Bebek Beslenmesi hipp mamaaa kullanan arkadaşlar yardım !!!!!!!!!!!!!!!

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

yaren _bebek

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2015
25
1
38
ark benim oğlum 7 aylık 7 kg denemediğim mama kalmadı beğenmio kusuyor. bi kaç gündür hipp yiyoruz kg aldırır mı sizce ? evolvia kullandık en son hiç beğenmedi kusa kusa bir oldu onun kg yapması daha iyiymiş forumlarda öyle okudumkg alması için öneri mama var mı ? biberon kullanmıyorz kaşıkla yenen mamalardan öneri istiyorumm...

bizim bebeğimizinde 6.ayda kilo alımı durdu 3 aydan beri 500gr anca aldı. 1 hafta sonra 9 ay bitecek daha 6.5 kilo civarı seyrediyor. Bugün dayanamadım sma 2 gold aldım. Baya arastırmalarım sonucunda bu kararı verdim inş karşılığını alırız. Sizde bi bakabilirsiniz

Önemli olan çok kilo alması değil. Sağlıklı olması. Ben doktoruma danışmadan önce kontrolüne kadar akşamları arı mama veriyordum. O ay çok kilo aldı. Ya günde bir kere vermeme rağmen.
Doktorum kilo aldırır ama kof dedi. Hipp i önerdi. Organik ve sağlıklı olduğu için. Ayrıca acil dışarı çıkmalar içinde kavonoz mamalarında, meyve sularında aldım. Arada kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. Yalnızca akşamları Hipp in iyi geceler mamasını veriyorum. İçinede cici bebe koyuyorum. Bu arada oğlum 9,5 aylık.

Yumurta sarısına pekmez, labne, tereyağ, bebebisküviside koyabilirsin. Kahvaltısını zenginleştirir. Kahvaltı için çok az bence bu.
7. Ayında 7 kilo gayet iyi. Bu aylarda yavaşlar kilo alımı. Hatta bazı aylar sadece 100 200 gr bile alabilir.
Bu kötü beslendiği anlamına gelmez.
Boyu uzuyorsa. Kafa yapısı gelişiyorsa tamamdır.
Çorbasına kıyma katın mutlaka çok önemli. Robottan geçin.

Benim ikiz bebeklerim var 7 aylık hipp combiotic kullanıyorum biz 2 numuruyu geçtik elimde 1 numara mama kaldı uygun fiyata vericem bilginize eminim işinize yarayacak

Bende hipp kullaniyorum sahsi fikrim ben cook memnunum. kilo onemli degil saglikli olmasi onemli. Meyve purelerine basladim evde genel de kendim hazirliyo hafta da bi uc gunde bi veriyorum 4.5 aylik oldugu icin gozlemliyorum yiyeceklere verdigi tepkiyi. 90 cc veriyorum ben mamayi cokta kusan bi bebek ve uykuda uyurken de veriyorum bazen 125 bile veriyorum uykuda kusmuyo. Kendimce boyle cozum buldum ben. Hipp in meyve puresini de almayi planliyorum..

Benim ikiz bebeklerim var 7 aylık hipp combiotic kullanıyorum biz 2 numuruyu geçtik elimde 1 numara mama kaldı uygun fiyata vericem bilginize eminim işinize yarayacak

Satamazsan 1 numarayi da kullanabilirsin. Hazirladigin meyve purelerine yada hipp in mamalari var tahilli onlar elinizdeki urunle yada anne sutu ile hazirlaniyo kullanabilirsiniz. ( sadece bi oneri)

Yumurta sarısına pekmez, labne, tereyağ, bebebisküviside koyabilirsin. Kahvaltısını zenginleştirir. Kahvaltı için çok az bence bu.
7. Ayında 7 kilo gayet iyi. Bu aylarda yavaşlar kilo alımı. Hatta bazı aylar sadece 100 200 gr bile alabilir.
Bu kötü beslendiği anlamına gelmez.
Boyu uzuyorsa. Kafa yapısı gelişiyorsa tamamdır.
Çorbasına kıyma katın mutlaka çok önemli. Robottan geçin.

Merhaba , oncelikle yanlis anlamayin bildigimi paylasmak istedim sizde arastirabilirsiniz. Doktorlar basbas bagiriyor bebenin biskuvisi mi olur yrans yag margarin vs kullaniliyo diye. Hipp ve bnzer urunlerin bebe biskuvisi icerigine bkmadim tabi onlar daha isim yapmis urunler. Ayrica robottan cekmeyiniz cok kati degilse.. bebek cigneme refleksini edinmeli doktor ve uzmanlar kesinlikle robottan cekilmesine karsilar.

Merhaba , oncelikle yanlis anlamayin bildigimi paylasmak istedim sizde arastirabilirsiniz. Doktorlar basbas bagiriyor bebenin biskuvisi mi olur yrans yag margarin vs kullaniliyo diye. Hipp ve bnzer urunlerin bebe biskuvisi icerigine bkmadim tabi onlar daha isim yapmis urunler. Ayrica robottan cekmeyiniz cok kati degilse.. bebek cigneme refleksini edinmeli doktor ve uzmanlar kesinlikle robottan cekilmesine karsilar.

Kıymadan bahsediyorum. 7 aylık bir bebek için robottan kesinlikle geçirilmeli. Nasıl çiğnesin kıymayı. Üstelik kimi bebekler yaşında diş çıkarıyor. Benim oğlum gibi. Dişi olmadığı için robottan geçirıyordum. Şu an da gayet çiğnemesi normal. Üstelik 1 senedir bu şekilde yapmama rağmen.

Hangi doktor ne diyor ? Hangisine inanıcaksın ? Hepsi farklı şey söylüyor. Ona bakarsan herşey de bişey var. Bizim yediklerimiz çok mu sağlıklı besinler ? Emziriyoruz sütümüzden geçiyor. Mümkün olduğu kadar tazeliğine , özelliklerine bakıcaz ama bi yere kadar bakarsın.

Kıymadan bahsediyorum. 7 aylık bir bebek için robottan kesinlikle geçirilmeli. Nasıl çiğnesin kıymayı. Üstelik kimi bebekler yaşında diş çıkarıyor. Benim oğlum gibi. Dişi olmadığı için robottan geçirıyordum. Şu an da gayet çiğnemesi normal. Üstelik 1 senedir bu şekilde yapmama rağmen.

Hangi doktor ne diyor ? Hangisine inanıcaksın ? Hepsi farklı şey söylüyor. Ona bakarsan herşey de bişey var. Bizim yediklerimiz çok mu sağlıklı besinler ? Emziriyoruz sütümüzden geçiyor. Mümkün olduğu kadar tazeliğine , özelliklerine bakıcaz ama bi yere kadar bakarsın.

Ben bildigim seyi soyledim. cocugunuzun ozelligini siz daha iyi bilirsiniz tabi vermek istediginizi de..

bayanlar 40günlük bebeğim var sma pro kabız yaptı. hipp combovit kullanmayı düşünüyorum. gaz kabızlık yapmıyormuş kullanan ve memnun kalan varmı