Jinekoloji Her regl da fenalık

Ağrınız başlayacak gibi olunca ağrı kesici alın. Spor yapın önceki günlerde. 30 dk karın ve bacak çalışsanız bile sizi rahatlatır. Ağrıyı azaltıyor hatta olmuyor. Ayaklarınızı üşütmeyin.
Agrı kesici pek fayda etmiyor bana
Yaz kış ayağımda hep çorap var ama bır dakika çıkarıp bı duşa filan girsem geçmiş olsun hemen ağrı giriyor
Spor iyi geliyor diye duymuştum deneyeceğim mutlaka teşekkür ederim

Ayağınızdan çorabı eksik etmeyin. Taşa mermere çıplak ayakla basmayın
Çörek otu yağı tüketin ağrısını epey azaltıyor
Regl olduğumda karlı havada pencere açık atletle yatardım. Vücut epey ısınıyor bu dönemde
Uyuyamamanızı bilmiyorum sancıya çok mu odaklanıyorsunuz. Önceden benimde çok şiddetliydi başka şeylere odaklanmaya çalışırdım öyle düşüncelere dalınca sancım gerçekten de geçerdi
Bunlar benim uyguladığım faydasını gördüğüm yöntemler doğumdan sonra ağrı kalmadı zaten hamdolsun
Teşekkür ederim yorumunuz için Çorap hiç çıkarmam ayağımdan ama 2 saniye çıkarsam sanki hemen soğuk kapıyorum
Çörek otu yağı hangi marka tuketiyosunuz acaba
Sancım o kadar şiddetli oluyor ki değil uyumak mümkün değil kalkamıyorum bile

Doktora gitmelisiniz. Eğer sağlık sorununuz olmadığını söylerse bu dönemi daha rahat geçirmek için doktordan tavsiye isteyin, herkesin bünyesi farklı. İlk regliniz de çok erken olmuş zaten, geciktirmeden gidin bence.

Ben de senin gibiyim.. bunun için çok doktora gittim, kimisi rahim duvarı kalın dedi, kimisi kist var dedi, kimisi yok dedi. Düzenli doğum kontrol hapı kullanmak sanırım ağrıyı ve aşırı kanamayı azaltıyormuş. Tabi doktora danışarak kullanmanı öneririm çünkü içeriği sana uymayan bir ilaca denk gelirsen adet düzenini bozabilirsin.
Danisacagim doktoruma çok geçmis olsun sizede
Umarım bişey çikmaz

Doktora gitmelisiniz. Eğer sağlık sorununuz olmadığını söylerse bu dönemi daha rahat geçirmek için doktordan tavsiye isteyin, herkesin bünyesi farklı. İlk regliniz de çok erken olmuş zaten, geciktirmeden gidin bence.
Doktora baya onceden sancım için gitmiştim ultrasonla bakınca bişey görünmüyor dedi ama daha detaylı bakmaları gerekli bir daha gidicem evet ilk reglm çok erken oldm neye uğradığını sasirmiştim malesef

Doktora baya onceden sancım için gitmiştim ultrasonla bakınca bişey görünmüyor dedi ama daha detaylı bakmaları gerekli bir daha gidicem evet ilk reglm çok erken oldm neye uğradığını sasirmiştim malesef

Bazısı anlayamıyor maalesef. Ben de aylardır gidip geliyorum, her doktor farklı bir şey söylüyor. Farklı bir doktor deneyin. İlla kötü bir şey çıkacak değil tabi, moralinizi bozmayın. Sizin gibi sancılı adet dönemi geçiren arkadaşlarım gayet sağlıklılar mesela. Herkesin sancısı, ağrı eşiği bir olmuyor. Yine de başka bir doktorun görmesinde fayda vardır. Belki pelvik mr çekerler, onda daha net belli oluyor. Ama egzersiz önerilerine katılıyorum yani, eğer hareketsiz bir hayatınız varsa pilates gibi hafif egzersizlerle başlayabilirsiniz.

Magnezyum eksikliği olan arkadaşım vardı. Onun sancıları berbat geçerdi. Sizde de vardır belki. Muz varsa muz tüketin. Sancıda arveles iyi geliyor bana. Ağrı azsa parol da geliyor ya neyse 🤣

İnek pozisyonu var. Ben onu bazen yaparım ilaç içmemek için. Dirseklerimden destek alıyorum ama. Amacım karnımdaki azaltmak. Ağrım azalıyor hatta bir süre sonra geçiyor. Doğal ağrı kesici.

images (5).jpeg

Adaçayının ağrı azaltıcı etkisi varmış diye duydum, östrojen benzeri etki yaptığı için. Hiç denemedim ama.

Sırtımı sıcak bir yere yaslayınca da ağrı geçici de olsa duruyor veya azalıyor.

Menopozda da sıcaklık basmaları oluyor. Bilgim de yok ama belki de östrojen kaynaklıdır fenalık basması. Benim sancım varken de fenalık basıyor ama bu ilk günlerde oluyor.

Teşekkür ederim yorumunuz için Çorap hiç çıkarmam ayağımdan ama 2 saniye çıkarsam sanki hemen soğuk kapıyorum
Çörek otu yağı hangi marka tuketiyosunuz acaba
Sancım o kadar şiddetli oluyor ki değil uyumak mümkün değil kalkamıyorum bile
Bende çorapsız duramam hemen üşür ayaklarım vücudum da terlemeye başlar
O dönemde ayakları ısıtmak da zor oluyor ayaklarınızı mümkün olduğunca ısıtmaya çalışın ayaklar ısınınca da ağrı azalmaya başlıyor
Oneva marka kullanmıştım
İnşallah azalır ya o günleri düşünüyorum da adetimin bitmesine sevinemezdim bile bi daha ki ay yine gelecek diye

Magnezyum yagi denemeni tavsiye ederim.regl başlamadan 1 gün öncesi başlayabilirsin sürmeye.ayaginin altına sur regl bitene kadar günde 1 kez.kaslarin gevşemesine yardımcı olduğu için ağrıyı azaltabilir.

Merhaba kısa kesicem neredeyse 10 senedir regl oluyorum ama her ay regl olduğumda gece uyuyamiyorum fenalık geçiriyorum ateş basıyor vucuduma
Çok sancılı geçiyor bunu normal kabul ediyorum
Ama geceleri uyuyamak normalmi bir benmi boyleyim
Lütfen konum başka yere taşinmasin bu benim için yıllardır büyük bı sorun
Kist olabilir.İyi sen uyuyamiyormussun,ben yuruyemiyor yemek yiyemiyor oturamiyordum.Hemen bir uzmana görünün

Baska doktora gidin,ben tam teshisi öğrenmek için 9 doktora gittim.Hepsi farklı seyler soylediler.Yanlız size tavsiye gideceğiniz dogum uzmanı olmamalı.Onlar hastalık konusunda iyi değiller üreme ana dalları.Jinekologa danısın

X