karın gerdirme hakkında

hamarat33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2008
392
2
42
sayın doktor bey

ben 27 yaşındayım ve ilk bebeğime hamileyken çok zayıftım ve 30 kilo aldım.malum karın kaslarım dayanamadı ve doğumdan sonra sönmüş balon görüntüsü oldu.. bu durumdan çok rahatsısım.göbeğim yeri değişti. şu an 2. bebişime hamileyim ve sezaryen olucam

soru 1: sezaryene girince bebek alındıktan sonra estetikçi girse ( daha konuşmadım tabii)
karnım açılmışken germe işlemide yapılabilirmi yada en uygun zaman nedir

soru 2 : adana veya mersinde güvendiğiniz ve önerdiğiniz estetik cerrahlar varmı

teşekkürler

sayın doktor bey

ben 27 yaşındayım ve ilk bebeğime hamileyken çok zayıftım ve 30 kilo aldım.malum karın kaslarım dayanamadı ve doğumdan sonra sönmüş balon görüntüsü oldu.. bu durumdan çok rahatsısım.göbeğim yeri değişti. şu an 2. bebişime hamileyim ve sezaryen olucam

soru 1: sezaryene girince bebek alındıktan sonra estetikçi girse ( daha konuşmadım tabii)
karnım açılmışken germe işlemide yapılabilirmi yada en uygun zaman nedir

soru 2 : adana veya mersinde güvendiğiniz ve önerdiğiniz estetik cerrahlar varmı

teşekkürler

Karın germe önemli ve ağır bir ameliyattır.
Sezeryan ile doğum sırasında yapılmamalıdır. Bebeğinizi emziremez ve bebeğinize bakamazsınız.
Sizin şu andaki önceliğiniz bebeğinizi sağlıkla doğurmak ve sonrasında ona sağlıkla bakmaktır.
Emzirme dönemi bittikten sonra bu operasyonu planlayabilirsiniz.
Adana ve Mersinde çok sayıda iyi Plastik Cerrah vardır.
Saygılarımla,

Op.Dr.Orhan Murat Özdemir
Estetik Cerrah Ankara

doktor bey ben sadece karnımdaki yırtıkları yaptırmak istiyorum bu ameliyatta karın germe ameliyatı mı oluyo...doğumdan ne kadar sonra yapılabilir? birdaha hamile kaldığımda eskisinden daha çok yırtılırmı ?

doktor bey ben sadece karnımdaki yırtıkları yaptırmak istiyorum bu ameliyatta karın germe ameliyatı mı oluyo...doğumdan ne kadar sonra yapılabilir? birdaha hamile kaldığımda eskisinden daha çok yırtılırmı ?

Sadece yırtıkları tedavi eden bir işlem veya cihaz yoktur. Kısaca yırtık ve çatlaklar tedavi edilemez. Karın germe ile ise bu yırtık alanlar çıkarıldığı için ve daha gergin bir karın elde edildiği için hasta bu şikayetinden kurtulur.
Karın germe teknikleri çeşitlidir. Bazı yöntemlerden sonra hamile kalınmaması gerekmektedir. Hamilelikten sonra en az 6 ay geçmesi böyle bir ameliyat için yeterli bir süredir.
Saygılarımla,

Op.Dr.Orhan Murat Özdemir
xxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
X