Kaçan yaralı sokak kedisi

regrules

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2022
1.328
3.902
Açık otoparkın olduğu yerde ayağı yaralı bir kedi var. 2 3 saattir yakalamak için uğraşıyorum, çok korkak yakalayamadım. Miyavlıyor ama asla gelmiyor yanıma. Mama verdim, uzaklaştım yedi gitti. Biraz yaklaştım bir arabanın altından bir yerlere girdi, tırmandı. Arabaya not yazdım 30 dk sonra tekrar bakmaya gittim araba sahibini gördüm. Çıkaramadık yine. En son arabayı çalıştırdı araba sahibi, kedi kaçtı bu kez de başka bir arabanın altından tırmandı. Ona da kağıt yapıştırdım ve eve geldim.
Bu kediyi nasıl yakalarım? Aklım onda kaldı hava kararacak birazdan. Bir de yakalayayım tedavi ettireyim derken daha kötü bir şey gelir başına diye de vicdanen rahatsız hissetmeye başladım. Ya motora sıkışsa da çıkamazsa diye.
Belediyeye haber versem gelip uğraşır mı? Yoksa bulamadık der giderler mi bilmiyorum.
Daha öncesinde aradım geldiler ellerimle yakalayıp vermiştim kediyi. Boxımı da almışlardı üstelik.
Ne yapabilirim ben şu an imkanlar dahilinde arkadaşlar?

mama ile kandırıp üzerine havlu atıp tutup götüreceksiniz tırmalar dikkat edin, istanbuldaysan 153 ara gelip alıyorlar tedavi için

Mamayı ben uzaklaşınca yemeye geliyor ancak.
Başında durunca gelmiyor. Keşke gelse de cırmalasa da razıyım yani dert oldu içime fena halde
banada olur içim rahat etmez ama muhtemelen sevilmemiş dışlanmış kaçması normal yaş mama ile kandırmayı dene

mama ile kandırıp üzerine havlu atıp tutup götüreceksiniz tırmalar dikkat edin, istanbuldaysan 153 ara gelip alıyorlar tedavi için
Tedavi edildiğine emin misiniz ilçe belediyeniz tarafından? Çoğu alıp kenara atıyor çünkü takip etmediyseniz kesin atılmıştır

Tedavi edildiğine emin misiniz ilçe belediyeniz tarafından? Çoğu alıp kenara atıyor çünkü takip etmediyseniz kesin atılmıştır
Daha önce aradım belediyeyi geldi aldı, tedavisini yaptı, bırakınca aradılar. Kediyi de bir hafta sonra gördüm.
Sanırım stresten kilo vermişti ama şu an çok sağlıklı Allaha şükür. Kilosunu da geri aldı.
Gece 12de aldılar geldiler, ilgilendiler baya haklarını asla yiyemem.

netten buldum gidipde bu yöntemi kullanmadım konu sahibesi de yanında bınsın ve takip etsin olmadı ben kucaklayıp yakalıyorum valla numarada isteyebilir durumunu sormak için

Kapan tarzı kafesler oluyor tanıdık veteriner kliniği varsa onlara bir sorun isterseniz. En köşeye mama koyuyorsunuz hayvan gelip bir noktayı geçtiğinde otomatik olarak kapısı kapanıyor. Tavuk et falan koysanız kokusuna dayanamayıp onun içine girer belki.

Kedi kapanları falan var kesin çözüm aslında ya da fileyle yakalıyorlar. Kediler ses çıkaran oyuncaklara falan pek dayanamıyorlar denediniz mi çıngıraklı şeyler vs. Bir de küçük top, toka, hışırtı çıkaran herhangi bir şeyi yuvarlayıp sesini duyacağı şekilde birkaç kez sağa sola atabilirsiniz. Ben oyun oynatarak çıkarıyorum öyle yakalıyorum. Çok ürkek demek ki☹️

Son düzenleme:
Kapan tarzı kafesler oluyor tanıdık veteriner kliniği varsa onlara bir sorun isterseniz. En köşeye mama koyuyorsunuz hayvan gelip bir noktayı geçtiğinde otomatik olarak kapısı kapanıyor. Tavuk et falan koysanız kokusuna dayanamayıp onun içine girer belki.
Kapan son çare olarak bakıyorum artık. Çünkü elimde yok, tanıdığımda da yok. Sorup soruşturmam lazım onu.
Kedi kapanları falan var kesin çözüm aslında ya da fileyle yakalıyorlar. Kediler ses çıkaran oyuncaklara falan pek dayanamıyorlar denediniz mi çıngıraklı şeyler vs. Bir de küçük top, toka, hışırtı çıkaran herhangi bir şeyi yuvarlayıp sesini duyacağı şekilde birkaç kez sağa sola atabilirsiniz. Ben oyun oynatarak çıkarıyorum öyle yakalıyorum. Çok ürkek demek ki☹️
Evet aşırı ürkek. Hem miyavlıyor sanki yardım ister gibi hem gelmiyor.
Bakalım artık yarın tekrar beslemeye çıkınca yanımda oyuncak da götüreyim. İnşallah yakalarım aklım kaldı gerçekten, bir yere de gitmez inşallah

Kapan son çare olarak bakıyorum artık. Çünkü elimde yok, tanıdığımda da yok. Sorup soruşturmam lazım onu.

Evet aşırı ürkek. Hem miyavlıyor sanki yardım ister gibi hem gelmiyor.
Bakalım artık yarın tekrar beslemeye çıkınca yanımda oyuncak da götüreyim. İnşallah yakalarım aklım kaldı gerçekten, bir yere de gitmez inşallah
Ben hep oyunla hallettim bugüne kadar umarım o da gelir size çok üzüldüm inşallah gitmez ama zor. Bugün bakabilme şansınız var mı

Ben hep oyunla hallettim bugüne kadar umarım o da gelir size çok üzüldüm inşallah gitmez ama zor. Bugün bakabilme şansınız var mı
Size yazdıktan sonra gidip baktım, hava daha tam kararmamıştı. İçimde kalmasın dedim. Oyuncakla çıktım salladım, zilli bir oyuncaktı. Arabaların yanından geçerken salladım hep ama çıkmadı hiçbir yerden. Bir sürü araba gelip park etmiş zaten.
Karnı doydu diye çıkmadı belki de, acıkınca çıkar diye umuyorum 😔

Size yazdıktan sonra gidip baktım, hava daha tam kararmamıştı. İçimde kalmasın dedim. Oyuncakla çıktım salladım, bir oyuncaktı. Arabaların yanından geçerken salladım hep ama çıkmadı hiçbir yerden. Bir sürü araba gelip park etmiş zaten.
Karnı doydu diye çıkmadı belki de, acıkınca çıkar diye umuyorum 😔
tekrar gelebilir bugün siz yemek verdiğiniz için muhtemelen insanlardan çok çekti güvenemiyor hayvan ☹️ emeklerinize sağlık 🙏

X