iPhone iCloud sürekli doldu yükseltin gb diyor ama telefon hafızası 128 gb nasıl düzelecek

yasayipgorelim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.204
1.161
Merhaba herkese,
iPhone 11 kullanıyorum 5 gb iCloud hafızası var. Ama telefon 128 lik hafızaya sahip.
Video foto çok fazla çekmek zorundayım isim gereği telefon devamlı doldu yükselt diyor ama ben 128ligi rahat kullanayım diye almıştım.
iCloud hesabını kapat diyenler oldu.
Bunun çözümü nedr 5 gb kullanmak istemiyorum.

Çağrı merkezi no yok ulaşamıyorum bir türlü ondan sizlere danışayım istedim

iCloud hafızasıyla telefon hafızası başka şey. iCloud hafızanız doluysa fotograflarınızı veya videolarınızı yedekleyemezsiniz ama telefonunuzda yedeklenmeden kalır fotolar ve videolar. Ya iCloud ayarlarından fotograf ve video yedeklemeyi kapatacaksınız ya da iCloud hafıza planınızı değiştirip yükselteceksiniz.

iCloud hafızasıyla telefon hafızası başka şey. iCloud hafızanız doluysa fotograflarınızı veya videolarınızı yedekleyemezsiniz ama telefonunuzda yedeklenmeden kalır fotolar ve videolar. Ya iCloud ayarlarından fotograf ve video yedeklemeyi kapatacaksınız ya da iCloud hafıza planınızı değiştirip yükselteceksiniz.
Teşekkür ederim 🙏🏻 söyle yaptım geçenlerde, iCloud yedeklemeyi foto ve video için kapattım birazda olsa işimi gördü.
Yedekleme varken devamlı hafıza dolu diyordu 5 gb uyarısı veriyordu şimdi onu yapmıyor.

surekli iCloud hatası veriyor 128 gb o kadar çabuk dolabilir mi

Ayarlara girip saklama alanınıza baktınız mı? Ayarlar-genel-saklama alanı.

Benim doldu geçenlerde, epey video ve uygulama sildim. Şuan 107 gb. Çok şaşırdım dolmasına ama doluyor. 20 bin fotoğraf vardı, çok uygulama da yoktu ama

X