Kedim vahşi ve çok korkak

Feliway Classic ve Faliway Friends ürünlerini inceleyin. Ev ortamında kedinin catisma yaşamasını ve uyumlu olmasını sağlar. Sentetik feromonlar içerir.

Boxı saklamayın gözünün önünde dursun ve sürekli görsün. Sakladığınızda gideceğini anladığından strese giriyor.

Benimkilerden bir tanesi 7 yıldır benimle ve daha henüz kendisine dokunup şöyle bir okşayabilmiş değiliz. Travması filan da yok bebekken sokaktan aldım huyu böyle vahşinin ne yapacaksın. İki sefer taşınırken bir odaya kapattık çok korkup çaresiz kalınca kutuya girdi bir kere de veteriner eve gelip avladı resmen. Çok acil birşey olmadıkça veterinere götürme olayına girmiyoruz parazit damlası da yapamıyoruz tabii ki diğerlerine yapıyoruz zaten sokağa da çıkmıyorlar. Böyle kabul ettik biz

Ee bu anlattıgınız benim manyak kız 🤣🤣 hahah aynısı. Van kırması psikopat bi dişi. 2 3aylıkken sahiplendim 8yıl önce. Bu zamana kdr asla bize tavrı değişmedi. Hep sinirli asabı minik tıkırtıdan korkan kendini sevdirmeyen evden dısarı kafasını uzatmayan zil çaldiğinda stresten delirip anında ortadan kaybolan eve misafir cocuk geldgnde saatlerce asla bulunmayan ve hatta bu 8sene içinde toplam sadece 2kez veterinere götürebldgmz travmatik deli😂 bazı kediler böyle. Naparsan yap asla değişmiyolar. Dedim ya bu dişi 8yıldır bizde. Dogdugundan beri sokak görmemiş. Ama 3yıl önce yetişkin erkek sahiplendik sokaktan. O mesela tam tersi ilgi sevgi delisi halbuki sokak kedisinin daha hırçın korkak ol ası gerekirdi😄 bebekkende ürkekti ama zaptedilebiliyordu ilk aşılarına rahatca götürdük. Birdaha asla evden çıkaramadık. En son tüy hastalıgı başlayınca mecbur götürelm dedik. Plastik boxun kapagını kıracaktı (2kilo çok sıska bi kedi) kıramayınca krize girip çıkmak için tırnaklaryla heryeri kazmaya çalşti en son dişleri tırnakları kanayınca sinirlenip çıkardım aradan 2 3sene geçti tüy problemi düzelmedi. En son bi ilaç bulduk anestezik uyusturucu sakinleştirici ama çook tehlikeliymiş. Kilosuna gir bikaç damla vermen lazm yoksa kalbi durabilir. Bizimki 2kilo oldgu için enn düşük ml ayarladık ondanda az verdik yarım saat sonra leyla oldu gene hırçın ama sarhoş gibi çok direnemiyo😂 bi şekilde tıkıp götürdük acil tarife. Ama her bünye kaldrmayablrmş. Veterinerler satıyor zaten. Gidip danısın alın. Kendi basınıza kullanmaya kalkmayn. Tek çare bu maalesef
Ay hem güldüm hem çok üzüldüm, boxın içinde kendini yıpratmasına özellikle. Bizimki girince o kadar kudurmuyor şükür, girmesi çok sıkıntı ama 😂 Ya alllah yardımcınız olsun valla çok zor işimiz çokkkk. Minik canavarlar gibiler 😂

Boxı saklamayın gözünün önünde dursun ve sürekli görsün. Sakladığınızda gideceğini anladığından strese giriyor.
Box hep ortada, salonda duruyor artık. Diğeri giriyor çıkıyor o gelip sadece kokluyor. Yarın da bi götürebilsek inşallah belki araya zaman girince unutur bu kadar direnmez

2 kedim var 1'i çok sakin, tırnak çıkarmayı bile bilmez. Bebeklikten beri bizimle sokakta bulduğum an aldım 1 aylık vardı yoktu.
Diğer kedim ise kedi evinden geldi bize, öyle sahiplendik. Çok ürkek, asla el sürdürmez. Direkt pençe atar (pati diyemiyorum artık) Vahşiliği korkaklığından yani anlayacağız.
Mesela bugun veterinere gitmesi gerekiyordu, boxa asla koyamıyoruz. 24 saat aç kaldı, boxın içine mama koyduk yine girmedi. 3 kişi zar zor soktuk, battaniyeyle tutup, kapak kısmında ufacık boşluk vardı zar zor oradan geçti çıktı. Bir şey olacak diye çok korktuk daha zorlamadık çok strrese giriyor. Boxtan çıkar çıkmaz koltuğun altına girdi kedim, korkudan.

