Ilk kez makyaj yapmaya başlayacağım ve...

redfirework

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2011
4
0
Herkese merhaba ben 19 yaşımdayım ve bugüne kadar hiç makyaj yapmadım bana ciltte kalıp gibi yapay yapay durmayan yüzümde makyaj olduğunda sanki yok muş gibi hissedebileceğim doğal duran makyaj markaları ve makyaj ürünleri (ruj rimel vs.)önerebilirmsiz teşekkür ederim:KK3:

öncelikle kesinlkle kaliteli ürünler kullan kozmetikcileri gezerek başla orda testerları denetirler ztn ona göre hosuna gideni alrsn.daha sonra ztn alışrsn neler alcağına karar verirsn kendin cnm

Bazı mağazalarda belli markalara yönlendiriyorlar, araştırma yap öyle git.

Maybeliline affinitone fondoten ve pudra tavsiye ederim.Cok pahalı şeyler de değil.3 tane değişitirmeden sonra ten rengimin aynısını buldum.Yüzünde var mı yokmu belli bile olmuyor watsonsda indirim var 16 lira pudra 12 liraya geliyor.Alırsan oraya uğra derim

Herkese merhaba ben 19 yaşımdayım ve bugüne kadar hiç makyaj yapmadım bana ciltte kalıp gibi yapay yapay durmayan yüzümde makyaj olduğunda sanki yok muş gibi hissedebileceğim doğal duran makyaj markaları ve makyaj ürünleri (ruj rimel vs.)önerebilirmsiz teşekkür ederim:KK3:

mac in tüm ürünleri son derece doğal ve sağlıklıdır.bir mac mağazasına gidersen onlar sana oraya uygulayarak en uygun olanı seçerler.

hiç başlama derim ben, ama illaki başlayacaksan, kaliteli ürünler kullanmanı tavsiye ederim, ama dikkat et bir mal pahalı diye kaliteli olduğu anlamına gelmiyor, yani yarı fiyatına çok daha kaliteli ürünler bulabilirsin. bu iş biraz deneme yanılma meselesi gibi cildine uyumlu ürünleri deneme yanılma metoduyla bulacaksın, aramaya inan derim ben...

cildinde bir problem yoksa leke,sivilce izi vs. gibi bence fondoten kullanma illa birşey sürücem diyorsan pudra kullan bence ama en güzeli cilde hiçbirşey sürmemek bu arada rimel olarak tavsiyem maybelline wolum express sarı olandan:nazar:

Yüzünde makyaj yokmuş gibi hissedeceksin neden makyaj yapasın ki ? hem cildini bozmamışsın bozmada derim yani illa yapıcm makyaj diyorsan fondoten kesinlikle kullanma bi rımel bi göz kalemi bide cilt renginde çakmayacak bir rujla hafif bi makyaj yapmış olursun :)

fondoten kullanmamani onerenlere katiliyorum. illa kullanmak istersen pudra kullan ama bence onu bile kullanma. bi sure sonra pudrasiz cok kotu geliyo cildin gozune, illa surmek zorunda hissediyosun. bir nevi bagimlilik yani. goz kalemi, rimel, allik, ruj. bence bunlar yeterli.

canım tam olarak ne istediğini anlatırsan bi kuaför olarak daha net yardımcı olabilrim sana :KK66: ama denilen markaları pek önermiyorum m.a.c veya maybilinne gibi markaları önermiyorum ha illa profsyonel yada kalite diyorsann kryolan derim .. :KK66: ama yüksek meblalarıda gözden çıkarmalısın bunu için tam olarak ne istediğini söyle yani bi markanın pudrası güzeldr bi markanın maskarsı değişkendir bu.. mesela ben dükkana aldığım m.a.c in rikitini çöpe atmayı düşnüyorum ! çünkü BERBAT ! :KK66: sen hangi malzemeleri istediğini yaz ben sana tek tek marka vereyim :KK66:

