Hem ağlarım , hem giderim...

nastasia

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2008
3.712
297
neden bilmiyorum, evlilik düşüncesi, söz, nişan, düğün, isteme,kına gelecek olan o olayları düşündükçe o kadar geriliyorum ki anlatamam... hatta öyleki bana ne zaman söz takılacağını falan soranlarla kavga ediyorum. size ne diye kızıyorum... sevgilimin ailesine kızıyorum içten içe, garip şekilde kin duyuyorum... neden istemeye geleceklermiş die... abuk sabuk bahaneler üretip onlardan ve sevgilimden nefret ediyorum... sonra da bu konular açılmayında veya durulunca ne zmn nişan yapacaz die kavga çıkarıyorum... bir yandan istiyorum bir yandan istemiyorum... annem sorduunda yok öle bişey istemem falan olmayacak daha sonra yaparız diyorum... saçma sapan bahaneler uydurup erteletmeye çalışıyorum... gün yaklaştıkça gıcık oluyorum... bu stresi kaldıramayacağımı düşünüyorum... kendimi hiç hazır hissetmiyorum sorumluluk almaya... ama artık yaş kemale erdi yani... bekleyecek bişeyim yok... okul bitti, 3 senedir çalışıyorum...yüksek lisans bahane ettim o da bitti... çevremdeki herkes artık bişeyler olsun die bekliyor... aslında düşününce sevgilimle aynı evde yaşamak, onunla bir ömrü paylaşmak çok hoşuma gidiyor... ama gene de içimde de öfkeli bi ses var... yani hem ağlarım hem giderim:eek:Şenizsenağlama merak ediyorum kızlar sizde benim gibi mi hissediyorsunuz veya zamanında hisseden var mıydı... yoksa bende mi bi anormallik var? karmaşık duygular içindeyim... her gün sevgilimin ailesiyle ilgili abuk sabuk rüyalar görüyorum iyicene kızıyorum... ne olacak benim bu halim bana yardım edin!!!

nasıl bir psikoloji içindesin anlamadım walla :uhm:
ya cok uzun süredir berabersiniz, yada gerçekten evlenmek istemiyorsun..
ya da ne bileyim hiç sorumluluk istemiyorsun hayatında..
yoksa bu kadar stres gel-gitler vs normal değil bence..
evlilik cok güzel bişey doğru insanı bulmuşsan..

ama seni bunaltan evlilik öncesi tantanalar da olabilir.
ben de eşim de bunları hiç sevmediğimiz için minimize edip atlattık bu kısmı.
direk nişan sonrası kısa sürede nikah oldu..
ooh temiz iş...

durum vahım ama herkes aynı kanımca cnm sıkma canını ıyı seyler düşünkı ıyı seyler olsun tatlumm

valla canım kelin merhemi olsa başına sürer.
bende pek iyi değilim ki şu sıralar.
bendede tam tersi olsun bitsin bir an önce diyorum,
çok bekledik çünkü.

bende atlamak istiorum bunlarıı...
2.5 senedir birlikteyiz fazla sayılabilir... ama genede bilmiorum nie yaşıyorum bu gel gitleri ondan yana çok şükür bi şüphem yok. ama artık sanırım 3 senedir ailemden ayrı yaşamamın verdiği bi özgürlük var bunun bozulmasını sorumluluk altına girmek istemiyorum... aslında sorumluluklarım gene de devam ediyor... sevglim öle baskıcı biri de deil... sorunum ne bilmiorum evlilikten korkuorum... herşeyin bozulacaından kötü sonuçlanacaından sanırm:KK43:

çevremde son evlenenler mutlu kötü örnek deilller benim bu stresimi görünce evliliin ii yanlarını anlatıyorlar ama ben inatla kötü yanlarını görüyorum...

çeyiz işine geçen seneden beri acayip sardım... nerdeyse çoğu şeyimi bitirdim... ama bu aralar istemem olayı yaklaştıkça okdr sinirleniyorumki... ndn alıyorum bunları kullanmıyorum kutusunda duruyor... kendime para harcamıyorum hiç... bakım yaptıracam vs diyip duruorum ki şu an maaşımın büyük kısmını vücut bakımına harcıyorum... o yüzden çeyiz almaya param kalmıyor... öle hıncımı çıkarıyorum... rahatlıyorum... kıyafet almaya gittimde parama kıyamaz oldum.. bu parayla şöle tabak çanak alırım diorum... kıyafet almaktan vazgeçiyorum... bu durum okdar canımı sıkıyor kii...
delirmek üzereyim...

