Aile Planlaması Hangi dogum kontrol yontemi guvenli ve saglikli sizce?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
vala ben prezervatife güvenmiyorum spiral iyi kardeş taktır kurtul kondomdodo spiraldede hamile kalma riski 100de 1 en azından yatıp kalktığından bir şeyler anlıyosun ve aklın takılmıyor hamile kalırmıyım kaldımmı falan diye çevremde o kadar çok ki kullanan ben de kullanıyorum 2 yıldır bir şey yok o spirali düştü yok spiralle hamile kaldı bunlar nadir canım güvenilir olmasa bu kadar taktıran olmaz 6 7 ay sonra gidip çıkarttırp 2 ci çocuğun temellerini atacaz inşallah ve yine taktırıcam

bu arada unutmusum insallah .cikarttiktan sonra ikinci bebeyin olur hemen insallah .tekrar anne olursun insallah benimde ikinci bebeyim olucak biri uc yasinda biride subatta dogucak kizim insallah.:nazar:Şeniz

En rahatı aylık iğne ile korunma.Eczanelerde yapılıyor adetinizin 2. yada 3.günü yapılıyor.6 ytl fiyatı riskide yok hamile kalma riskide çok çok az. Dün doğum yapan komşumuzda kordonlarını bağlatmıştı ama hamile kalmış varın siz düşünün ama en rahatı iğneler.

En rahatı aylık iğne ile korunma.Eczanelerde yapılıyor adetinizin 2. yada 3.günü yapılıyor.6 ytl fiyatı riskide yok hamile kalma riskide çok çok az. Dün doğum yapan komşumuzda kordonlarını bağlatmıştı ama hamile kalmış varın siz düşünün ama en rahatı iğneler.

biz bu bayanlarin eziyet ne boyle korunmak icin ya erkekler icin cozumler yokmu bu konuya .sen denedinmi igneleri tecruben varmi gercekten dogrumuCADIARZU

Valla arkadaşlar ben de sprial kullanıyorum ve çok memnunum kondomdan eşim istesede ben iğreniyorum. Gerçi burda biz ne desek boş arkadaşlar en doğrusu doktora gidip kendinize en uygun doğum kontrol yöntemini bulmak bence. Birde düzenli kontrollerinizi olunca bence bi sorun çıkmaz diye düşünüyorum ben.

drum bana iğne kullanorsan istediğinde hamile kalamazsın sakın kullanma dedi eğer bi daha bebek düşünmüyosanız kullanın derim ben aklınızda bulunsun

drum bana iğne kullanorsan istediğinde hamile kalamazsın sakın kullanma dedi eğer bi daha bebek düşünmüyosanız kullanın derim ben aklınızda bulunsun

demekki her yontemin bi sakincasi var .ben ikinci cocugumu dogurucam insallah subatta basla bebek dusunmuyorum.ama asla olmucak fkride korkutuyor beni.hayat ne gosterir bilemesinki:uhm:

sevgili arkadasim ben mesela hap kulanirken hamile kaldim....
cahilik iste...evlenmeye 3ay önce almaya baslamistim, esim Almanyaya gelene kadarda adet düzenim bozuldu eeeee sonuc 6ay sonra minik cadim geldi dünyaya bebegimin erken olmasi tercübesis olmam beni bunalima gibi birseyye soktu hayatim alt üst olmusttu halende alisamadim ama Hamile kalmaya cocuk buyütme sorumluluna kendimi hazir hic hisettmedim, kalmamak icin diek 6hafta sonra sütüm kesilmesin zarali olmasin diyye 3aylik iyne vuruldum 2 sene adet görmedim kg cok aldim simdi esim prezavatifle korunuyor kizim 5ay sonra 3girecek ietrafimdan devamli cocuk dogur sana bidaha duymaktan biktim

kizim iyi simdi
:eek:

sevgili arkadasim ben mesela hap kulanirken hamile kaldim....
cahilik iste...evlenmeye 3ay önce almaya baslamistim, esim Almanyaya gelene kadarda adet düzenim bozuldu eeeee sonuc 6ay sonra minik cadim geldi dünyaya bebegimin erken olmasi tercübesis olmam beni bunalima gibi birseyye soktu hayatim alt üst olmusttu halende alisamadim ama Hamile kalmaya cocuk buyütme sorumluluna kendimi hazir hic hisettmedim, kalmamak icin diek 6hafta sonra sütüm kesilmesin zarali olmasin diyye 3aylik iyne vuruldum 2 sene adet görmedim kg cok aldim simdi esim prezavatifle korunuyor kizim 5ay sonra 3girecek ietrafimdan devamli cocuk dogur sana bidaha duymaktan biktim

