Hayatınıza Yerleştirdiğiniz Güzel Rutinler Nelerdir?

zumrutlubirkiz

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2022
67
36
27
Merhaba bayanlar, Nasılsınız?
Merak ediyorum gizli saklı yaptığınız, hayatınıza yerleştirdiğiniz rutinleriniz nelerdir?
Bu biri için x marka body spreydir, diğeri için çiçek yetiştirmedir.Kendi ruh halinize göre değişir fakat ben bilmediğim-gözüme çarpmamış-duymadığım ilgimi çekecek yeni bir rutin, alışkanlık vardır belki diye sormak istedim.Şimdiden yazan herkese teşekkür ederim.

Her yılbaşı dönemi Love Actually filmini yeniden izlerim, her şubat ayında Emily Bronte nin Uğultulu Tepeler kitabını okurum.

Sabahları güne bir bardak ılık limonlu su ile başlarım

Dışarıda yürüyüş yaparken burundan karın nefesi alıp ağzımdan uzunca veririm

Hayatım o kadar berbat ki burada anlatmaya gerek yok, ama arada bir şöyle durup düşündüğümde güzel bir şey yapmak istediğimde bir iki cümle karalarım, Edebiyat mezunuyum ve edebiyatı nefes alacak bir alan olarak görürüm.
Not: Baya keyifli bir uğraş. Bitmiş iki romanım, bir sürü yarım ve bitmiş öykü yazdım.

Merak ediyorum gizli saklı yaptığınız, hayatınıza yerleştirdiğiniz rutinleriniz nelerdir?
Bu biri için x marka body spreydir, diğeri için çiçek yetiştirmedir.Kendi ruh halinize göre değişir fakat ben bilmediğim-gözüme çarpmamış-duymadığım ilgimi çekecek yeni bir rutin, alışkanlık vardır belki diye sormak istedim.Şimdiden yazan herkese teşekkür ederim.

Çok banel gelebilir belki ama haftada bir bile olsa sokak hayvanlarını beslemeye çalışıyorum. Birde maaşımın şimdilik çok çok küçük kısmını örneğin xxx bir sayıyı İHH ve Instagramdan güvendiğim bir hayvanlarla ilgilenen sayfaya bağışlıyorum. Gereksiz tüketim duygumun önüne geçiyor. Örneğin Starbucks'tan 70 tl flat white kahveye vereceğime Burger Kingten Nescafe alıyorum 15 TL ödüyorum. Aradaki 55 TL ile 4 kedinin doyması için yardımcı olmaya çalışıyorum. 🙂Bu duygu bana iyi hissettiriyor. Alışkanlık edindim sayılır bunları.(Tüketim freni ve paylaşma duygumu besliyorum burada.)

Küçük küçük hisse almaya başladım. Bunun nedeni ise tasarruf/birikim/sabır bu üç kelimeye uzak bir insandım. Deneyimleyerek öğreniyorum. Kendime bu üç kelimeyi öğretmeye çalışıyorum.

Belki daha somut spor,kitap okuma,cilt bakımı, meditasyon vs tarzı şeyler sordunuz ama bendeki yeni alışkanlıklar şimdilik bunlar.💝

Benim tek rutinim gezmek. Önümüzdeki dönemde trekking yapmayı düşünüyorum

Henüz rutinim haline gelmemiş ama gelmesi için adım attığım bir şey var.
Sabah namazı sonrası pencereyi açıp o mis gibi temiz hava eşliğinde bir bardak su içerken kuşların sesini dinlemek
Bence güne pozitif bir başlangıç :)

Aynaya göz kırpmak 🙈 güne yüksek başlarım bu şekilde

Günaydın demektense "Yeni gün yeni sabah" dedigimde daha iyi hissediyorum. Sabahların monotonlugunu kırıyor sanki. Başka bir güzellik olacakmış hissi veriyor

Keyifli filmler seyrederim, bayağılık olmayan romantik komediler ya da Charlie'nin çikolata fabrikası gibi tatlı filmler

Gitar çalarım
Yürüyüş yaparım
Kendim için bir şeyler yaptığımı en çok hissettiğim an müzik dinleyerek yürüyüş yaptığım an olur

Son düzenleme:
İşten sonra stres atma yöntemim nostalji müzik,filtre kahve mi yudumlamak , birde kaktüslerim var bunlar bana enerji verir

Ayda 1-2 gün ağlama günüm ilan edip depresyona giriyorum
YouTube dan vlog izlemeyi seviyorum bayaa izlemesem bile açıyorum bazen(genelde yabancı YouTuberlar)
Ya bilmiyorum kalanı klasik şeyler mesela resim çizmeyi severim ya da
Rutin değil ama yorgunsam çay içerim
Her gece yatmadan önce meditasyon dinlerim 6.00 da kalkarım öyle
Bu aralar düzenli manifest yapmaya da başlamak istiyorum

Ben hafta içi her sabah spor salonuna gidip spor yapıyorum. aslında kilolu birisiyim ama bu olayı kilo vermeden ziyade iş yerine güne enerjik başlamak için yapıyorum ( KİLO veremiyorum o ayrı ) :))) Mesela bugun sabah gidemedim üstümde tır var gibi yorgunum çalışasım yok. gityseydim enerjik olucaktım.

Bu ara düzene oturttugum 5 vakit vaktinde namaz, kuran hatmi ve sabah güneş doğarken yürüyüşe çıkıp yürümek.

ELHAMDULILLAH.

Herkese tavsiye ederim..

haftada minimum 2 spor, sabahları hindistanceviziyle oil pullin yapıyorum- bu rutin cok hosuma gidiyor bir de şu sıra uyanır uyanmaz min. 10 dk stretching rutini yapmaya çalısıyorum

X