibi psikolojik çözümler de verebilir veterineri.
Evet stresten kesinlikle. 3. geleli 3 4 ay kadar oldu artık alıştılar birbirlerine oynuyolar birlikte uyuyolar tabi arada kavgalarda oluyo ilk geldiğinde dediğiniz gibi alıştırarak getirmiştik

Evet stresten kesinlikle. 3. geleli 3 4 ay kadar oldu artık alıştılar birbirlerine oynuyolar birlikte uyuyolar tabi arada kavgalarda oluyo ilk geldiğinde dediğiniz gibi alıştırarak getirmiştik
Yabancı bi kanal var youtube üzerinden takip ettiğim kedilerin davranış bozuklukları ile ilgileniyor evlerine gidip insanların düzeltmek için ne yapabilirler falan bakıyor belki Türkiyede de vardır böyle birileri bir araştırın bence

Yabancı bi kanal var youtube üzerinden takip ettiğim kedilerin davranış bozuklukları ile ilgileniyor evlerine gidip insanların düzeltmek için ne yapabilirler falan bakıyor belki Türkiyede de vardır böyle birileri bir araştırın bence
Hiç duymamıştım bi bakayım videolarına falan belki bi çözüm bulabilirim

Hiç duymamıştım bi bakayım videolarına falan belki bi çözüm bulabilirim

Bahsettiğim kanal bu hatta bu videoda 3 kedisi varmış kadını ve bir tanesi sadece kuma değil yanına falan yapıyormuş genel önerileri kumun önünde paspas varsa kaldırın, kakasını alıp veterinere test için götürün yemekle sıkıntısı olabilir falan demiş daha hepsini izleyemedim ama bi bakın yani

Bahsettiğim kanal bu hatta bu videoda 3 kedisi varmış kadını ve bir tanesi sadece kuma değil yanına falan yapıyormuş genel önerileri kumun önünde paspas varsa kaldırın, kakasını alıp veterinere test için götürün yemekle sıkıntısı olabilir falan demiş daha hepsini izleyemedim ama bi bakın yani

Ay çok teşekkür ederim kum paspası var bi öyle deneyim bakalım umarım işe yarar ya

benimkilerden biri de doğduğu günden beri kuma ayrı yapar, sağa sola ayrı. neler denedim artık ben bile bilmiyorum. üç ayrı veterinere sordum, çözüm bulamadık hala :/
kumu hiç kullanmasa diyeceğim ki kumdan memnun değil ama onu da kullanıyor.

X