canım ya kotu dusunursen kotu olursun ıyı dusunkı ıyı olasın bu dusuncelerden kurtulasın
hersey senın elınde yanı bende nısanlıyım ve aılemden uzaga evlenıcem
bu uzaklık meselesı aklıma geldıkce benımde evlılıkten yana hevesım gıdıyo
ama kendı kendıme o dusuncelerı kafamdan atmaya calısıyorm
cunku kısmet bu hayatımı kendı ellerımle zehır edıyorum dıye dusunuyorum sonra
sende bardagın dolu tarafından bakmaya calıs canım zamanla atlatırsın umarım

bu belirsiz zamnların germesi bir takım kaygılarından kaynaklanıyordur..

sorunun iyice temeline in korkuların aileler arası sorun çıkarsa maddi olarak kısıtlı olursa yada birşeyler yolunda gitmezse.. olsa bir dert olmasa bir derttir bu aralar sewni anlayabiliyorum..

birşeyler belirlenmeye başlayınca inan çok rahatlıyorsun...

size kolay gelsin a.s.

Sevgili nastasia seni çok iyi anlıyorum sen daha 3 yıldır ayrı yaşıyormuşsun ben üniversiteyide dahil edersek 10 yıldır ailemden ayrı yaşıyorum.Özgürlükte bir yere kadar güzel sonra ondan da sıkılıyorsun emin ol.Yaşın kaç bilmiyorum ama 30 a geldiğinde düşünmeye başlıyorsun herşeyim var gibi ama bir yanım eksik diye.İşte o eksiklik hayat arkadaşı oluyor.Tabi bu arada çevredekiler sorup duruyorlar niye evlenmiyorsun diye birde elin ayağın düzgünse,iyide bir işin varsa kimseyi beğenmediğini zannedip çoğunlukla 'ukala' tabirini sana yakıştırıyorlar.
Bu arada ben iki aylık nişanlıyım-2 ay sonrada evleniyorum yaşım 32 :)))
SONUÇ;kimsenin ne düşündüğü çok önemli değil önemli olan senin evliliğe hazır olup olmadığındır.Hazır değilsen sakın böyle birşey yapma.Evliliğin çok sorunlu olur eşin de kırılır üzülür ...Neden bu kadar net söylüyorum çünkü işim evlilik-çocuk-sorunlar ..vs üzerine.Tabi birde bunun yanımda yaşanmışlıklarım var.İYİ DÜŞÜN DOĞRU KARAR VER LTF.Antalya dan sevgiler..kaydirigubbakcemile5.

Son düzenleme:
bunları yaşayan tek sen değilsin bende senin gibi düşünüyorum bazen sorumlluk lafı bile başlı başına bana yetiyo hele birde çevremde gördüklerim,burda okuduklarım,kulağımıza gelenler korkutuyo beni
hiç mi güzel gitmez bir evlilik sorusunu aklıma getiriyo ...?
ama sonra konuştuğumuz da geçiyo bende dediğin gibi hem ağlarım hem giderim diyorum

canım ben ne nısanlıyım ne de sozlu
ama bır erkek arkadasım var
o ne zman bana evlılıkten bahsetse bende aynı senın hıslerıne
kapılıyorum bunun nedenı de kendımı evlılıge hazır hisetmemem
belki sende ne olduğunu anlamadan böyle bir hengamenin içine
girmişsindir bir de acaba seçtiğin insanı tam anlamıyla evlenecek kadar
seviyor musun bu da önemli? dön bir kendine bak canım hayırlısı olsun inş..

Canım bende evliligi dusununce aılemı dusundugumden uzuluyorum onlar cok yalnız kalıcak dıye ama sonucta sureklı gene bırlıkte olcaz fakat hıcbırsey eskısı gıbı olmycgını bıldıgımden bır burukluk oluyor o kadar..
Onun dısında sevdgım ınsanla aynı evde olma bır hayatı pğaylasmak dusuncesı benı cok mutlu edıyor

canım aynı duyguları bende yaşamıştım.nişanlandığımın ilk gecesi pişmanlıktan deli olmuştum.tam istemeye yola cıktıklarında niye geliyorlar ki şimdi demiştim.bu beni çok rahatsız etti ve sonunda bir psikiyatristen yardım aldım.nişanlılık ve evlilik fobisi varmış bende.ilaç falan konuşma derken su anda allaha sükür iyiyim sanada tavsiye ederim canım.

