hipotiroidli olanların kilo vermesi

sunshine91

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2015
2.412
3.769
kızlar hipotiroid teşhisi konulmadan önceki 3 ay 14 kilo aldım. şuan tiroid ilacı 2 ay oldu etkisini gösterdi şeker isteğim kesildi ama 14 kg fazlam var ben hipotiroidli olanlarla diyete başlamak istiyorum ben gibi olanlar burda toplanalım ben tiroidlerim normale göndüğü içiin en geç 4 ay içinde bırakmayı düşünüyorum ayrıca beslenme düzeninde de düşük gluten yüksek proteine geçtim kahvaltıları sadece 3-4 yumurta çay şeklinde geçiyorum bilihyorsunuz peynir hem yağ hem de çocuk değilsen kadınlara süt ürünleri pek de faydalı değil bakalım desteğe bekliyorum sizi, hep beraber halledelim şu işi

kızlar hipotiroid teşhisi konulmadan önceki 3 ay 14 kilo aldım. şuan tiroid ilacı 2 ay oldu etkisini gösterdi şeker isteğim kesildi ama 14 kg fazlam var ben hipotiroidli olanlarla diyete başlamak istiyorum ben gibi olanlar burda toplanalım ben tiroidlerim normale göndüğü içiin en geç 4 ay içinde bırakmayı düşünüyorum ayrıca beslenme düzeninde de düşük gluten yüksek proteine geçtim kahvaltıları sadece 3-4 yumurta çay şeklinde geçiyorum bilihyorsunuz peynir hem yağ hem de çocuk değilsen kadınlara süt ürünleri pek de faydalı değil bakalım desteğe bekliyorum sizi, hep beraber halledelim şu işi
Merhaba troidinz ne kadar benm 4,30 doktor normal dedi ama yüksek diyenlerde var

Merhaba. Ben de hipotiroid var. 4 sene olacak kullanıyorum. Ben ilacı içmeye başladıktan sonra kilo aldım yani evlendiğimde 51 dim. İlacı almaya 53/55 arası bir şeydi . İki sene 65 ı gördüm. Geçen sene ekim ayından beri, aralıklı oruç bolca egzersiz yürüyüş 10.000 adım arada kaçamaklar da olsa hatta bazen hurma yoğurt diyeti Hindistan cevizi yağı ile kahve pişirdim. Maden suyu içtim. Ekim ayından bu yana 64 le başladım. 59 a kadar düştüm. Aşırı yavaş verdim ama metabolizma hızlıdır benim. Kabızlık şikayet yok. Lahana kara lahana şalgam turp bunları tüketmiyorum . Gerçi yine alıyorum. Nasıl yapıcam bilmiyorum ben ilacı çocukta zeka geriliği olmasın diye verdi doktor şükür 2 senedir normale geldi ama yine de bebek doğurana kadar içmem gerektiğini söylediler. Ekmeği sabah kesemiyorum çok tüketmiyorum sadece kahvaltı da ekmek bazen de sulu yemek ama ben evde çok fazla yemek yemiyom aramıyorum daha doğrusu. Bir de tatlı krizlerim var. Arada bir gelirler geldımı tam gelirler onun dışında dikkat etmeye çalışıyorum. Ben de durumlar böyle. Bu arada ben tiroid için dereotu tüketiyorum. Onun iyi geldiğini söylüyorlar bir de ceviz ve ceviz suyu onu içiyorum kaç gündür bakalım ne gibi sonuç verecek bana.

X