karın germe ameliyatı olanlar

iyi günler hanımlar bende 2kasım karın germe olacağım inşallah Araştırma hastahanesinde.Acaba ameliyat öncesi korse ve varis çorabını nasıl aldınız?Doktorum daha birşey demedi bana .
Canım bende araştırma hastanesinden ameliyat oldum 13 eylülde. Ameliyattan bir gün önce bana bir kağıda yazıp verdi almam gerekenleri. Sana da söyler mutlaka. Tekrar ne zaman gideceksin doktora

ameliyattan bir gün önce gideceğim yani haftaya çarşamba sanırım o gün kan tahlilleri ve yatış yapılacak ve alacaklarımı söyleyecek doktor.Çok heyecanlıyım inşallah kolay geçiririm.

Doktora sormadım ama asistanı bana 5-6 veya 7 gün kalabilirsin hastahanede dedi size bağlı biraz dedi inşallah bu kadar kalmam.

Slm 28.eylülde ameliyat oldum. Karın germe yanlara biraz lipo ve kas onarımı yapılacaktı. Aslında doktor ilk görüşmede lipoya gerek yok dedi fiyat 45 milyar olunca yapayım dedim. Antepte bir doktor 95.500 Diyarbakır da 70.000 dediler ben de kendi memleketimde olayım dedim. Eşimde şehir dışında kimse kalamaz dedi yanında. 9 da ameliyata girdim 13.00 gibi çıktım iyiydim sorunum yoktu sonda ve 2 dren takılıydı. Akşam bel ağrısı çok çektim. Yatakta Popomu bel kısmından arada oynatıyordum ve elimle arada belimi destekliyordum 29 sabah 6 da beni kaldırmaya çalıştılar 2 defa bayıldım. Tekrar 10 gibi hemşire kaldırmaya çalıştı yapamadım. Doktor tahlil istemiş kanım önce 8 sonra 7.1 daha sonrada 5.3 e düşmüş hepsi 3 saat içinde oldu. Doktor geldi bandaj vardı hepsini açtı sızma var dedi. Ultrasonla baktılar içerde kanama varmış. Acil ameliyata alındım 1.5 saat sürmüş tekrar aşağı indirdiler. Doktor ppponu yatakta kaydırmışsın dedi kanama olmuş içerde sürtünmeden dedi. 4 ünite kan takıldı. 7 gün hastanede kaldım dren 4 e çıktı. 2 si hastanede çıktı diğer 2 si evde 3 gün kaldıktan sonra çıkarıldı. Tihicolin diye bir göz kremi yaralara onu sürdüm evde 1 hafta sonra doktora gittim. Sorun yok dedi tekrar 5 gün sonra ya randevu verdi gittim. Doktor anju olmuş olurken mide kanaması geçirmiş ankara ya gitmiş 2 ay yok burda başka bir doktora yönlendirdiler. Bugün gittim korkma sıkıntı yok dedi ama seroma var dedi hemşire enjektör ile çekmeye çalıştılar çıkmadı. Zamanla düzelir dedi göbek altından dikişe kadar hafif dalgalanma oluyor. Antibiyotik verdi haftaya tekrar muayene gideceğim. İnşallah ödemdir seroma daha tehlikeli diye forumda okudum. 7 gündür yazılanları okuyorum tecrübemi paylaşmak istedim.
Mrb son durumunuz nedir son görüntü ne durumda

Mrb son durumunuz nedir son görüntü ne durumda
Enjektörle sıvı alınmadı. 1 hafta daha antibiyotik kullanıyorum. Sıvı katıya döndü. Buradan okuduklarım ödem için enfla c önermişlerdi. Onu aldım. Daha dik yürüyorum eski nazaran yarından itibaren kantaron yağı ve iz kremi kullanacam. Ödem olduğu gibi duruyor hala yan yatamıyorum 2 yastıkla uyuyorum. karnım da ara ara ağrılar var. Sanırım karın kası dikiminden dolayı. Dik yürüdükçe bel ağrım azaldı.

