İlgi ve sevgi

PamuKSekeR

artık anne
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2007
1.971
10
Arkadaşlar benim 5 aylık bi yiğenim var kız aynı evde yaşıyoruz.. her bebekte olurmu bilmiyorum ama bişey yerken hep elimize bakıyomuş gibi geliyo öyle masum masum bakıp canı çekmiş gibi ağzını açıyo ne olurs aolsun istersne su iç hep bakıyo boğazıma çiziliyo yediğim şey :-) sanki canı çekiyo gibi uzatıncada hemen yalamaya başlıyo öyle hızlı hızlı yalıyorki sanki tat alıyo hoşuna gidiyor ne verirsen ver itiraz etmiyor yalıyor hemde büyük bi zevkle kilosu filan normal çıtı pıtı. erik ver yüzünü kırıştırmadan yalar su bardağını ağzına götür hemen hazır açar ağzını. ben korkuyorum ilerdede herşeye atlarsa bide obur bişi olursa diye. bilinçsizmi yapıyodur neden yapıyo anlayamadım :KK43:

birde aynı bebek çok aşırı ilgi ve sevgi istiyor sürekli onunla konuşulmasını istiyor konuşulduğu zaman etrafına gülücükler dağıtır utanır tepki verir. sevgi arsızı diyorum çok fazla ilgilendiği ve durmadan onla konuştuğu içinmi böyle olduki (babannesi halası(ben) annesi babası )

normal şeylermidirki bunlar benmi kendi kendime anlam çıkarıyorum bi anlasam :bbo: kafamçokkarıştı

Canım ya maşallah yeğenine:nazar:

Verin sizde azar azar. Obur olmaz inşallah ama iştahsız olması da problem.

Canım ya maşallah yeğenine:nazar:

Verin sizde azar azar. Obur olmaz inşallah ama iştahsız olması da problem.

CANIM benim öncelikle sağolasın ama ne bilim korkuyorum istiyorumki her yönden çok güzel yetişsin sağlıklı olsun bu şekilde davranarak onun için kötümü yapıyoruz diye aklıma takılıyor.

birde sevgi elbet herkez isterde hayat malum şimdi bizler herşeyden çok seviyoruzda büyüdüğünde böyle bi sevgiden mahrum olursa (Allah korusun) onun açısından durum nası olur o yüzdende tedirginim açıkçası :)

Hiç korkmadan sevin canım. Sevgi kadar güzel birşey yok bu dünyada.

Bence şu anda hapishaneleri dolduranları çoğu sevgisiz büyüdükleri için
oradalar.

Ancak şımartıyor myuz derseniz orada düşünmek lazım.

Naçizane tavsiyem çocuğun disiplini anne babaya bırakılmalı. Benim kızımı cezalandırdığım zamn ki bu sadece dışarı çıkmamak ya da bir süre çizgi film izlemesini yasaklamak gibi cezalar, annem babam ya da yakınlarımdan birinin müdahale etmesine kesinlikle izin vermiyorum. O yalvarıyor anne noolur çizgi film diye dedesi kıyamıyor gözümün içine bakıyor ama hayır eğer tavrımdan dönersem hiç etkili olmaz. Yaptığı yanlışların bedelini ödemeyi öğrenmeli.

Bu şekilde hem sorumluluk duygusu gelişir hem de doğru ve yanlışı ayırd eder
ileri yaşlarda da toplumdan dışlanıp suça meyilli olmaz.

Onun için sizin ailenizde durum nasıldır bilmem ama böyle büyükbaba büyükanne
hala teyze yakınlarında bulunan çocuklar gözlediğim kadarıyla şımarık huysuz
bıktırıcı olabiliyor. Bunu engellemenin tek yolu anne babanın disiplin kurallarına saygı göstermektir. Yoksa tabii ki ana baba da yakın akrabalar kadar seviyordur çocuğunu.

mihracem teşekkürler caNIM çok açıklayıcı yazmışsın çok saol inşallah herşey güzel olacak.. sevmekte güzel sevilmekte güzel..

X