Göz Makyajı Kaş ve kirpik ekimi

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.879
29.955
60
Kaş ve kiprik kozmetik ürünlerinin coklugundan anlasılacagı gibi insan yüzünün cok önemli ayrıntılarındandır.Günümüz teknolojisi kaş ve kirpikekimini mümkün kılmıstır. Kaş ve kirpik üzerine sık sorulan sorular ve cevaplarını burada bulablirsiniz

Bayanlarda ve erkeklerde kaş ve kirpik dökülmesinin sebepleri nelerdir?
· Kaza, yanma, vb. gibi fiziksel travma.
· Kaş ve/yada kirpik dökülmesine sebep olan sistemik ya da lokal rahatsızlıklar.
· Doğuştan kaynaklanan kimi rahatsızlıklar.
· Kaşlara biçim vermek için yapılan kimi işlemlerin kalıcı hasara yol açması.
· Trichotillomania adı verilen sinirsel rahatsızlık nedeniyle kişinin kendi kaşını, kirpiğini koparması.
· Kemoterapi, radyasyon, ameliya t gibi kimi tıbbi tedavilerin kaş yada kirpik dökülmesine yol açması.
· kimi kişilerde saç dökülmesine yol açan alopecia areata''nın olası etkilerinden biridir.

Kaş ve/ yada kirpik yenileme işlemi tamamiyle güvenilir midir?

Evet, minimal kesiklerle gerçekleştirilen mikro cerrahi bir işlemdir ve genellikle tek bir seansdan fazlası gerekmez.

Donör saçlar nereden alınmaktadır? İşlem nasıl gerçekleştirilir?
Verici saçlar, birer birer saç kökleri halinde ya başınızdan ya da bacağınızdan alınır. Donör bölgenin genelde, ince saçlı bir bölge olmasına dikkat edilir; ince saç telleri kaşlara nakledilmek için kalın tellerden daha uygudur. Donör saçlar mikro cerrahi yöntemlerle bir''er ya da iki''şer iki''şer nakledilir. Saç tellerinin ya da mikrograftların birer birer yerleştirilmesi tabii bir görünüm sağlanması açısından mühimdir.

Elde edilen sonuç tabii mıdır?
Evet, bunlar sizin tabii uzayan saçlarınız zaten. Pek çok durumda, kendi kaşlarınızdan daha bile biçimli olabiliyorlar.
Kaş yada kirpik naklinin sonuçları ne vakit görülmeye başlanır?
Saç, dönemler halinde uzar, bu sebeple sonuçları anında görülmez. Kaş yada kirpiğinizdeki yeni kılların uzamaya başlaması dört ila altı ayı bulacaktır.

Nakledilen bu yeni kirpikler ya da kaşlar kalıcı mıdır?
Genellikle evet. kimi vakit, bir kaç yıl daha sonra bir bakım seansı daha gerebilir ancak bu çok az rastlanan bir durumdur. kimi kişilerde, graftlar kendi kıvrımlarını oluşturmaya başlayana değin nakledilen kirpiklere yeva kaşlara biraz biçim vermek gerekeblir.

Ameliyat sonrası herhangi bir sorun yaşanabiliyor mu?

Ameliyat sonrası problemler genelde biraz kaşıntı, sızı ya da kimi hastalarda şişmeyle sınırlıdır. Hastalar, nakil yapılan bölgeleri kaşımaktan kendilerini alıkoymalılar, çünkü graftların yerlerini bozabilirler.
"Kirpik nakli, son derece karmaşık ve hassas bir muamele olmasına karşın kirpikleri gürleştirmek için çok güvenli ve etkili bir yoldur. Baştan aldığımız saç köklerini, gözkapağında kirpik bölgesine naklediyoruz. Normalde, tek bir seansta her bir göz kapağına 24 kirpik naklediyoruz. Bir seans da iki saat değin sürer. Operasyonun tamamen acısız geçmesi için, lokal anesteji jeli ile birlikte (kompüterize enjeksiyon şekli olan) Wand sistemini kullanıyoruz.
İyileşme dönemi son derece kısadır. Şişlerin inmesi bir kaç gün sürer. Kirpikler ya anında ya da altı-12 haftadan daha sonra uzamaya başlar. Kökler kafa derisinden alındığından bu saçların düzeltilmesi gerekir. Genelde tek bir seans yeterli gelmektedir. Kirpikler çok az ya da çok kısaysa kimi vakit bir kirpik nakli seansı daha gerekebilmektedir.
sacbakimlari.com

Kaş ekimini bende düşünüyorum sıklaştırmak ve kaldırmak için ama henüz Mersinde yapan bi yer bulamadım yaptıranlar çok doğal oldugunu söylüyor ...

kas ekimini bende dusunuyorum. siteye yeni kayit oldum acaba yaptirip memnun kalan veya kalmayan varmi? surekli kesilmesi gerekiyor deniyor kesilmeyince cokmu rahatsz edici sekilde uzuyor sac gibi fln:S

ben kaş ekimini yaklaşık 1 yıl önce Ankarada yaptırdım. merak ettiklerinize cevap verebilirim

