Hayat Sigortası

Rosa3596

Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2022
6
-10
27
Merhaba babam bundan 2 ay önce 100 bin tl kredi çekti bankadan. Bankacı hayat sigortası yaptıralım. Vefatı durumumda karşılar dedi. 5 bin tl ye yaptırdık. Türkiye Hayat Emeklilikten. Poliçe şartlarını bilmiyorum. Babam 20 gün önce vefat etti. Epikriz istediler. Daha önce bilinen bir rahatsızlıktan ötürü veya kanserden vefat etmedi. Bankacı sigorta karşılar demişti. Kardeşime şimdi mail atmışlar 2.867 lira tazminat ödemesi yapacaklarmış bize. Dalga mı geçiyor bunlar. Sigortanın kendisi zaten 5 bin tl. Bilgisi olan avukatlar yazarsa sevinirim.

Merhaba babam bundan 2 ay önce 100 bin tl kredi çekti bankadan. Bankacı hayat sigortası yaptıralım. Vefatı durumumda karşılar dedi. 5 bin tl ye yaptırdık. Türkiye Hayat Emeklilikten. Poliçe şartlarını bilmiyorum. Babam 20 gün önce vefat etti. Epikriz istediler. Daha önce bilinen bir rahatsızlıktan ötürü veya kanserden vefat etmedi. Bankacı sigorta karşılar demişti. Kardeşime şimdi mail atmışlar 2.867 lira tazminat ödemesi yapacaklarmış bize. Dalga mı geçiyor bunlar. Sigortanın kendisi zaten 5 bin tl. Bilgisi olan avukatlar yazarsa sevinirim.
Avukat değilim ancak daha önce sigorta şirketinde hayat sigortası yaptım. Eğer babanız krediden 2.867 tl + banka faizi+.. + vsÖdemiş ise banka faizini ve ++ keser ve kalan paranın ödemesini size yapar. 5 bin TL lik hayat sigortasının da ödemesini size geri yapmaz.nedeni de sigortanın devreye girmesi. Yani sigorta bozulmuş oluyor. Zaten Sigorta yaptırmalarının amacı mirasçılarına kredi borcu kalmasın diye. Eğer babanız kredi bitimine yakın vefat etseydi ödediği kısım kadar para alırdınız ama yine Sigorta ücretini size vermezlerdi. Yani babanız az ödeme yapmış. Yani babanız 100 bin TL kredi çekmişken banka size 105 bin TL vermez

Ödediği para en az 17 bindir. Sizinde dediğiniz gibi kredi borcu kalmasın diye yaptırdık. Daha iletişime geçemedim. Banka ve sigortayla ama böyle bir şey olamaz. Bu bizi mağdur eder. Tüm kanuni haklarımı ararım.

Siz ne bekliyordunuz anlamadım?sigorta ne için var ,kredi borcunu kapatmak için.banka size ne verecek daha 100 bin borcu kapatıyor üstüne bide para veriyor daha ne yapacak anlayamadım ben.??

X