Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Islak Görünüm mü Mat mı ?

Islak görünüm mü? Mat görünüm mü?

• Islak Görünüm

OY: 6 40,0%
  • Mat Görünüm

OY: 9 60,0%

• Ankete Katılan
    15

CansuTore

En büyük derdimin ömrü, omzuna kadar..
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2016
223
183
Kızlar bir çoğumuz makyaj yapmadan duramıyoruz, illa ki bişeyler sürücez yüzümüze.
Benim merak ettiğim konu, bazıları ten makyajını mat fondöten yada pudra kullanarak yapıyor, bazıları ise daha ışıltılı ürünler tercih ederek (BB krem, ışıltılı fondöten vs.) daha aydınlık , ışığı yansıtacak şekilde makyaj yapıyor. Ben bazen mat görünümün daha güzel olduğunu düşünüyorum bazen de ıslak makyajın yüzü daha sağlıklı gösterdiğini düşünüyorum. Yeni bir ürün alıcam kendime, ten ürünü. Bunu mat mı alsam ışıltılı mı alsam bilemedim size danışmak istedim. Açık buğday ten rengine sahibim, gözlerim ela, saçlarım siyah. Genelde kendi rengimden 1-2 ton açık ürünler tercih ediyorum. Siz mat mı yoksa ışıltılı ıslak görünümlü bir makyaj mı tercih edersiniz. Ve bana bu konularda önerebiliceğiniz ürünler var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Kızlar bir çoğumuz makyaj yapmadan duramıyoruz, illa ki bişeyler sürücez yüzümüze.
Benim merak ettiğim konu, bazıları ten makyajını mat fondöten yada pudra kullanarak yapıyor, bazıları ise daha ışıltılı ürünler tercih ederek (BB krem, ışıltılı fondöten vs.) daha aydınlık , ışığı yansıtacak şekilde makyaj yapıyor. Ben bazen mat görünümün daha güzel olduğunu düşünüyorum bazen de ıslak makyajın yüzü daha sağlıklı gösterdiğini düşünüyorum. Yeni bir ürün alıcam kendime, ten ürünü. Bunu mat mı alsam ışıltılı mı alsam bilemedim size danışmak istedim. Açık buğday ten rengine sahibim, gözlerim ela, saçlarım siyah. Genelde kendi rengimden 1-2 ton açık ürünler tercih ediyorum. Siz mat mı yoksa ışıltılı ıslak görünümlü bir makyaj mı tercih edersiniz. Ve bana bu konularda önerebiliceğiniz ürünler var mı ? Ha bu arada benim haftaya düğünüm var ve düğün makyajımı kendim yapmak istiyorum. Bana vereceğiniz fikirler on konuda da çok önemli. Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Ben mat tercih ediyorum. Yüzü daha pürüzsüz gösteriyor bence porselen gibi duruyor cilt.

canım ben daha çok yağlı cildim için mat kullanıyorum. ekstra parlaklık beni avizeye döndürür valla:-) cildin nasıl bilmem ama bence daha çok buna göre ürün seçmelisin.

Bence mat. Ama aşırı değil, yani öyle ruh gibi bir yüz olmayacak. Bence her zaman için doğala en yakını en iyisidir :KK52:.

Bende ıslak görünüm diyorum, ve bir süre ıslak görünüm denemek istiyorum ama ürün olarak ne kullanacağımı bilmiyorum
Islak gorunum diyorum..
Daha canli bir gorunum elde etmek adina..

Bende daha canlı bir cilt elde etmek için düğün makyajımı ıslak görünümlü yaptım.
Makyajımda ten ürünü olarak Garnier mucizevi cilt kusursuzlaştırıcı BB Krem açık tonu kullanıp, üzerine Loreal'in aydınlatıcısını uyguladım. Cildim gerçekten aydınlık ve ışıl ışıl oldu. Sabah 10 gibi yaptığım makyajım, gece düğün bittiğinde de hala bozulmamıştı. Garnierin pure active bb kreminden nefret etmiş biri olarak, bu kremini de bir o kadar sevdim.
Far olarak lorealin allık paletindeki renklerden yararlanıp, rujumuda loreal 630 numarayla tamamladım.

Benim merak ettiğim konu, bazıları ten makyajını mat fondöten yada pudra kullanarak yapıyor, bazıları ise daha ışıltılı ürünler tercih ederek (BB krem, ışıltılı fondöten vs.) daha aydınlık , ışığı yansıtacak şekilde makyaj yapıyor. Ben bazen mat görünümün daha güzel olduğunu düşünüyorum bazen de ıslak makyajın yüzü daha sağlıklı gösterdiğini düşünüyorum. Yeni bir ürün alıcam kendime, ten ürünü. Bunu mat mı alsam ışıltılı mı alsam bilemedim size danışmak istedim. Açık buğday ten rengine sahibim, gözlerim ela, saçlarım siyah. Genelde kendi rengimden 1-2 ton açık ürünler tercih ediyorum. Siz mat mı yoksa ışıltılı ıslak görünümlü bir makyaj mı tercih edersiniz. Ve bana bu konularda önerebiliceğiniz ürünler var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Tabiki ıslak görünüm. Islak görünüm cildinize doğal bir görüntü verir, canlı ve parlak gösterir. Sivilceleriniz varsa ki sivilceniz varsa bence önce cildinizi sağlıklı bir hale sokun öyle makyaj yapın, daha az gösterir.

Mat korkunç arkaşlar, suratı kaskatı, mat, hiçbir parıldama olmayan kadınlrı görünce hayret ediyorum. Porselen gibi gözüktüğünüzğ sanıyorsanız yanılıyorsunuz :KK70: üstelik bazılarınızın da cilt problemleri olduğu için direk belli oluyor çukurlar ya da çıkıntılar.
Doğal olun

Bende daha canlı bir cilt elde etmek için düğün makyajımı ıslak görünümlü yaptım.
Makyajımda ten ürünü olarak Garnier mucizevi cilt kusursuzlaştırıcı BB Krem açık tonu kullanıp, üzerine Loreal'in aydınlatıcısını uyguladım. Cildim gerçekten aydınlık ve ışıl ışıl oldu. Sabah 10 gibi yaptığım makyajım, gece düğün bittiğinde de hala bozulmamıştı. Garnierin pure active bb kreminden nefret etmiş biri olarak, bu kremini de bir o kadar sevdim.
Far olarak lorealin allık paletindeki renklerden yararlanıp, rujumuda loreal 630 numarayla tamamladım.

Garnierin bb kremi fazlasıyla kimyasal kokuyor, sanki ıslak mendil ve ağır kimyasal kokusu gibi bi kokusu var

Bazen mat ten ürünü kullanıp parlaklık istediğim yerlere aydınlatıcı uyguluyorum
Bazen ıslak bitişli ürün kullanıp(genelde bb krem) ekstra yağlanma olacak bölgelere pudra geçiyorum
Yüz komple mat yada komple aydınlık olunca hoş durmuyor bence
Bölgesel davranmak daha hoş bir bitiş sağlıyor

X