İYİ Partili Levent Özeren’in çirkin sözlerine tepki yağıyor

su-doku

sen bilirsin
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
9.602
33.180
Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım hakkında hakarete varan sözlere imza atan İYİ Partili Levent Özeren'e sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tepki gösterdi. Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener de Twitter hesabından Özeren'e tepki gösterdi ve "Sen nasıl bir şeref yoksunusun? Başkalarının ailesiyle, namus ve şerefiyle böyle rahatça oynuyorsun. Sana #AhlaksızLeventÖzeren sözü hafif kalır. Al sana yeni bir dava konusu, sen ahlaksız şerefsiz bir darbe şakşakçısısın. Şimdi bunları da ‘alkollüydüm’ savunursun" yazdı.
Twitter hesabından, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım hakkında çirkin sözler sarf eden İYİ Partili Özeren gelen tepkilerin ardından paylaşımını sildi.
İYİ Partili Levent Özeren’in çirkin sözlerine tepki yağıyor

Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım hakkında, “Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler.” sözlerini sarf eden İYİ Partili Özeren, söz konusu paylaşımını sildikten sonra herhangi bir pişmanlık yaşamadığını, yaptığı yeni bir paylaşımla gösterdi.Bu kez kendisini eleştirenleri hedef alan Özeren, kendisine yönelik bir algı ve linç operasyonu başlatıldığını öne sürdü.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİÖte yandan, sosyal medya kullanıcıları, İYİ Partili Özveren’in Semiha Yıldırım hakkındaki çirkin paylaşımına yönelik tepkilerini dile getirdi.#AhlaksızsınLeventÖzveren etiketi kısa sürede 'TT' olurken, Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener de tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:Nedim Şener: Darbe şakçakçısı İP’li @lvntozrn, 15 Temmuz gecesi attığı darbe desteği twitlerini hatırlatıp, ‘darbeci yalaması’ dediğim için mahkemeye verdi, iddianame çıktı. Şimdi ‘şerefsiz bir darbe şakşakçısı’ olduğunu yüzüne söylemek için sevinçle gün sayıyorumNedim Şener: Sen nasıl bir şeref yoksunusun @lvntozrn başkalarının ailesiyle, namus ve şerefiyle böyle rahatça oynuyorsun. Sana #AhlaksızLeventÖzeren sözü hafif kalır. Al sana yeni bir dava konusu, sen ahlaksız şerefsiz bir darbe şakşakçısısın.
Şimdi bunları da ‘alkollüydüm’ savunursunNedim Şener: Silsen de silinmiyor #AhlaksızLeventÖzeren boşuna uğraşma, o çirkin sözlerin unutulmuyor, merak etme unutulmayacak.

Başak Demirtaş hakaret mesajları olay oldu Başak Demirtaş'a ne yazdılar?
Abone olEski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yazılan iğrenç yorumlar günün konusu oldu. Sosyal medyada Başak Demirtaş'a yapılan ahlaksız paylaşımlar sonrası iki kişi göz altına alındı. Peki Başak Demirtaş kimdir, aslen nereli hakkında ne yazıldı?
15.06.2020 01:20
Başak Demirtaş'a yapılan hakaret ve cinsiyetçi saldırı bugün hem sosyal medyanın hem de günün konusu oldu. Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'a yapılan ahlaksız yorumlar sonrasında yazan kişiler hakkında soruşturma başlatıldı ve iki kişi gözaltına alındı.
Başak Demirtaş'a yapılan iğrenç yorumlar hem sanat hem de siyaset dünyasından birçok isim tarafından kınandı ve Başak Demirtaş Seninleyiz” etiketi açılarak yüzlerce destek mesajı yazıldı.
screen-shot-2020-06-15-at-00-pVtm.png

Twitter gündeminde de TT olan bu vahim olay sonrası Başak Demirtaş'ın hayatı, nereli olduğu merak konusu oldu. iki çocuk annesi Başak Demirtaş'ın hayatına geçmeden önce çirkin olaydan bahsedelim...
Selahattin Demirtaş'ın eşi twitter'da bir kullanıcının bu iğrenç yorumuna ve cinsiyetçi saldırısına maruz kalmıştı. Kısa sürede yayılan bu iğrenç mesaj sonrasında Demirtaş’ın hedef gösterilmesine “Başak Demirtaş Seninleyiz” etiketi açılarak tepki gösterdi.
screen-shot-2020-06-14-at-12-uaIG.png

Bu ahlaksız paylaşıma en sert tepkiyi gösteren isimlerden biri de Adalat Bakanı Abdülhamit Gül oldu. Gül, ''Başak Demirtaş’a yönelik çirkin paylaşımı kınıyor, bu ahlaksız ve tahkir edici eylemi en ağır şekilde lanetliyorum. Bir insanın onuru, iffet ve haysiyeti her şeyin üzerindedir. Hukuk, bu terbiyesiz ve provokatif sözlere karşı gereğini yapacaktır.'' dedi.
Paylaşımın ardından harekete geçen Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, ”Söz konusu paylaşımlarda bulunan ve kimliği tespit edilen şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, soruşturma aşamaları hassasiyetle takip edilmektedir” açıklaması yapıldı.
Yürütülen soruşturma kapsamında V.M. gözaltına alınırken, devam eden soruşturma kapsamında V.Y. isimli bir kişinin daha yakalandığı belirtildi.
https://www.sozcu.com.tr/2020/gunde...=szc&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber

Esra-Berat Albayrak çiftinin yeni doğan çocuğuyla ilgili sosyal medyada yapılan bazı yorumlar tepki çekerken, savcılık da soruşturma başlattı. Mersin’de E.B. adlı bir kişi gözaltına alındı. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada 19 ayrı hesabı yöneten 11 kişinin gözaltına alındığı duyuruldu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu 11 kişiden 4’ünün serbest bırakıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve çocuğu ile ilgili sosyal medyadan hakaret içerikli paylaşım yapanların gözaltına alındığını duyurdu.

Soylu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, şu açıklamayı yaptı:

“Aile, anne, eş, çocuk duygusundan yoksun şeytanlaşmışlar, sabaha kadar savcı ve polisler marifetiyle gözaltına alındı. Sosyal medya hesaplarının bir bölümünün yurt dışından ve FETÖ’cü olması yine tespitimiz. Söz, çocuklara böyle kirli bir dünya bırakmayacağız.”

MERSİN’DE GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Mersin’de, Bakan Berat Albayrak’ın 4’üncü kez baba olduğuna yönelik Twitter’da paylaşılan haberin altına hakaret içerikli yorum yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan E.B’nin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Şüpheli, polis ekiplerince adliyeye götürüldü.

E.B, savcılıktaki sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. E.B dün gözaltına alınmıştı

Ben anlayamıyorum zaten artık
Erkeklere laf söylemeyeler direk kadınlarına yükleniyorlar
Atatürkçüyüm beni bilen bilir ama hiçbir siyasetçinin eşine hakaret küfür edilemez buna karşıyım
Bir kadın olarak tiksindim çok ayıp

Siyasî görüşü ne olursa olsun , kadınlara yapilan hakaretleri kınıyorum.Basak Demirtaş ve Semiha Yıldırım için bu söylemler çıktığında kimsenin sesi çıkmıyordu Esra hanima soylenince cark etti heralde şimdi düzenlemeler kısıtlamalar havada uçuşuyor!

X