Istanbul'dan Mersin'e tasınmayı planlıyoruz...

iremece

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2011
18
0
Merhaba arkadaslar,
Aslen Mersinliyim ancak universite egitimimden sonra Istanbula yerlestim. 8 yıldır burdayım evlendim ve 2 kızım var. Istanbul hem kalabalık ve stresli. Evler ve hayat genel anlamda pahalı. evler ufak binalar birbirine yakın..vs. Mersin'e yerlesip daha sakın bir hayat yasamak istiyoruz. Tek tedirginligim yaz sıcagı ve nem ayrıca maaslar... Ozel sektorde 8-10 yıl deneyimi olan biri ortalama ne maas alır? Ev de almayı dusunuyoruz. Mentes mahallesi, cati restorant ust taraflerina bakıyoruz genelde. Okan Merzeci Bulvari ile Istemiyan Talay cd. arası bir ev olabilir.. Duzgun buralar dogru mu?? fikirlerinizi rica ediyorum. selamlar.

Maas hakkinda bir fikrim yok. Dediginiz semtler gayet temiz ferah ve guvenli. Gocmende gayet iyi ve ucuz. Mersin iyi bir tercih. Bin arabaya yayladasin bin arabaya denizde, yazliktasin. Her yere tek dolmusla gidebiliyorsun. Tek sıkıntısı sicak evet evde olunca klima kurtariyor. Umarim mutlu olacaginiz bir hayat sizi bekliyordur :)

Maas hakkinda bir fikrim yok. Dediginiz semtler gayet temiz ferah ve guvenli. Gocmende gayet iyi ve ucuz. Mersin iyi bir tercih. Bin arabaya yayladasin bin arabaya denizde, yazliktasin. Her yere tek dolmusla gidebiliyorsun. Tek sıkıntısı sicak evet evde olunca klima kurtariyor. Umarim mutlu olacaginiz bir hayat sizi bekliyordur :)
cok tesekkurler... umarım gidebiliriz ve snocu olarak dogru karar vermis oluruz.. hala arastırıyorum :)

Dogru karar olmus istanbuldaki kira parasina ev kredisi odersiniz
1950 try kira ödüyorum su an istanbulda ev de 110 m2 ancak :) Mersinde bu kiraya otursam nasıl evler var :)) Maaslar dusuk sanirim ama hyat daha ucuz gibi.. istanbulda insanin omru kısalır.. stresi kirliligi..vs. v.s..

İstanbuldan ayrılmayı kafaya koymuşsanız Mersin muhteşem tercih. Ben de Mersinliyim. Arabanız varsa tespit ettiğiniz bölge fena değil tabi. Maaş düşük olabilir, emin değilim ama çooook daha rahat yaşarsınız, her şey çok daha ucuz. Ben iki yıldır İstanbulda yaşıyorum, aslında çok mutluyum ama sebze ve meyve satın alma konusunda Mersini çok özlüyorum.

X