Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp kaa? Acil yardm

cileklipuding

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
2.745
16
38
Arkadaşlar geçen gün annem doktora gitmiş, kalp kaçağı tanısı koymuşlar. Doktor pek fazla bilgi de vermemiş, (Kendisi 45 yaşında).Bizde bu konuda hem biraz bilgilenmek istiyoruz, yapması yada yapmaması gereken şeyleri öğrenmek istiyoruz, Hemde tıbbi tedavi ile alternatif şeyler uygulamak istiyoruz. İnternette biraz araştırdım ama çok tıbii şeyler yazıyordu. Pek anlamadım. Kızlaaaaar bu durum beni çok üzüyor, hayatımdaki en değerli varlık annem mafoldumben, acilll yardımmmm.... Son çarem sizsiniz :gitme:, bu konuda bildiğiniz herşeyi paylaşın lütfennnnn........

KIzlar ailenizde, çevrenizde, arkadaşlarınızda bu rahatsızlıktan olan da mı yokkk senağlama , bir tek annem de mi var :çok üzgünüm:?

kalp kacağı değil...mitral kapak yetmezliği dir.yanı kalp kapakcığından kan gecerken geriyeden kan kacırıyordur.ama onunda dereceleri var .1 başlangıç 3 ameliyet edilmesi gereken asama ...bence annenizin doktoruna gidip siz bir bilgi alın.

Canım sanırım sendede bu rahatsızlık var, seninki kaçıncı derece ve tedavi için neler yapıyorsun, alternatif tedavi deniyor musun, nelere dikkat ediyorsun, nelerden kaçınıyorsun günlük hayatta ? , Kilo önemli mi, yaş önemli mi? İlgin için teşekkür ederim opuyorumnanaktan

Ah bitanem öncelikle geçmiş olsun...
bende de var mitral yetmezliği,kalp kapağında sızma yani,
korkulacak birşey yok,panik yapmayın..annenizin kaçıncı derecede?

Son düzenleme:
benim de 1.derecede,yani başlangıç,
öncelikle mutlaka doktor kontrolünde olması gerek,yapması
gerekenleri doktoru söyleyecektir ama ben kısaca anlatayım...
6 ayda bir Eko çektirmesi gerekiyor,sigara kullanıyorsa bırakmalı,
aşırı kilo hiçkimseye iyi gelmez zaten...
yürüyüşünü ihmal etmesin...belki doktoru ilaç verebilir...
en önemlisi de,kanamalı işlerde,diş çekimi vs.mutlaka
kalp doktorundan izin almalı,çünkü kanamalı işlerden önce
antibiyotik yüklemesi yapıyorlar...
kendini üşütmesin,aslında aylık depo iğneler var,
doktoru önerdiği takdirde kış boyu kullanması iyi olur..
ameliyatlık safhada değil,ama lütfen doktorundan en kısa zmanda
bilgi alsın...
acil şifalar diliyorum...

Kolestrolü biraz yüksek, alternatif olarak sabahları sulandırılmış elma sirkesi içiyor, ayrıca hergün birer tane aspirin yutuyor kanı sürekli cıvık tutmak için. Zaten bence diş rahatsızlığından oldu bu hastalık, annem küçüklüğünden beri diş hekiminden çıkmaz, üst dişleri porselen kaplama altlardada kaplamalar var, sürekli diş iltihabı yaşar antibiyotiğini ihmal etmez ama sanırım bunlardan oldu. Biraz kansızlıkda var çabuk üşütüyor. Söyliyim biraz daha dikkat etsin .Depo iğneler dediğiniz neler ?

Bu hastalık çok sık bademcik rahatsızlığı çekenlerde ve küçükken romatizma rahatsızlığı çekenlerde
çoğunlukla karşılaşılıyormuş...1.dereceden başlıyor 4. dereceye kadar çıkabiliyormuş,
aylık depo iğneleri doktorunuzdan öğrenin,size gerek duyarsa ilaç ismi verir zaten,
sakın kendi başınıza laçlara başlamayın...aspirin kanı sulandırır,doktorunuza aspirine devam mı diye de mutlaka sorun arkadaşım...

Teşekkür ederim Songül Hanım, sizde kendinize dikkat edin opuyorumnanaktan ve ilerletmemeye çalışalım hastalığımızı, vücudun neresinde olursa olsun iltihap kalbe zarar veriyor. doktorla bir iki haftaya kadar görüşecez a.s.

X