Popüler Konu Hz. İbrahim'in Duası Evlat Sahibi Olmak İçin Okuyoruz.

Adet olmakta cinsel ilişki de kirlilik değildir fakat cünüp olma yani boy abdestini gerektiren hallerdendir bu yüzden Kur'an ı Kerim'i okumaya engeldir bu hadisi şerifte peygamberimizin kesinleştirdiği bir konudur tartışmaya kapalıdır.Nihat Hatipoğlu hoca acaba kastettiği cünüplük hali değilde namaz abdesti almadan dua niyetiyle okumak mı ki alimler onu bile tavsiye etmiyor.Araştıralım benim önceki paylaşımım kurul diyanetin kaynağıydı.konu hassas olmasa yine yazmazdım 🙂

30.04.2024 TARİHLİ LİSTEMİZ

DUAMIZ:

“RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİN”
(SAFFAT SURESİ 100. AYET)

ANLAMI:

“RABBiM BİZE KATINDAN SALİH EVLATLAR NASİP EYLE”

1. @Vavin (HAVVA KIZI ARZU) 🧿
2. @nursevdi (NURSEVEN) 🧿
3. Asimisa Asimisa (HATİCE KIZI ARMAĞAN) 🧿
4. @ebra34 (FERİDE) 🧿
5. @Eckubra (NİMET KIZI ECE) 🧿
6. @V e n u s (ÖZGE) 🧿
7. @aysen- (ARZU KIZI AYŞEN) 🧿
8. @NUR-SAH (AYTEN KIZI NURHAN) 🧿
9. YagmurSendeanlarsn YagmurSendeanlarsn (YAĞMUR'UN YAKINI MELEK)
10. MMorsalkimm MMorsalkimm (GÜLSEREN KIZI ÖZGE)
11. @beyons (REFİKA KIZI BEYHAN) 🧿
12. @cemile___ (TÜLAY) 🧿
13. @findikfistik3 (FATMA) 🧿
14. @liberti22 (İSMİ KIZI ŞÜKRAN) 🧿
15. S sedu066 (KEZBAN KIZI SEDA)
16. heralde heralde (NEZAHAT KIZI EBRU) 🧿
17. @Tiniminimavihanim (AYŞE KIZI ESRA) 🧿
18. @Glsndmr89 (NERGİZ KIZI GÜLŞEN) 🧿
19. O Orkidem (DİLEK KIZI EMİNE)
20. @Hasretimm123 (GİZEM) 🧿
21. @gunesada (SEDA)
22. the last chat bender the last chat bender (BAHAR)

Listemizin tamamlanma tarihi: 09.05.2024

LİSTE ŞU AN ALIMLARA KAPALIDIR

Not 1: Liste bitim tarihine kadar okuyup okumadığını bildirmeyenler listeden çıkarılır.

Not 2: (YENİ KATILAN ARKADAŞLAR İÇİN)
Yukarıdaki ayeti belirtilen süre içerisinde her bir arkadaşımız için ismiyle niyet ederek 100 tane okuyoruz.
Tüm listeye okudum rabbim kabul etsin inşallah 🤲🏻

Nihat Hatipoğlu söyledi bunu doğru olmasa neden söylesin canım. Hem adet olmak kirlenmek değil ki tüm kadınlar adet oluyor ve bu hayatı oluşturan bir mucizeye sebep oluyor, bebek oluyor. Adet olmak pis olmak değil günah değil. Yüce Allah'ın bizlere bahşettiği bir iyilik. Kuran'da şöyle yazıyor Bakara suresinde okumuştum sanırım, ''duayı oturarak ayakta veya yatarak edebilirsiniz''. Yatarken bile okunabiliyorsa bir dua neden mutlaka abdest gereksin ki zaten hoca da ezberden okursan gerekmez diyor.
Haklısın canım zaten bir listenin süresi iki haftayı buluyor bu arada mutlaka uygun bir zaman olacaktır.
Güzelim dua edilir tabi ama ayet okunmaz Nihat Hatipoğlu dua edebilirsiniz diye söylemiştir eğer adetliyken cünüplük hali olmasa zaten bittikten sonra boy abdesti almazdık
Bu arada benim çok az birşey kaldı birkaç saate teslim edeceğim inşAllah zikirleri 💐

Asimisa Asimisa tüm listeye okudum Allah kabul etsin inşAllah 🤲
Zahmet olmazsa beni yeni listeye de ekler misin canım

X