Çok korkak, ürkek ve vahşi bir kedi. Yok mudur bunun çözümü. Travmalı mı bilmiyorum. Çocuk görünce de ayrı bir korkuyor, yine koltuğun altına ufacık yere giriyor. Sıkışıp ölecek diye korkuyorum oraya girince. Bizi seviyor, odalara geliyor peşimizden ama asla güvenmiyor. Sürekli tetikte, sürekli korkuyor. (Yanına yaklaşmadığımız, evde yabancı biri olmadığı zaman rahat rahat uyuyup uzanıyor ancak ve diğer kedimizi de o uyanıkken dövüyor, durduk yere sinirleniyor. Ama o uyurken gidip yalıyor da)Artık ben strese girmeye başladım. Nasıl rahatlatabiliriz ? Bazı spreyler var, kedileri rahatlıyor diyorlar. Bildiğiniz kullandığınız var mı?
korkuyor, muhtemelen travması var 😔 rahatsız olduğu anda uzak durmak en doğrusu, bir de onu sevdiğinizi değer verdiğinizi belli edin, mesela bi yeri acıdı yüksek bir üzülme reaksiyonu verin bunu anlıyorlar ve onun için endişelenmeniz güven bağını güçlendiriyor

Ay hem güldüm hem çok üzüldüm, boxın içinde kendini yıpratmasına özellikle. Bizimki girince o kadar kudurmuyor şükür, girmesi çok sıkıntı ama 😂 Ya alllah yardımcınız olsun valla çok zor işimiz çokkkk. Minik canavarlar gibiler 😂
girdikten sonra sakinleşiyosa boxa soktuktan sonra kapak kısmını duvara cevirin önünü kesin. çıkmaya çalişmasın. hatta düz bi tahta parçasıyla yine kapısını kapatıp öyle götürün. yoksa önünü gördügü her saniye kaçmak için kendini parçalar delii

Aslında onu biraz korkutsanız belki Bi çare olur çünkü hayvanlar kendinden üstünde olanı görünce pısa biliyorlar ben mırıla yaptım bunu kedimin adı mırıl 🤗 hep kaçıyor hep kaçıyor delirdim taramaya tarayamam tırnak kesemem sevemem aa dedim sen mi büyüksün ben mi 🤣 yakaladım ( siz eldiven falan kullanın yakalarken 😅) gözünün içine baka baka konuştum kızdım o bana tısladı ben ona 🤣 sonra aklıma köpeklerin üstünlük hareketi geldi bilirsiniz belki vahşi de olsa Bi köpeğin kulağından ısırdığında köpek senin üstünlüğünü kabul eder ve saldırı yapmaz aksine bağlanır... Ben bunu mırıla yaptım 🤣🤣 şimdi höt dedimi kucağımdan kımıldayamıyor 😅
Ben kedimin kulağını ısırsam var ya ne suratım kalır ne kafam. Bende de var böyle bir tane. Travması var bunun yavru iken otobüs motoruna sıkışmış ve şoför farkedene kadar epey de yol gitmiş. Herşeyden korkuyor. eve biri gelse hemen saklanır ve gittikten sonra bile saatlerce çıkmaz. uçan kuştan bile korkuyor. Korktuğu için de tırmalıyor. Geçenlerde balkondaydık bir şeyden korktu, böyle çalı gibi bir bitki var onun altına saklandı, okşayım da sakinleşsin dedim bana bir tırnak attı. Öyle bir kan aktı ki, silmekle olmadı hortumla yıkamak zorunda kaldım kanları. Şu an 14 yaşında, 14 yıldır birlikteyiz, hiç düzelmedi, hep böyleydi ve hep böyle kaldı.

Ben kedimin kulağını ısırsam var ya ne suratım kalır ne kafam. Bende de var böyle bir tane. Travması var bunun yavru iken otobüs motoruna sıkışmış ve şoför farkedene kadar epey de yol gitmiş. Herşeyden korkuyor. eve biri gelse hemen saklanır ve gittikten sonra bile saatlerce çıkmaz. uçan kuştan bile korkuyor. Korktuğu için de tırmalıyor. Geçenlerde balkondaydık bir şeyden korktu, böyle çalı gibi bir bitki var onun altına saklandı, okşayım da sakinleşsin dedim bana bir tırnak attı. Öyle bir kan aktı ki, silmekle olmadı hortumla yıkamak zorunda kaldım kanları. Şu an 14 yaşında, 14 yıldır birlikteyiz, hiç düzelmedi, hep böyleydi ve hep böyle kaldı.
Kurban olurum ya nasıl bir hale giriyorlar da böyle senelerce geçmiyor 😞

X