İlk kez kararsızım.

500 tl az mı yav 🙃 para yolla madem yollayacaksın. Hatta annemin arkadaşları şöyle yapıyor. Bir kaç kişi birleşip para topluyor. Herkesin verdiği miktarı kağıda yazıp hediye edecekleri kişiye veriyorlar topluca. Ne var bunda herkes bütçesine göre hediye verir.
öyle bir arkadaş çevremiz yok onu düşündüm ben de ama malesef tek kişiyim ve diğer arkdaş var bir de

Ev hediyesi alacaksanız pike , örtü alın ya ben eksikliğini çok hissediyorum keşke hediye alıp onu gelseler bana 🤣 evde örtü eksik bizim

Çok net ve kararlı bir insan olarak ilk kez kararsızım.
İlginç ama yeterki tek derdim bu olsun:)
Bi zahmet el atın bacılar:)
Yakın bir arkadaşım var, çok yakın depiliz ama yakın arkdaşlarımdan.
Farklı şehirlerde yaşıyoruz.
Oğlunun düğünü var.
Boş geçmek istemiyorum ama fazla bir meblağ takacağım yakınlıkta bir arkadaşım da değil.
Ortak arkadaşımız var bir tane ama o, düğünü olacak arkdaşımın kankisi, o muhtemelen çeyrek takar.
Ama ben ne yapsam diye düşünürken bir çiçekçi arkdaş aklıma geldi.
Normalde düğün çelenk fiyatları 1.000 tlden başlıyor. Bu arkdaş sana yarı fiyatına yaparım dedi. Malum farklı şehirlerde olunca düğüne gidemeyeceğim, çelenk parasını yollasam da az mı olur diye ve ne kadar taktığım belli olmasın diye düşündüm,çünkü para yollarsam zarfa da koyamam, kankisine eft ile yollayıp adıma takar mısın demem gerrk, o zaman da miktar ortayya çıkacak.
Sorum şu ki çelenk mi yollasam direk para mı? Çelenk için çiçekçi arkadaş 500e yaparım sana güzel birşey dedi, neticede çelenklerin fiyatı pahalı, o yüzden daha havalı ve pahalı duracak :)
Bi taraftan da para işlerine yarar mı diyorum ama ihtiyacı olan bir aile değil paraya.
Çelenk daha güzel bir jest mi olur bilemedim.
500 TL çok iyi bir teklif.
Hiç düşünmeden sipariş verin vence :cool:

Çelenk göndermeyin hatırlanmıyor bile ben hiç hatırlamıyorum düğünüme gelen çelenkleri. Güzel bir ev hediyesi alın bana sorarsanız altın fazla geliyorsa

evet ama şimdi ortak arkadaşa git al desem ,anlamaz valla yanlış alır gelir:)

Siz bence evlenecek arkadasin hesabina para atın. Düğünüme gelemeyenler oyle yapti. Azı cogu dusunmeyin. 2020de 200tl atan bile olmustu ibanima. Çelenge bakmazlar bile. Para yollarsaniz en azindan bi islerine yarar. Bence bu ekonomik kosullarda artik eskisi gibi taki takilmiyodur zaten

Şu tarz çok ama çok şık ev hediyesi çok daha makbul olur hem ömürlük olur

Eklentiler

• 8393DD77-6690-4950-B1D8-D8BB667D52AF.png
    8393DD77-6690-4950-B1D8-D8BB667D52AF.png
    196,8 KB · Görüntüleme: 22
  • EA4E38DB-118B-42C4-BF36-480F34A8B429.png
    EA4E38DB-118B-42C4-BF36-480F34A8B429.png
    357,7 KB · Görüntüleme: 22
  • 3C33E0E1-2F1D-48DA-ADF7-F0FADBA716C6.png
    3C33E0E1-2F1D-48DA-ADF7-F0FADBA716C6.png
    197,5 KB · Görüntüleme: 24
ev hediyesi ihtiyaca binaen değil tamda böyle durumlar için oluşmuş bi durum.

herşeyi tabi ki vardır ama siz ne altın takacak kadar yakın ne de boş geçecek kadar umursamaz olmadığınız için şık bi fincan/güzel bi nevresim vs tarzı bi hediye alıp görüşünce vermeniz bana en mantıklı gelen.

çelengin adını bile anmadım farkettiyseniz, benim için o kadar uzak.

Çelenk deyince artık aklıma hep Çapanın gururu Dr. Ayşem geliyor Allah affetsin 😂😂
Seven için hoş bir hediye bana kalırsa. Var böyle insanlar çünkü eşe dosta göstermelik seviyorlar çiçek böcek.

Düğünümde 500 lira mı çelenk mi derseniz ikisini de tercih etmezdim sanırım.

Herkes kendi tercihine göre cevap vermiş ancak ailenin paraya ihtiyacı yok ve çelenk vs şeyleri seviyorlar (hava atmak amaçlı).

Çiçekçi de indirim yapacakmış işte ne güzel olur bu şekilde.

X