Deri ve Cilt Hastalıkları Kafam mahvoldu napıcam

Geçmiş olsun cildiyeye gidin dicem ama gitmişsiniz başka bir doktora görünün demek ki size iyi gelmedi yazdığı ilaçlar sadece kepek olsa bunun için şampuanlar var ama bayazlayıp dökülüyorda diyorsunuz.

Bende de aynı problem var hem saçlı deride hem de eklemlerimde. doktorun verdiği losyon ise yarıyor bir zaman sonra tekrarlıyor tekrar kullanıyorum geçiyor. böyle bir döngü. çocukluğumdan beri böyle. gittiğim doktorlar da tamamen geçer demiyor. ama son kullandığım ilaçlar bayağı rahatlatıyor . iyi bir cildiyeci bulun. geçmiş olsun

Seboreik dermatit böyle olmaz.
Seboreik dermatitte kızarma ve soyulma olur ve yüzünüzde de olur.

Sizin stresli olduğunuzu biliyorum; ama anlattıklarınız daha ziyade içten sorun olduğunu gösteriyor.
Dahiliyeye detaylı bir tahlil verin mutlaka.

Hanımlar kafam resmen dökülüyor pul pul her yeri kepek hemde kocaman. Kafamda saçtan çok kepek var ve deli gibi kaşınıyor sabah buna uyandım geçen yazdan beri böyle ve saçlarım beyazlıyor dökülüyor.. bunun saçla alakalı bir sorun olduğunu düşünmediğim için konuyu bdv ye açtım taşınmazsa sevinirim. Ara sıra yüzümde de dökülmeler oluyor ama kafam daha çok canımı sıkıyor bu yaşta beyaz ve dökük saçla napıcam bilmiyorum hele bu kaşıntı öldürecek daha önce yaşan oldu mu hiç neden olur bu ve nasıl geçer çıldırmak üzereyim
Sirkeli su ile yıkayın

yıllarca dermatit ve roza problemiyle uğraşmış biri olarak nacizhane fikrim şöyle : doktor yazmış olsada kesinlikle kortizonlu kremleri cildine SÜRME!! çünkü ilk etapta bu kremlerin cildine iyi geldiğini geçirdiğini düşünüyosun hoopp daha büyük bölgede daha incelmiş bir deriyle bu sorun sana yeniden merhaba diyo.. piyasada bir sürü markanın ürününü, bir sürü eczane kremini denemiş biri olarak kortizonsuz bu derde iyi gelen tek krem coresatin diyebilirim!
saçlı derinde de bu sorun varsa yine kortizonlu losyonlardan uzak dur. normalde saçlı deride hiç problem yaşamadım sadece düğün zamanı sanırım sıkıntıdan böyle kabuklanma yaşadım, eczanede bu markanın şampuanını gördüm kremi iyiyse buda iyidir diye almıştım hakkaten hiçte fena çıkmamıştı :) sadece kokusu biraz değişik ve hiç köpürmediği için çok şampuan harcamış olabilirim..

X