Bende maliyeti çok yüksek değilse kaş ekimi yaptırmayı düşünebilirim. Istanbulda yaptıran var mı? Internette kötü ekim fotoğraflarını görüp korktum doğrusu. Nereye ve kime güvenebiliriz ki? Istanbulda yaptıran varsa fotolarıyla yorumlarını paylaşsın lütfen

ben kaş ekimini yaklaşık 1 yıl önce Ankarada yaptırdım. merak ettiklerinize cevap verebilirim

merhabalar ben Ankara'da oturuyorum. kaşlarım tamamen döküldü, ben de kaş kontürü yaptırdım. fakat rengi çok açıldı, bu sebeple kaş ektirmeyi düşünmeye başladım. sizin doktorunuz Ankara'da sanırım, ne zaman yaptırdınız. ilk zamanlar ve şimdiki resimlerinizi özel e-postama gönderebilirmisiniz?? memnun kaldı iseniz doktorunuzun adını da isterim. teşekkürler

merhaba arkadaşlar..
ben 2010 ağustosunda(ya da temmuz emin olamadım şimdi:)) istanbul medicalart'ta op.dr.attila kaya'ya kaş ekimi ameliyatı yaptırmıştım,belki birine yardımcı olur diye deneyimimi yazayım dedim..şimdi öncelikle sana kaş şeklini çizdiriyorlar,sonra saçın enseye yakın bir kısmını iğne ile lokal olarak uyuşturuyorlar sonra oradan gerekli miktarda saç kökünü alıyorlar.daha sonra kaç boyunca iğne batırarak bir lokal de buraya yapıyorlar (itiraf etmeliyim ki acıdı,ama çok uç boyutta değil yani dayanılabilir) sonra da saçını kaşına ekiyorlar işte :KK70: artıları eksileri şöyle;doktor samimi bir adam atıp tutmuyor,o açıdan sevdim kendilerini..benim kaşlarım ve kirpiklerim hiç yok genetik olaraktan daha doğrusu bebekken varmış hatta baya da güzelmiş ama bebekken dökülmüş malesef (babam ve kardeşim de aynı dertten muzdarip nasıl iştir anlamadım ki) o nedenle ikinci bir ekim daha yaptırmam gerekiyor 300 tane yetmedi (ilk ekimde en az 300 kök yapılıyor,kuralları bu).benim şu an çok güzel kaşlarım yok ama konunun doktorla değil benimle alakası var çünkü saç tellerim inanılmaz derecede kalın,aşırı kalın yani bildiğiniz ip gibi e öyle olunca da haliyle çok iyi olmadı,ama doktorum söylemişti zaten nasıl olacak bilemiyorum saç tellerin çok kalın diye..ha ayrıca daha çok ekilmesi gerektiğinden kaşlarımı hala biraz boyamam gerekiyor boşluklar var..çok çabuk uzadığıyla ilgili bir şeyler söylenmiş doğrudur,makasım daima makyaj çantamda durur ama değer bence ya..fiyatı da 750 tl idi..ha bu arada kirpik ekimi olayını da sormuştum doktor denedim birkaç kez ama hoşuma gitmedi,yapmıyorum,yapılabileceğine de inanmıyorum demişti ama bilemiyorum tabi..ilerleyen zamanlarda başka birinden ya da başka bir yerden alınan kıllarla kaş ekimi yapılma olasılığı var mıdır bir de ona bakacağım malum saçlarım can acıtacak denli sert ve kalın telli,bana daha uygun bir şey bulmam lazım..
sevgiler herkese :)

merhaba,
bende siteye yeni üye oldum.konumuz malum kaş kalınlaştırma veya ektirme..doğal yöntemler işe yaramıyor.tv de ise hergün bir ünlü kalın kaşla çıkıyor karşımıza..en son dün berrak tüzünataç ı gördüm.yeni başlayan dizisindeki rolü için kaşlarına nişantaşin daki bir güzellik merkezinde ekim yaptırmış yazıyordu..Allah aşkına yokmu bilen gören..çok güzel duruyordu ve çok doğal duruyordu.bukadar kısa bir zamanda böyle görünmesi iyi bir yerde yaptırdığını gösteriyor..berrak tüzünataçla arkadaş olup nerde yaptırdıysa orda yaptırmak istiyorum:))

ben de kirpik ve kaş ekimi istiyorum

arkadaşlar kaş ekimi düşünürseniz kesinlikle vereceğim siteden ulaşabileceğiniz bir uzman var.. ben kendisinle görüştüm lakin henüz ekim yaptırmadım.. ekim yaptığı hastaların resimlerini gördüm muhteşem ve çok doğal bir görüntülere sahipti.. isterseniz kendisinede ulaşabilirsiniz siteden

Son düzenleyen: Moderatör:
elagülüm özel msj atamıyorum bende ankaradayım ve acil ihtiyacım var gerçekten :KK43: fiyat ve süreç hakkında bilgi verebilirmisin

X