Kaplama dişlerim

Hekim asistanıyım ben. Şuan bizde çalışmıyoruz. Düşen kaplamayı kendiniz yapıştırabilirsiniz idare etme amaçlı. Sadece sızlamayı keser orayla yemek yemeyin. Kaplamanın içini iyice temizleyin bol suyla, besin artıkları vardır. İçinde kalan beyaz yapıştırıcıları temizlemeye kalkmayın, onlar kalsın.
Eczanlerde protez yapıştırıcıları var ondan alın. Boş alan kısımlara azar azar sıkın. Çok sıkmayın. Tadı biraz kötüdür yapıştırıcıların bilginiz olsun. Kaplamayı sonra kesik dişlerin üstüne yerleşirin yavaşca sıkın. 1 2 saatte bi şey yemeyin katılaşsın. Tutuculugu az olur ama bu dönemde idare eder. Düştükçe tekrarlarsınız.

Başka bir şey yapamıyorlar mıymış kaplama yerine? Kompozitle de ön dişleri şekillendirebiliyorlar . Geçici olarak öyle bir şey yapsalar? açık yerler görüyorum ben instagramda belki sizin şehrinizde de vardır. Ağrısı aşırı olacağı için acil tedavi gerektiren bir durum bence. tamam hayati tehlikesi yok ama o ağrıyla insan kaç gün dayanabilir ki konu sahibi de çok haklı. En azından ağrı için çözüm üretmeliler

Benimde dişlerim porselen kaplama ilk yaptırdım o dişler bile takılana kadar beynime ağrılar girdi. Sonra hekimim istersen içine sinmediyse daha yuvarlak yapalım diye tekrar laboratuvara yeni porselenler yaptırdı bir hafta o küçültülmüş 10 dişle durdum ama ağrım hiç olmadı yemek bile yiyordum. Kaplama öncesi kanal tedavisi vs yapıldı mı merak ettim

Grigori nin ağrı sayısını tekrarlasana. Bir çok kişi bu sayıları tekrarlayarak agrısını geçiriyor. İnanmaman önemli değil bu arada denemektem zarar gelmez hem sonucu yazarsın. Bilgi edinmek için bedia akkılıç var instagram da 100 bin de takipçisi var sayıları paylaşıyo ordan bak

Merhabalar 2 gündür stresten ölecem. Üst dişlerimin hepsini kaplama yaptırmıştım 1 sene evvel. 2 gün önce sert bişey çiğnedim ve kaplama dişimin biri kırıldı. 4 lü bağlantılı dişti ve parça komple bugün yarın kalkar ve altındaki küçültülmüş dişlerimle kalacağım. Normalde yeniden ölçü alıyorlar ve yapıyorlar ama bu dönemde 2.3 ay kapalı kalır labaratuvarlar dedi doktorum ağrısına dayanacaksın bu süreçte bişey yapamayız dedi. Bir fikri olan varmı şu an hafif ağrım var parça tam kopmadı ama birkaç güne kopar esas ağrı başlar. Bu ağrıyla nasıl baş edecem
ankara'da dişçiler açık bende ımplat yaptırıyorum evet zor bir süreç ancak mecburen gitmek zorunda olunca bir şikilde gidiyoruz çaresiz üst dişlerim komple çekildi işin tuhaf kısmı çalışıyorum alt dişler duruyor maske takıyorum zaten dewamlı ancak koronadan dolayı herkesin maske taktığı birbirine gelip gitmediği bir dönemde olması güzel oldu diye düşünüyorum..