Karbonhidrat Diyeti

sinsirella

Bulutlar diyorum bu dünyaya fazla güzeller ..
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2011
184
134
34
vucudumuzda fazla gıda almak nedeniyle yağ birikmesine şişmanlık deniliyor.ve bu kilo karbonhidratların yağa dönüşmesi ile olşuyor.normal bir yaşam süren insanın karbonhidrat ihtiyacı 70 75ünitedir.her gun bu mktrda karbonhidrat alan kişi kilosunu korur..eğer bunun üzernde karbnhdrat alırsak işte bunlar yağa dönüşüyor...hergün 70 ünitenn altında karbnhidrat alan kişi zayıflamaya baslar..bizim en fazla 50 ünite karbonhidrat almamız gerekir..40 ünite ise mükemmeldir.Artık kalori hesabı yok karbonhidrat hesabı var... diyetisyen arkdsm diyor ki 40 ünite karbonhidrat alırsam eğer haftada 5 kilo bile verebilceğimi söledi ilerleyen zamanlarda 6 7 bile oluyormuş inanamadım ben 5 gündr saçma bir diyet yapıyormuşum meğerse şimdi karbonhidrat diyeti zamanı......

bu nedenle karbonhidrat değeri düşük besinler yemeliyiz..elimde 6 7 sayfa besin ve karbonhidrat değerleri var sizinle bunları paylaşıcam ve bu diyetle mükemml zayıflıcaz kızlar...kendi diyetimizi kendimiz belirlicz veee işte karbonhidrat değerleri...

çorbalar

tavuk suyu 1 porsiyon 0
işkembe 10
sebze 12
domates 16
tarhana 17
mercimek 18 yani çorbalardan tavuk suyu tam bize göre ne kadr yersek yiylm bu bize yağ olarak geri dönmeyecekk :)) bu süper

sebzeler

patlıcan 1 adet 4
kabak 4
dolmalık biber 4
karnabahar 6

kuru sebzeler ( işte bunları yemicez )
mercimek 48
bezelye 45
nohut 50
fasulye52
pirinç 20
,

dana etleri( işte yememiz gerekenler)
şiş ızgara 0
biftek ızgara 0
bonfile ızgara 0
pirzola ızgara 0
köfte ızgara 1
köfte tava 8
kuşbaşı sebzeli 6
döner 0 ( ye babam ye) :))

balıklar(bunlardaa yenirr :)))

kılıç ızgara 0
kefal ızgara 0
levrek ızgara 0
kefal tava (250 gr)12
hamsi tava (250 gr)15

yağlar

tereyağ 50 gr 0
zeytinyağı 50 gr 0
margarin 50 gr 0

meyve suları

su soda kahve çay 0
portakal 1 bardak 28
mandalina 24
vişne 34
kolalar 23
gazozlar 21
şeftali 30

........

salatalık 1 adet 4
yeşil zeytin 5 adet 1
marul 4 yaprak 2
limon 6
......
1 dilim ekmek 12
makarna 50 gr 18
pilav 50 gr 10
simit 1 adet 25
kesme şeker 12

tatlılar

baklava benzeri 105
pasta 1 porsiyon 65
kek 30
reçeller 1 tatlı kaşığı 14
bal 1 tk 16

meyveler
erik 1 adet 4
şeftali 12
elma 16
portakal 17
kiraz 8

örnek diyet listesi

kahvaltı
çay 0
1 tost 8
50 gr kaşar peyniri 1
sahanda yumurta 0

öğle

domates çorbası 16
döner 0
karışık salata 8
kahve 0

aksam

tavuk suyu çorba 0
piliç ızgara 0
üzüm 9

toplam 43

EVET KIZLARRRRRRRRRRRRR KARBONHİDRAT DİYETİİİİ HAZIRMISINZ DAHA BİRSÜRÜ BESİN DEĞERİ VARRR SORARSANIZ YAZARIM VE HERGÜN LİSTENİZİ YAZIN HESAPLAYALIMMMMMM :)

1. si bu karbonhidrat diyeti degil. Bunun gerçeği(sanırım kastedilmek istenen) ketosis diyetidir.
2. si haftada 5 kilo vermek saçmalıktan öte birşey degildir birazcık bilgisi olan bir diyetisyen bunu söylemez.
3. sü sadece karbonhidratları azaltarak yada tamamen keserek kilo verilmez mutlaka kaloriye dikkat edilmeli.
4. sü ünite seklinde miktar belirtmek ilk defa görüyorum. Gram hesabıyla yapılır günlük tüketilenler. 70 gram karbonhidrat gibi.