Enjektörle sıvı alınmadı. 1 hafta daha antibiyotik kullanıyorum. Sıvı katıya döndü. Buradan okuduklarım ödem için enfla c önermişlerdi. Onu aldım. Daha dik yürüyorum eski nazaran yarından itibaren kantaron yağı ve iz kremi kullanacam. Ödem olduğu gibi duruyor hala yan yatamıyorum 2 yastıkla uyuyorum. karnım da ara ara ağrılar var. Sanırım karın kası dikiminden dolayı. Dik yürüdükçe bel ağrım azaldı.
Sizin ne kadar oldu ameliyat olalı benim 2 ayım dolucak 4 Kasımda..dik yürüyebiliyorum artık ağrım hiç olmadı benim sadece halsizlik yorgunluk ayakta çok kalamama gibi sorunlarım oldu şuan baya toparlandım..benim şuan için merak ettiğim dikişimin bir tarafı daha bir bombeli şiş gibi sağ taraf alt göbeğim dümdüz değil yani sol dümdüz.

Sizin ne kadar oldu ameliyat olalı benim 2 ayım dolucak 4 Kasımda..dik yürüyebiliyorum artık ağrım hiç olmadı benim sadece halsizlik yorgunluk ayakta çok kalamama gibi sorunlarım oldu şuan baya toparlandım..benim şuan için merak ettiğim dikişimin bir tarafı daha bir bombeli şiş gibi sağ taraf alt göbeğim dümdüz değil yani sol dümdüz.
Sağ tarafım az gerdirilmiş hissine kapılıyorum bazen umarım öyle değildir sadece ödemdir

Eylül sonu olmuşsunuz şimdi gördüm sıkıntı olmazsa fotoğraf atabilirmisiniz şişlikleri merak ettim

Sağ tarafım az gerdirilmiş hissine kapılıyorum bazen umarım öyle değildir sadece ödemdir
Benim 25. Günüm ve hala heryer bombeli ayrıca halsizlik ayakta kalamama hala devam ediyor pekmez limon tüketiyorum. Kan değerim 9.6 düşük olduğu için toparlanamıyorum. Açıkçası o kötü anlardan sonra karnıma bakmak pek aklıma gelmiyor.

Eylül sonu olmuşsunuz şimdi gördüm sıkıntı olmazsa fotoğraf atabilirmisiniz şişlikleri merak ettim
Fotoğraf atamam kusura bakmayın. 28 eylül de oldum. Sonra 29 eylülde bir daha ameliyata girdim. Alt taraf şiş lipo sadece az bir kısma yanlara yapıldı yağ alınmadı fazla eskiye nazaran çok fark yok sadece biraz daha orantılı oldu vücudumla

Fotoğraf atamam kusura bakmayın. 28 eylül de oldum. Sonra 29 eylülde bir daha ameliyata girdim. Alt taraf şiş lipo sadece az bir kısma yanlara yapıldı yağ alınmadı fazla eskiye nazaran çok fark yok sadece biraz daha orantılı oldu vücudumla
Sizin için zor olmuş gerçekten umarım çabuk toparlarsınız..hangi il hangi doktor acaba

Sizin için zor olmuş gerçekten umarım çabuk toparlarsınız..hangi il hangi doktor acaba
Umarım😔. Şanlıurfa bilinen bir doktor değildi ama ameliyat sayısı çok fazlaydı. Zaten artık yok ankarada tedavi görüyor. Ben de sağlık çalışanıyım doktoru suçlayamam. Olabilecek durumlar hemşireler geç farketti durumumu doktora geç haber verdiler. Şuan ilk hedefim şu ödem ve kan değerlerimi düzeltmek hayat kalitem bile değişti.

Umarım😔. Şanlıurfa bilinen bir doktor değildi ama ameliyat sayısı çok fazlaydı. Zaten artık yok ankarada tedavi görüyor. Ben de sağlık çalışanıyım doktoru suçlayamam. Olabilecek durumlar hemşireler geç farketti durumumu doktora geç haber verdiler. Şuan ilk hedefim şu ödem ve kan değerlerimi düzeltmek hayat kalitem bile değişti.
Bende sağlık çalışanıyım en iyisine bile gitseniz başınıza gelebilirdi üzülmeyin daha çok yeni inşallah düzelecek

Karin gerdirme sonrası doğum yaptim. Karnında hiçbir sarkma ya da bozulma yok. Ancak ben toplam 7 kilo aldım tüm hamileligimde. 9 aylıkken bile karnım belli değildi. Sonrasında da 11 kilo verdim. Kilo Almamanın etkisi olabilir

X