Yaşın makyaj yapmana engel olacak bir yaş değil canım.Tabi ki başlayabilirsin.
Bence su bazlı ürünleri kullan Nivea gibi.Diğer arkadaşların da dediği gibi basit ürünleri sakın kullanma hele ki göz makyajında.Makyajda önemli olan çok renkli ve abartılı görünmek değil,doğal görünmektir.Bunun için cilt tipine uygun ürünleri seçmelisin.Örneğin fondöten cilt renginden ya 1 ton koyu ya da 1 ton açık olmalı.Sonra illa ki fondöten-pudra kullanacağım diyorsan ikisini bir arada kullan.Tek tek kullandığın takdirde gözeneklerin daha çok tıkanır. Sonra rimel seçimini iyi yapmalısın.Bence rimelde en iyi marka loreal'dir.Topaklanma yapmayanlardan alırsan daha rahat olur.Allık kullanacaksan da yaz aylarındayız malum şeftali her tene iyi gidiyor:))

madem bu yaşa kadar cildini korumuşsun, bu yaştan sonrada özel günler hariç öyle fondöten pudra vs kullanma bence..
bence en güzeli, bi rimel bi allık bide ruj..
dışarı çıkarken bu üçünü uygulamak hem biraz renk verir yüzüne hemde abartmamış olursun ve cildin çok zarar görmemiş olur..
ama allık kullanırkende, önce bi nemlendirici krem kullan, hem allık uçmaz, hemde direk tenine işlemez..
sevgiler :KK71:

birkaç gündür uğramıyordum foruma hemen cevap veremedim yorumlarınıza kusura bakmayın yorumlarınız teker teker teşekkür ederim yorumlarınızı okudum ve sadece rimel ruj ve kalem kullanmaya karar verdim oda yüzüme hafif bir renk gelsin diye ilk sorumda söylediğim yapay duran derken öyle kişiler gördümki makyajı bağırıyor resmen onu kastettim fondeten vs gibi kapatıcıları da çok gerekmedikçe kullanmıyacağım tekrar teşekkürler SEVGİYLE KALIN HERBİRİNİZ :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım tam olarak ne istediğini anlatırsan bi kuaför olarak daha net yardımcı olabilrim sana :KK66: ama denilen markaları pek önermiyorum m.a.c veya maybilinne gibi markaları önermiyorum ha illa profsyonel yada kalite diyorsann kryolan derim .. :KK66: ama yüksek meblalarıda gözden çıkarmalısın bunu için tam olarak ne istediğini söyle yani bi markanın pudrası güzeldr bi markanın maskarsı değişkendir bu.. Mesela ben dükkana aldığım m.a.c in rikitini çöpe atmayı düşnüyorum ! çünkü berbat ! :KK66: sen hangi malzemeleri istediğini yaz ben sana tek tek marka vereyim :KK66:
net olarak ruj kalem ve rimel önerisi istiyorum teşekkürler:KK1:

fondoten kullanmamani onerenlere katiliyorum. illa kullanmak istersen pudra kullan ama bence onu bile kullanma. bi sure sonra pudrasiz cok kotu geliyo cildin gozune, illa surmek zorunda hissediyosun. bir nevi bagimlilik yani. goz kalemi, rimel, allik, ruj. bence bunlar yeterli.

bn allkta sevmiorm nie öle:KK50: cok yapmack gelio bana :S

bn allkta sevmiorm nie öle:KK50: cok yapmack gelio bana :S

aynen öyle canım sende bendensin ben de sadece kaş kalemi göz kalemi ve rimel kullanıyorum diğer malzemeleri hiç sevmiyorum yakışmıyor da en çok da allık sevmiyorum bir de bazıları o kadar çok sürüyor ki savaş boyası gibi iğrenç duruyor:KK15:

Erken yaşta fondoten ve fazla allık kullanımı ciltteki gözeneklerin ilerde kapanmasına sebep olabilir.Buda ciltte sigara içmiş gibi bir görünüm oluşturur.Bu yüzden bu yaşta en güzeli sadece göz ve dudak makyajı

X