Döner ye babam ye tabi yağı önemli degil olsa. Yanlış bilgiler maalesef.

1. si bu karbonhidrat diyeti degil. Bunun gerçeği(sanırım kastedilmek istenen) ketosis diyetidir.
2. si haftada 5 kilo vermek saçmalıktan öte birşey degildir birazcık bilgisi olan bir diyetisyen bunu söylemez.
3. sü sadece karbonhidratları azaltarak yada tamamen keserek kilo verilmez mutlaka kaloriye dikkat edilmeli.
4. sü ünite seklinde miktar belirtmek ilk defa görüyorum. Gram hesabıyla yapılır günlük tüketilenler. 70 gram karbonhidrat gibi.

Döner ye babam ye tabi yağı önemli degil olsa. Yanlış bilgiler maalesef.
Ayşine katılıyorum
neden?
bir diyetisyenin böyle bir diyet verebileceği fikri bile bana yanlış geliyor ki aklı başında hiçbir diyetisyen vermez bu tür bir liste
ben diyetisyen değilim ama diyet, beslenme, sağlıkla ilgili yıllardan beri okuyorum
ve bildiğim bişey var ki haftada 1-2kgdan fazla vermek sakıncalı
çok kilon olur da ilk zamanlar 2-3kg verirsin ama sonra 1kg'e düşer zamanla ki en sağlıklısı haftada 0,5-1kg vermektir
bu haftada 5-6kg verdiren diyetlere şok diyet denir ki hiçbir dr veya diyetisyenin tavsiye ettiği bişey değildir
bu arada k.hidrat da unite hesabı yoktur gram hesabı vardır ünite dediğin zmn bu metre de olabilir, kg da, küp de...
spesifik olarak ölçüm vermeniz gerekir
bu arada ayşinciğim, ketosis absorbsiyonla desorbsiyon arasındaki bombeye deniyor diye hatırlıyorum tatlım yanlış mı hatırlıyorum???

bir de sana eğer ki karbonhidrattan fakir beslenme tarzını benimsiyorsan karatay veya montignac diyetini tavsiye ederim ki onlardaki mantık da düşük glisemik indekstir ki o da karbonhidratın kana karışma hızını yavaşlatan beslenme tarzlarıdır

Son düzenleme:
Canım ketosis diyeti vücudun enerji olarak ketonları kullanmasını saglamaya yönelik bir diyet. Günlük karbonhidrat alımı 0-30 gr arasında(onlarda %80 sebzelerden) tutulur ki glikojen depoları bosalip vücut ketonları kullanmaya baslasin. Yag yagikimi için çok ideal bir diyettir. Fakat uygulanması bir o kadar da zordur. Haftanın sonunda carb-up günleri uygulanır hafta başı yine ketojene başlanır falan böyle zor kuralları vardır ve aslında pahalıdırda. Herkesin her öğünde et yeme imkanı olmuyor tabi ki.

uzun sure paleo ketojenik sekilde beslendim saglıksız kimse diyemez saglıklı bir diyet

simdi ise aralıklı ac kalma yı deniyorum

yatma saati 10 mesela aksam 6 ve 8 de 1 er ogun yapıyorum 22 saat boyunca ac bırakıyorum vucudu

uzun sure paleo ketojenik sekilde beslendim saglıksız kimse diyemez saglıklı bir diyet

simdi ise aralıklı ac kalma yı deniyorum

yatma saati 10 mesela aksam 6 ve 8 de 1 er ogun yapıyorum 22 saat boyunca ac bırakıyorum vucudu

saat 18 ve 20 de bir öğün alıyorsunuz yani anladığım. Başka öğün yok? Amacı nedir bu diyetin detoks falan mı ?

Bu tarz radikal diyet uygulamaları biliyorum ama en fazla 5-7 gün uygulanıyor fazlası zararlı hale gelmeye baslayacaktır.

X