Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Kalp durmasi yasayan ve ablasyon yaptiran var mı?

Tubdur32

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2015
1.306
786
33
Arkadaşlar gerçekten çok sıkıntılı günler yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ben yaklasık 4 sene önce dogum yaptım.Dogumdan sonra uzun süreli dinlenme esnesinda kalp durmalari vardı.nazım bir anda kesiliyor. O ani hissediyorum.Aynı zamanda çocukluğumdan beri de ritim bozukluğu var.o dönemde dogumdan 6 ay sonra geçer dediler beloc kullandım uzun süre. Hakikaten geçme oldu ara ara aynı sıkıntıları yaşıyordum yalnız.

Son bir yıldır yine bu sıkıntılar arttı. Aynı soruhları artik 2 3 güna ara ile yaşıyorum. Bu tarz kalp durmaları yaşayan ve ritim bozukluğu artan oldu mu? Hangi doktora gittiniz tavsiyeniz var mı? Ablasyon yaptıran var mı?

Ne kadar benziyor hikayeniz benimkine. Ben de 4 yıl önce doğum yaptım. Doğumdan 2 ay sonra bende de svt atağı ve tekleme başladı. Önceleri bilemedim ve panik atak oldum sandım. Sonrasında kardiyoloğa gittim ve doğuştan ritim bozukluğumun olduğunu öğrendim. 1 yıldır ilaç tedavisi uygulanıyor. Bunsabah ablasyon olmaya hittim ama kalbim o kadar normal atıyordu ki doktor işleme almadı. Erteledik yani.

Arkadaşlar baya olmuş yazalı ama aynı şikayetler Ben dede var doğumdan sonra başladı kimseye anlatamıyorum doktora gidiyorum bişey çıkmıyor ama sanki kalbim durmuş gibi hissediyorum sonra bş anda atmaya başlıyor bazen hiç bişey hissetmiyorum Siz neler yaşadınız

Ne kadar benziyor hikayeniz benimkine. Ben de 4 yıl önce doğum yaptım. Doğumdan 2 ay sonra bende de svt atağı ve tekleme başladı. Önceleri bilemedim ve panik atak oldum sandım. Sonrasında kardiyoloğa gittim ve doğuştan ritim bozukluğumun olduğunu öğrendim. 1 yıldır ilaç tedavisi uygulanıyor. Bunsabah ablasyon olmaya hittim ama kalbim o kadar normal atıyordu ki doktor işleme almadı. Erteledik yani.
Gebeyken sikayetiniz olmadimi normlde ritim.bozujkugu benddde var gebelikte cok artar gel ablasyon ol diyorlar

Arkadaşlar baya olmuş yazalı ama aynı şikayetler Ben dede var doğumdan sonra başladı kimseye anlatamıyorum doktora gidiyorum bişey çıkmıyor ama sanki kalbim durmuş gibi hissediyorum sonra bş anda atmaya başlıyor bazen hiç bişey hissetmiyorum Siz neler yaşadınız
Merhaba, iyi bir kardiyolaga gidin ve 24 saat holter taktırın mutlaka eğer sorun çıkmazsa psikiyatriye gidin gerçekten faydası oluyor verdikleri ilaclarin

Ablasyon yaptırdınız mi?

X