insanlık tarihinin en gizemli mezarları !!!!!

sunLight

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
291
4
49
Tana Toraja / ENDENOZYA​
Dünyanın en karmaşık cenaze törenlerinin düzenlendiği yer.Birisi öldüğünde cenazesine bütün şehir katılırdı.Cenaze törenleri günlerce hatta aylarsa sürerdi.O tarihte yaşayanlar ahiret hayatının kademeli olarak başladığına inanırdı​
17.jpg

16.jpg

Newgrange/İRLANDA​
21.jpg
Yapılan araştırmalar, Newgrange'in sadece bir mezar olmadığını göstermekte, bu anıtı inşa eden kişilerin kapsamlı bir astronomi bilgisine sahip olduklarını da ortaya koymaktadır. Yapının astronomik özellikleri de hayret vericidir​
19.jpg

Terracota Army / ÇİN​
Çin’in batısındaki Xi’an kentinde bulunan Qin Shihuang Mezarlığı, dünyanın en büyük çaplı, ilgi çekici ve zengin içeriğe sahip imparator mezarlıklarından biridir. Mezarlıkta Qin Shihuang’e eşlik eden heykel ordusu çukuru, Mısır piramitleriyle kıyaslanarak, “Dünyanın 8. Harikası” olarak adlandırılıyor.​
9.jpg
CENTER]

Bu harika yapıt bir rastlantı üzeri keşfedildi. 1974 yılında yerel köylüler kuyu kazarlarken, birçok kırk çömlek parçasını buldular. Böylece dünyayı sarsan Yeraltı Heykel Ordusu bulundu. Şu ana kadar 500 asker heykeli, tahtadan yapılmış savaş 18 arabası, 100’den fazla at heykeli çıkarıldı.​

8.jpg

Sedlec Ossuary/ÇEK CUMHURİYETİ​
6.jpg
Katolik kilisesi'ne bağlı olan bu küçük şapelin son derece ilginç bir özelliği, dünya çapında pek çok kişinin kendisinden haberdar olmasını sağlıyor. Şapel döşeme ve dekorasyonunda kullanılan 40 bin kadar insan iskeleti ile tanınıyor.​

4.jpg

5.jpg

En son bahsettigin insan kemikleriyle olan dekorasyon fikrine sasirdim..Nasil bir dusunceyle olen insanlarin kemiklerinden dekorasyon yapmislar inanamiyorum...Içeri girmek istemezdim ben....

X