Bahçe Bakımı ve Çiçekler Kaktüs

Biraz büyüyünce daha büyük saksılara alıyorum senede 2 kez topraklarını yeniliyirum. Az su veriyorum cok az. Arada bir sodayla suluyorum. Bazen sadece fis fisla su veriyorum. Gunesli yerlerde tutuyorum. Bir koleksiyonum var . En sevdiğim ve evde tek besledigim bitki kaktüslerim. Vefalidir en eskisi 16 yıllık. Iyi bakarsanız çiçek açarlar zaman zaman.

Biraz büyüyünce daha büyük saksılara alıyorum senede 2 kez topraklarını yeniliyirum. Az su veriyorum cok az. Arada bir sodayla suluyorum. Bazen sadece fis fisla su veriyorum. Gunesli yerlerde tutuyorum. Bir koleksiyonum var . En sevdiğim ve evde tek besledigim bitki kaktüslerim. Vefalidir en eskisi 16 yıllık. Iyi bakarsanız çiçek açarlar zaman zaman.
Ay ne guzel gercekten :) bende yeni yeni almaya basladim 1 tane var hic buyumuyor

Sukulent ve kaktuse bende taktim.Evde bir kose yaptim cesit cesit duruyor.Bakimi en rahat tembel isi cicek hobisi.2 -3 haftada bir su veriyorum o da az.O kadar.Sukulentler hemen kendilerine geliyor ama kaktus oylece duruyor.

Sukulent ve kaktuse bende taktim.Evde bir kose yaptim cesit cesit duruyor.Bakimi en rahat tembel isi cicek hobisi.2 -3 haftada bir su veriyorum o da az.O kadar.Sukulentler hemen kendilerine geliyor ama kaktus oylece duruyor.
Birde alevore aldim bakalim suan guzel bi kac dali var boyu orta bakalim bana geldi nasil olacak

Birde alevore aldim bakalim suan guzel bi kac dali var boyu orta bakalim bana geldi nasil olacak

Ondan da var.Aloe vera da var.Bir de kasik gibi acan bir cicek.kompozisyon olarak cok guzel oluyor hepsi yanyana.Farkli saksilara koyun.Hatta ben minik recellige koydum birini,birkac tane cok minik alip kahve fincanina koyucam.

Bunlar ekilmeyi bekliyor

Eklentiler

• 20181106_104718.jpg
    20181106_104718.jpg
    118,4 KB · Görüntüleme: 93
Kaktusum bu ama bu eski hali simdi biraz daha buyuk saksıda boyutu ayni hala :)

Eklentiler

• Snapchat-11539468.jpg
    Snapchat-11539468.jpg
    99,7 KB · Görüntüleme: 99
Benim kaktus aldigim kişi ayda bir iki kaşık su ver fazla suyu sevmez demisti.
Adamin koca koca kaktusleri vardi benimkilerde oyle olur insallah :)
Onun haricinde buyudukce daha buyuk kaba alirsiniz.

Masallah yasiyor kaktusu curutcekmisim bide niye buyumuyo diye soruyorum:KK70:
Büyük saksıya alınca gelişimi bitki değil kök yönünde oluyor.Saksı ne kadar küçük ve bitki ne kadar sıkışık ise kaktüste o kadar iyi sonuç alınıyor.Kışın ekim-mart arası sıcak olmayan ortamda ,don ve aşırı soğuktan korunaklı bir balkon veya kapalı ısıtma sistemi olmayan bir balkonda su vermeyerek dinlendirirseniz çiçek te açar.

X