Hamilelikte son aylar ( lütfen beni cevapsız bırakmayın.)

sahay9297

﷽𝕷𝖆 𝖎𝖑𝖆𝖍ə 𝖎𝖑𝖑ə𝕬𝖑𝖑𝖆𝖍﷽
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2022
119
65
26
Merhaba kızlar. Ben 26 yasindayim. 30 haftalik hamileyim. Kendim Azerbaycanliyim, ama Rusyada yasiyorum. Yazim hatalarim ola bilir özur dilerim.
Kizlar son 1 aydir yani 4 hafta falandir benim vaginal kisimda baya agrilar olusmaya basladi. Kilolu olarak hamile kaldim...ama hamileligim boyunca sadece 5 kilo aldim o kadar. Polikistozum var diye, ne yapsamda zayiflayamiyorum. Simdi bu vaginal yani kasik agrilarim 1 hafta dir daha beter olmaya basladi. Önceleri uzaninca belli ediyordu kendini, simdi yurumekte bile zorlanir oldum. Çok aciyor. Uzaninca hele, ölduruyor. Doktorum bebegin kafasi artik çanakta dedi...bebek dogum pozisyonunu almiş....bazilarida bana, sen erken dogrcan felan diyor diye cok kafam karisti.... bu tip agrilar...erken dogum belirtisimi? Lütfen beni cevapsiz birakmayin.

Bebek doğum şeklini 27 28 haftalarında almaya başlıyor. Bu durumda yalancı sancı oluşabiliyor. Benim bildiğim özel bir durumunuz yoksa erken doğum belirtisi değil normal bir süreç. Tabi doktorunuz size yeterli bilgiyi verecektir

Her hamilelik aynı süreçle ilerleyecek diye bir şey yok. Çevreyi dinleyip stres yapmayın. Doktorunuz ne diyorsa odur

5 kilo düşük geldi. Ben 19 haftaligim 5 kilo almisim benmi fazla aldim ki 😒
ben ilk gebeligimde toplamda 24kg aldım simdi 33hafta 2.gebeliğim 10kg aldım daha almıyorum 20haftadan beri böyle kaldık 10kg da

Merhaba kızlar. Ben 26 yasindayim. 30 haftalik hamileyim. Kendim Azerbaycanliyim, ama Rusyada yasiyorum. Yazim hatalarim ola bilir özur dilerim.
Kizlar son 1 aydir yani 4 hafta falandir benim vaginal kisimda baya agrilar olusmaya basladi. Kilolu olarak hamile kaldim...ama hamileligim boyunca sadece 5 kilo aldim o kadar. Polikistozum var diye, ne yapsamda zayiflayamiyorum. Simdi bu vaginal yani kasik agrilarim 1 hafta dir daha beter olmaya basladi. Önceleri uzaninca belli ediyordu kendini, simdi yurumekte bile zorlanir oldum. Çok aciyor. Uzaninca hele, ölduruyor. Doktorum bebegin kafasi artik çanakta dedi...bebek dogum pozisyonunu almiş....bazilarida bana, sen erken dogrcan felan diyor diye cok kafam karisti.... bu tip agrilar...erken dogum belirtisimi? Lütfen beni cevapsiz birakmayin.
Bu ağrılar çatı ağrısı olabilir doğum kanalındaki kemikler kendini doğuma hazırlamak için birkaç hafta öncesinden eklem yerlerinden yumuşayıp açılmaya başlar erken doğumla alakası yok. Tam böyle bisiklete bindiğimiz kemiklerim ağrırdı benim de alaturka tuvalete gitmek, yerden çömelip bir şey almak, zor olurdu. gece yatarken öbür tarafa dönmek ağrı yapardı.ve biz kilo aldıkça değil de bebek kilo aldıkça artar benim 29. Hafta başlamıştı bu ağrılarım. Şimdi bebeğim 18 aylık ve hala ağır kaldırınca çok ev işi yapınca o ağrı çok hafif de olsa giriyor gebelikten beri var tabii o zamanlar daha zordu. Bir de ben çok zayıf hamile kalmıştım. Tabii bu anlattığım çatı ağrısı için sizinki kesin çatı ağrısıdır diyemem tabii yine de doktorunuza danışın

X