kizim iyi simdi
:eek:

kafamçokkarıştıbende almanyada yasiyorum .ilk evlendigim gece hamile kaldim ve bunalima girdim ama ben korunmuyodum.simdi uc yasinda oglum var .banada herkez ikin ikinci diye basimintatlicadiarzuetini yiyodu yok mok diyodum.esim korunmayi birakmis meyer bide ogrendimki ikinciye hammileyim.subatta insallah kizim olucak.ama iyikide oglum olmus onsuz ne yapardim bu ellerde ahhhhhhhhhhh.:nazar:allah herkezin evladini sakinsin yaŞeniz

canim sagol paylasimin icin .ya inan kapayi yiyicem esimle bi turlu uzlasamiyoruz.:mymeka:yeni cikan spriali sordum doktoruma kilo yapiyo bide killanmada yapabilir dedi.ya sende bi sikayet oldumu.bide bende kansizlik var surekli adet kanim yedi gun suruyo dere tepesenağlamadoktorum spiraili taktirirsan kanaman kesilir dedi dogrumu yardiminizi bekliyorum kizlar .

arkadaşım bende ne kıllanma nede kilo alımı oldu ilk iki ay problemli sonra vücut alışıyor spiralin avrupasından hamile kalan oluyor ama ben anasağlıkta taktırdım t şeklinde bir şeydi 2 senedir tık yok rahat oh hem bunlar çeşitli benim kullandığımda hormon felan yok uyduruyorlar bakma sen doktorlara kim bilir ne çıkarları var

kızlar yzılarınız için teş.ler benimde 3 aylık bi kızım var. emziriorum hala ...
bi vakit bulduğumda çarşıya çıkarsammm bende şu korunma işinii hallletmekkk istiorum.bende eşime güvenmiorum...(aynıı geri çekilme)sütüne korucağıı allah kerim.prezervatife bizimkie yanaşmıo spiral dersenizzz korkuorum..doğumummm çok zor oldu hala yüreğimmm ağzımdaaaa .....2.ci bebeğii yavrum3-4 yaşına kadarr düşünmüoruzz.offf bizimm çekimizzzz nolurr iğnelerdenn haberii olanlar,kulllananlarrr ...cvpp yazınn

slm. sağlık alanında çalışıyorum. ayrıca ameliyatlarada giriyorum. umarım yardımcı olabilirim.bende 8 ay önce doğum yaptım. emziriyosan zaten ilaç kullanamzasın. en güvenilir ve yan etkisiz yöntem tabiki spiral. hem psikolojik olarak hemde fiziksel olarak çok rahat. bence bi kadın doğum uzmanıyla görüş. adetinin 2 günü yani yoğun olduğu zaman takılıyo.

slm. sağlık alanında çalışıyorum. ayrıca ameliyatlarada giriyorum. umarım yardımcı olabilirim.bende 8 ay önce doğum yaptım. emziriyosan zaten ilaç kullanamzasın. en güvenilir ve yan etkisiz yöntem tabiki spiral. hem psikolojik olarak hemde fiziksel olarak çok rahat. bence bi kadın doğum uzmanıyla görüş. adetinin 2 günü yani yoğun olduğu zaman takılıyo.

merhaba arkadaslar..6 ay once dogum yaptım ve yeni bir gebelik uzun bir süre düşünmüyorum ve sağlık problemlerim olduğu için bazı yöntemleri denemeye korkuyorum ve klasik yöntemle yani(erkeğin geri çekilmesi) yöntemiyle korunuyorum şimdilik aranızda bu şekilde hamile kalan var mı yani güvenilir mi bu? başka hangi yöntemi tavsiye edersiniz..teşekkürler..

Tehlikeli bir yöntem tabi. En azından kondom kullanmayı deneyin. Ben spiralden çok korkuyordum ama doktorumla konuştuktan sonra bu yöntemin en iyisi olduğuna karar verdik. Bende 6 ay önce doğum yaptım ama fırsat bulup taktıramadım. Önümüzdeki ay taktırmayı düşünüyorum.

X