İzmir Tüp Bebek Doktorları, Merkezleri Önerisi ve Fiyatları

Bilmiyordum iyiki söyledin bı baktım 3 buçuk 5 arası dediler ve aşılamada ilaç olduğunu bilmiyordum devlette yaptiracakdim klomen verdiler sadece 4 yumurta olunca yaptırmadım özele karar vermistim bende
valla izmir piyasası aşılama 25.000 bandında. yine yumurta geliştimek için gonalf veriyorlar genelde, tüp bebek için günlük 150mg kullandım, yanına bir de meriofert diye başka bir ilaç. aşılamada da gonalf isimli ilacı günlük 75 veya 100mg veriyorlar. yine 1 hafta 10 gün kadar kullanılıyor. gonalf 900mg zaten başlı başına 8bin civarı. aslında şuan düşününce 10.000tl bile az geldi ilaç fiyatı. İlla ki forumda yorumlayanlar vardır bi araştırın bence hatta ben de araştıraym bulursam detay size de gönderirim

valla izmir piyasası aşılama 25.000 bandında. yine yumurta geliştimek için gonalf veriyorlar genelde, tüp bebek için günlük 150mg kullandım, yanına bir de meriofert diye başka bir ilaç. aşılamada da gonalf isimli ilacı günlük 75 veya 100mg veriyorlar. yine 1 hafta 10 gün kadar kullanılıyor. gonalf 900mg zaten başlı başına 8bin civarı. aslında şuan düşününce 10.000tl bile az geldi ilaç fiyatı. İlla ki forumda yorumlayanlar vardır bi araştırın bence hatta ben de araştıraym bulursam detay size de gönderirim
Çok sevinirim bende izmirde yim zaten

herkese merhaba, ben sürece başlamadan önce çok araştırdım ancak hiç aradığımı bulamadığım için merak edenlere rehber olması amaçlı paylaşıyorum. Sebepsiz infertilite teşhisimiz var, Femara isimlik ilaç ve çatlatma iğnesiyle 3aylık deneme süreci yaşadık ancak olumsuz sonuçlandı. Aşılama için doktorumuzla konuştuk fakat zaman kaybı olacağını söyledi, biz de rapor olmadan SGK desteksiz tüp bebek tedavisine başladık. Rapor çıkarma süreci biraz uzunmuş şöyle ki;
Eğitim araştırma hastanesine gidilecek, erkekten 15er gün aralıklarda sperm testi alınacak, 2 kez aşılama yapılacak olumsuz olacak vs.vs. sebepsiz infertilitede maalesef süreç uzun nerden baksanız raporu çıkarmanız en az 4-5 ay sürüyor. Ben bir önceki adet dönemimde aile hekiminde kadın doğum doktorunun isteyebileceği tüm kan hormon vs ne tahlil varsa yaptırım ve bir sonraki ay tüp bebek tedavisi için yola koyuldum.
Neyse gelelim raporsuz tüp bebek masraflarına;
Doktorum İRENBE'de Alper Biler'i önerdi. İRENBE'NİN 2024 Yılı fiyatları şu şekilde ilk muayene için 1600tl gibi bir ücret veriyorsunuz ve devamındaki 20gün boyunca gittiğiniz kontrollerden herhangi bir ücret alınmıyor. Adetimin 2.günü gittim ve ilaç tedavisine başlamak için bir kan testi yaptılar ona da 400tl ücret verdim. Tüm bebek için merkeze ödenecek rakam ise Yumurta toplama (OPU)+Dondurma+Transfer ücreti 50.000TL. Bu arada Medical poin hastanesinde bu ücret 55.000TL ve doktor muayene ücreti de 2500tl civarı aynı 20 günlük ücretsiz takip burası için de geçerli. Merkeze ödenen ücretlerde herhangi bir taksit imkanı yok ve bu para yumurta toplama günü tamamı sizden tahsil ediliyor. Fakat muhasebedeki arkadaşlar rakamı farklı kartlardan parça parça çekebileceklerini ve bizim de banka aracılığıyla taksitlendirebileceğimizi söyledi biz de yumurta toplama günü bunu deneyeceğiz,bakalım.
Adetimin 2.günü akşamı iğnelere başladım. Gonal-f ve meriofert isimli 2adet iğne verdi. Gonalin-f dozunu sizin durumunuza göre ayarlıyor. İlk etapta Gonal-f 900 ve 4adet meriofert aldım. Eczaneler sağolsunlar kısmen indirim yapıyorlar yada yaptıklarını söylüyorlar :)) Gonal-f 'in dozunu günlük 150 olarak kullandığım için bu ilaç bana 6 gün gidecekti ve 4gün kullanacağım meriofer ile birlikte toplamda 8.900TL para verdim. iğnelerimi her akşam kendim yaptım ve 4.gün kontole gittim. Kalan günler için Gonal-f 450lik verdi (150lik dozdan 3gün daha kullanmam için), 4kutu daha meriofer ve çatlama önleyici 4kutu Oxodite 250mg yazdı. Tüm bunlar için 11.900TL ödedim. Son kontrole gittiğimde ise 1 meriofert, 1 oxodite ve çatlatma iğnesi olarak 2adet gonapeptyl ve 1 adet ovitrelle verdi. Tüm bunlar için de 3.400TL ücret ödedim. Eminim hiçbir fikri olmayanlar için karışık olacak bu yazdıklarım ama ben SGK desteği olmaksızın tüm tedavim için ilaçlara TOPLAM 24.200 TL ücret ödedim.
Sizler için bu rakam özellikler Gonal-f dozunuza göre değişecektir. Çünkü en pahalı ilaç bu gibi duruyo araştırdığım kadarıyla. (Tamamen kendi yorumum asla bir dayanağım yok ama bana günlük kullanılan doz adetin 2.günü tedaviye başladığım için ve ayrıca adet döngüm sorunsuz ve yumurtalarım zaten kendi zamanında gelişebiliyor diye düşük tutuldu gibi geliyor. Eminim ki tıbbı açıklaması bambaşkadır, bayılırız kendimizce tıbbi yorumlar yapmaya :)))) ) Bir arkadaşım Gonal-f i günlük 300 doz kullanmıştı bu demek ki süreçte benm 2 katım fazla bu ilacı kullandı ve maliyet artması demek.
24.200TL ilaç+50.000TL merkez+2000TL ilk muayene ve kan tahlili olmak üzere bu iş bize 76.200 TL ye geldi. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim. Bu arada daha yumurta toplama yapılmadı, Yapıldıktan sonra da hemen transfer olmayacak bir kaç ay rahmimizi nadasa bırakacağız :)))
Arkadaş çok güzel yazmış detaylı ben funda godeye iki kere gitmiştim gerçekten çok çok yogun daha sonra irenbe Alper beye gittim ilgili ve dikkatli bir doktor tavsiye ederim şuan 50bin temmuzda belki zam yaparlar

X