işlem görmemiş propolis

hazzal9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2013
11
2
Merhaba arkadaşlar; babam kanser tedavisi görüyor ve propolis kullanıyordu. fakat elimizdeki bitti. yenisini aynı yerden bulamıyoruz arıları ölmüş. bunları alabileceğim bi yer var mı? izmirde ikamet ediyorum bu arada.

Merhaba arkadaşlar; babam kanser tedavisi görüyor ve propolis kullanıyordu. fakat elimizdeki bitti. yenisini aynı yerden bulamıyoruz arıları ölmüş. bunları alabileceğim bi yer var mı? izmirde ikamet ediyorum bu arada.
Çok geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah, babanıza propolis'i antioksidan özelliği sebebiyle mi kullandırıyorsunuz? Size kesin şuradan alın diyemem zira malum hepsinin sahtesi üretiliyor maalesef:KK43:
İzmir'de yaşıyorsunuz madem, Dilek Yarımadasında propolis var mı bir araştırın isterseniz, Dilek Yarımadasında arıcılık yapanlar var, belki oradan temin edebilirsiniz hem size yakında sayılır, birde size yakın olarak Muğla var arıcılıkla uğraşanlar mevcut orada da.

Eğer propolis'i antioksidan özelliği nedeniyle istiyorsanız hakiki Karadeniz Kestane balı bulursanız Dünya'da ki bu çok iddialı bir sözdür ama gerçeğini bulursanız kesinlikle hakikattir üzerinde çok analiz yapılıp raporlar sunulmuştur, Dünya'da antioksidan bileşikler bakımından en yüksek antioksidan etkisi olma sıralamasında 1.'dir.

aslında ben sivasta görev yapıyorum. geçen hafta oradaydım direk arıcılık yapanlardan buldum çok teşekkür ederim cevabınız için ve iyi dilekleriniz için. karadenize de yakınım sayılır oraya da uğrayıp kestane balını araştıracağım. internette bulduğum hiç bir şeye güvenmedim ve direk köylere gidip aldım :)

işlem görmemiş propolis tabirini anlayamadım. propolis ham haliyle içeriğinde çok sayıda toksik madde barındırır. illaki alkol ve su gibi bir çözelti ile arındırılıp işlem görülmesi gerekir. üzerinde organik sertifika bulunan herhangi bir markayı güvenle kullanabilirsiniz.

işlem görmemiş propolis tabirini anlayamadım. propolis ham haliyle içeriğinde çok sayıda toksik madde barındırır. illaki alkol ve su gibi bir çözelti ile arındırılıp işlem görülmesi gerekir. üzerinde organik sertifika bulunan herhangi bir markayı güvenle kullanabilirsiniz.
Çok haklısın ,

propolis ham hali ile kullanılabilen bir ürün değildir. saf alkol ile tentürü yapılır ve o kullanılır.
su ile ise kesinlikle yapılamaz bu bir kandırmacadır.
Bu konu hakkında çok detaylı bilgiye sahibim, isteyen herkese bilgiendirme konusunda yardımcı olabilirim.

X