Hıdırellez'i Unutmayalım..5 Mayısa kadar şenlensin buralarrrr:)

kızlaaaar ben de az önce dileklerimi yazdım çizdim gül ağacının dibine gömdümm :) her yerde degısık saatler verılmıs şu saatte gömün alın fln diye ama bence nıyet onemli.ben kucuklugumden beri bilirim bu adeti.akşam 8-9 gibi dilekler dilenir kagıda cızılır ve gömülür.sabah erken vakıtte de gerı alınır.okunmayacak kdr kucuk parcalara bolunup yokedılır ve ya 40 tane cakıl tasına dua okunup denıze atılır. akşam hava kararınca da ateş yakılır çoluk cocuk ustunden her dılek ıcın 3 defa atlanır :))) bu sayılar saatler fln bence önemsiz.önemli olan nıyet.hala dılek dılememıs olanlar varsa varsın yapsınlar :)) hızır ve ilyas aleyhiselamın yüzü suyu hürmetine duamı kabul et Allahım dersiniz olur biter:KK16: inşallah herkesın dileği kabul olur:KK34:

Son düzenleme:
ben gecen yıl yapmıştım,gerçekleşmedi,bu yıl da ben yapmadım...

Kizlar merhaba
Bugün dilekler dilenecek bildiğim kadarıyla. .yalnız merak ettiğim bisi var: evdeki gul ağacının dibine eksem dileğimi yazıp ve gun agarinca da ordan alsam diger türlüsünün yerine gecer mi? Biliyorum aslolan niyet ve sabahin o saati dışarı cikamam diye yapayim boyle yapayim dedim..
Ben ilk defa deneyecegim.once tabi ki de rabbimden istiyorum.
Tum dilenenlerin hayirlisiyla gerçekleşmesi umuduyla...

X