Göz Makyajı Ka boyanyor mu yaa?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
evde kendin de boyayabilirsin sadece 10dkdan fazla tutma ve oksidanı çok koyma ablamınkini hep saç boyasından artan boyayla boyarız zararlı diolar ama kuaförlerde aynı şeyi yapıo tatlicadiarzu

ya ben mesela bi ay kasimi tam istedigim gibi alirim obur ay bozarim onu ne kadar beceriksizim bu konuda kalemle duzeltiyorum ama ...sacimi genelde mavi siyaha boyuyorum acaba kasimida boyasam diye hep dusunurum ama bi turlu cesaret edemedim kimsede yok etrafimda bu isin puf noktalarini sorayim...ama simdi siz varsiniz sorayim bari...boyamalimiyim ,pisman olurmuyum,nelere dikkat etmem lazim,neyle boyiyayimki muntazam olsun......................

1. kuaförde Boyatabilirsiniz
2. kendiniz göz kalemiyle belirliyebilirsiniz (koyu kahverengi en azindan dogal bi görünüm elde edersiniz) bosluklari doldurur ,sert görünmez
3. her ikiside uzun süre kalici degil. yüzümüzü yikadigimizdan sırnaşık şey boya dahi 1-2 hafta gider

Son düzenleme:
1. kuaförde Boyatabilirsiniz
2. kendiniz göz kalemiyle belirliyebilirsiniz (koyu kahverengi en azindan dogal bi görünüm elde edersiniz) bosluklari doldurur ,sert görünmez
3. her ikiside uzun süre kalici degil. yüzümüzü yikadigimizdan sırnaşık şey boya dahi 1-2 hafta gider

gercektenmi boya bile 1 veya 2 hafta...arkadasim guzellik uzmaniymisin tam insanisin yani sorumun sence hangisini yapiyim....

ben boyattım canım 6 ay kalıyor memnun kaldım saçlarımı siyaha boyadığım için kaşlarım çok açık kalıyordu ilk önce şeklinde değişiklik yaptık kuaförümle daha sonra boyadık şimdi daha iyi oldu..

evde kendin de boyayabilirsin sadece 10dkdan fazla tutma ve oksidanı çok koyma ablamınkini hep saç boyasından artan boyayla boyarız zararlı diolar ama kuaförlerde aynı şeyi yapıo tatlicadiarzu

canım kuaförler kesinlikle saç boyasıyla boyamıyorlar verdiğin bu bilgi çok yalnışyasakkelime ben boyatıyorum neyle boyadıklarınıda kendi gözlerimle görüyorum bu arada saç boyasıyla boyamaya devam ederseniz yakında hiç kaşınız kalmaz saçın yapısıyla kaşın yapısı bir değil.

canım kuaförler kesinlikle saç boyasıyla boyamıyorlar verdiğin bu bilgi çok yalnışyasakkelime ben boyatıyorum neyle boyadıklarınıda kendi gözlerimle görüyorum bu arada saç boyasıyla boyamaya devam ederseniz yakında hiç kaşınız kalmaz saçın yapısıyla kaşın yapısı bir değil.

aman korktum yaaa...peki neyle boyuyacagim

http://www.e-kuafor.com/site/page.asp?dsy_id=3747

bu sıtede var cok uygun ve bıtkısel

ve her rengı var denıycem bende :)

>> Kaş ve kirpiklerin aylık boyanmasında kullanılan tamamen bitkisel ve besleyici boyalardır.
Boyalar mutlaka Refectocil Oksidanla birlikte kullanılmalıdır.

Aylık Kirpik Boyama Yöntemi
Koyu lacivert ve siyah renkleri mevcut olan refectocil kirpik boyasından özel kristal kaba 1 santim sıkıldıktan sonra 6-damla oksidant damlatılır ve kutunun içindeki çubukla iyice karıştırılır. (saç boyası kıvamına gelecek şekilde)
Kirpikler ve göz çevresi yağsız bir temizleyici ile iyice temizlenir.
Göz altlarına ince bir tabaka vazelin sürüldükten sonra cildin boyanmaması için özel gözaltı pedleri, alt kirpiğe kadar gelecek şekilde yapıştırılır.
Boya önce; gözler açık durumda iken alt kirpiklere iyice sürülür.
Daha sonra gözler kapatılır ve boya aynen üst kirpiklerede tatbik edilir.
20 dakikalık bir bekleme süresinden sonra üst kirpiğe kuru bir pamuk konularak alttaki ped ile birlikte öne doğru çekilir.
Yine kuru pamukla yalnız kirpikler aşağıdan yukarıya doğru silinerek temizlenir, en son nemli bir pamukla temizleme işlemi tamamlanır.
Boyama ve bekleme esnasında göze kaçan boya gözü yakabilir, fakat refectocil boyaları bitki ekstrelerinden yapıldığından göze hiçbir zararı olmadığı gibi kirpik ve kaşları besler ve çoğaltır.
Kaşlarada tatbik edilir, yalnız burada bekleme süresi 5- 10 dakikadır.

Aylık Kaş Boyama Yöntemi
Çeşitli renkleri mevcut olan refectocil kaş boyasından kaba 1 santim kadar sıkıldıktan sonra 6-7 damla (saç boyası kıvamına gelecek şekilde) oksidan damlatılır ve kutunun içindeki çubukla iyice karıştırılır. Kaşlar yağsız bir temizleyici ile iyice temizlenir. Kaş şekline göre boya bütün kaşa tatbik edilir. İstenilen koyuluk derecesine göre 5 ile 10 dakika arası beklenir.(kaşta ne kadar çok beklenirse o kadar koyu ton elde edilir.) Eğer kaşlarda beyazlıklar varsa beyazlıkların üstü boya ile kapatılır. Boyanın tutup tutmadığı her zaman ilk boyandığı yerden kontrol edilir. Süre sonunda kaştaki boya kuru bir pamuk yardımı ile kaştan alınır. İlk defa kaş boyatılıyorsa boyamadan 20 gün sonra tekrarlanırsa kalıcılık daha uzun süreli olur. Daha sonraları ayda bir boyanabilir.

bende lise balosunda aldırdım kaşalrı bı daha yerıne gelmedi.. :KK70: uzuuun aralıklarla cıkacak olan olursa da ımha edıyorum sekli bozulmuyor ancak kaş kalemlerini pek sevmedm ben:S kaş boyarken daha sert ve kolay boyamayan göz kalemlerınden tercih ediyorum mesela loreal in göz kalemi öyle, yada herhangi adi markalı bi göz kalemide bunu yapar.

aslında boyamak yerıne hergün kaşa o yağlı arko kremlerden bıraz sürerseniz kaş kılının rengini koyulaştırıyor bı sure sonra sonsuza dek boyamanızı gerektırmeyecek kaşlarınız oluyoor :)

Arkadaşlar ben kaşlarımı biraz rengini açmak istiyorum nasıl yapabilirim?????
Açtırdıktan sonra korkum, diplerden siyah gelmesi, acaip bi görüntü olur
Boyanan kaş uzarmı yada akıp acaip bi renk alırmı??

X