neden bilmiyorum, evlilik düşüncesi, söz, nişan, düğün, isteme,kına gelecek olan o olayları düşündükçe o kadar geriliyorum ki anlatamam... hatta öyleki bana ne zaman söz takılacağını falan soranlarla kavga ediyorum. size ne diye kızıyorum... sevgilimin ailesine kızıyorum içten içe, garip şekilde kin duyuyorum... neden istemeye geleceklermiş die... abuk sabuk bahaneler üretip onlardan ve sevgilimden nefret ediyorum... sonra da bu konular açılmayında veya durulunca ne zmn nişan yapacaz die kavga çıkarıyorum... bir yandan istiyorum bir yandan istemiyorum... annem sorduunda yok öle bişey istemem falan olmayacak daha sonra yaparız diyorum... saçma sapan bahaneler uydurup erteletmeye çalışıyorum... gün yaklaştıkça gıcık oluyorum... bu stresi kaldıramayacağımı düşünüyorum... kendimi hiç hazır hissetmiyorum sorumluluk almaya... ama artık yaş kemale erdi yani... bekleyecek bişeyim yok... okul bitti, 3 senedir çalışıyorum...yüksek lisans bahane ettim o da bitti... çevremdeki herkes artık bişeyler olsun die bekliyor... aslında düşününce sevgilimle aynı evde yaşamak, onunla bir ömrü paylaşmak çok hoşuma gidiyor... ama gene de içimde de öfkeli bi ses var... yani hem ağlarım hem giderim:eek:Şenizsenağlama merak ediyorum kızlar sizde benim gibi mi hissediyorsunuz veya zamanında hisseden var mıydı... yoksa bende mi bi anormallik var? karmaşık duygular içindeyim... her gün sevgilimin ailesiyle ilgili abuk sabuk rüyalar görüyorum iyicene kızıyorum... ne olacak benim bu halim bana yardım edin!!!

canım senin anlattıkların resmen şaka gibi senin önceden yaşadığın bir olaymı oldu.seni evlilikten soğutacak kadar.sanki başından bişeyler geçmiş gibi.senin hayatını etkileyecek (herhangi bir olay)bende lise yıllarında öyleydim.benimde hayatımı etkileyen ufakta olsa olaylar oldu.bunu etkileriydi.bunu biliyorum.sende mutlaka tahmin ediyorsundur.isteyenim çoktu ama kim böyle birşey dediği zaman onlardan gıcık kapardım.sinirlenirdim.ama bu sorunumu aştım.hayatımın anlamını buldum.şuan nişanlıyım.evleneceğimiz günü ona ve ailesine kavuşacağım günü iple çekiyorum. ama birtanesi sen böyle yaparsan kendini üzmekle kalmazsın yakınlarınıda üzersin.ozaman ne olur?herkes mutsuz olur.sen kendine en büyük kötülüğü ediyorsun.şuan içindekileri tahmin edebiliyorum.bişeyler düşünüyorsun düşündükçede için içini yiyor dimi.ama ne olur hiçbirşey düşünme.aklına getirdiğin zaman hemen mutlu şeyler düşün.yoksa hep kaybeden sen olursun bitanesi .seninde dediğin gibi bu hastalık.benden sana demesi.bunlar sadece benim nacizane fikrim.

Son düzenleyen: Moderatör:
desteğiniz için teşekkür ederim kızlar,
bir arkadaşın dediği gibi başımdan kötü bişey geçmedi... ne de çevremde kötü örnekler var...
ama nedenini bilemediim şekilde kaygılanıyorum pimpirikli bir insanım azı konularda ve aşırı tepki gösterip yoğun yaşıyorum... bunun sonucu olarakta böyle git geller yaşıyorum sanırım... dediğiniz gibi bazı şeyler netleştikçe sanırım daha da rahatlarım kaygılarım azalır...
bazen uyumak istiyorum herşey olup bitene kadar uyumak istiyorum... uyandığımda herşey olup bitmiş olsun... ama bi yandan da bu hareketli ve heyecanlı süreci yaşamak doya doya tadını çıkarmak istiyorum... çok kötü ikilemdeyim. bu aralar bulduğum çözüm u konu hakkında konuşmamak düşünmemek herhangi bi hazırlık yapmamak... kısacası kaçma:)

Bence bir derdim var bolumune yazmaliydin bu yazini yanlis yere yazmissin.

haklı olabilirsin bunu bende düşündüm ama evlilik tantanası ile uğraşan insanların daha çok dikkatini çekebileceğini ve beni daha ii anlayacaklarını düşündüğümden bu bölüme yazdım...

X