Histeroskopi gerekli mi?

9184

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2018
359
259
Mrb. Benim yıllardır Cook yoğun adet kanamam oluyor. Hasta bezi kullanıyorum.
Çok gittim Dr a yıllardır. Rahim filmi çekildi hep ultrasonla bakildi ama bir şey gorunmedi.
En son gittiğim Dr histeroskopi önerdi belki et beni vardır dedi. Çünkü kanamam aşırı ötesi.

Merak ettiğim vajinal ultrasonda ne kdr bakilsa bile görülmeyip histeroskopi yaptirip rahminde bir şeyler görünen oldu mu?

Fobim var boşuna yaptırmak istemiyorum bir şey olsa ultrasonda görünür muydu acaba diyorum. Devlette yaptıran oldu mu ? Dr. Dayanabilirsen randevu oluştursun dedi kendini hazır hissettiğinde..

Sizlere danışmak istedim tecrübesi olanlar yardımcı olabilir mi.

Bende çocuk sahibi olmak isteyip olamayınca rahim filmi çekildi. Vajinal muayene de oldum. Sonra bana tam tanı konulabilsin diye histeroskopi ameliyatına girdim. Ameliyatta sol tüpte polip ile rastlanmış o alındı ve daha önce görülmemişti. Yapışıklık var denmişti ama polip ameliyat esnasında gözükmüş. Sonra patoloji sonucunda bunun tam bir polip olmadığını et beni tarzı birşey olduğunu söyledi birde et beniyse eğer kendini tekrar edebileceğini yani yine çıkabileceğini söylemişti. Ama ben sizin gibi adet dönemleri hiç yaşamadım. Yarım rahimli olduğum için ve rahimde yapışıklık var diye girmiştim ameliyata.

X