Günlüğüm

Jameya

Guru
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2015
11.571
10.152
Merhaba ben jameya. Burada günlük tutmaya karar verdim, duygularımı düşüncelerimi burada ömür boyu saklamak istiyorum.

36 Yaşındayım, bir kızım var 6 yaşında, dünyalar güzeli kelebeğim. onu herşeyden çok seviyorum ve bütün hayatımı ona adadım.
Bazen bu durum beni yoruyor, boş vakitlerimi tamamen onunla geçiriyorum, kendime ayırmak için pek vaktim yok bu da beni biraz yoruyor haliyle ama onun için değer, bunu hiçbir şekilde sorun olarak görmüyorum.
Bu zamana kadar hep bir iş sahibi olmak istedim, hep bunun hayalini kurdum 18 yaşımdan beri, geçen sene bu hayalimi gerçekleştirdim ve bunu gerçekleştirebildiğim için inanılmaz mutluyum.
Bir sonraki hedefim Bu ülkenin vatandaşı olmak ve bir araba ve bir ev almak. Birde 3 şube daha açmak :KK49:
Hedeflerimi gerçekleştirmek için elimden geleni yapıyor olucam, çabaliycam bol bol çalışıcam.
Hayatımda kimse yok, kimseyi de almayı düşünmüyorum, en azından doğru insan karşıma çıkana kadar, eğer çıkarsa bu konuda biraz karamsarım. Aslında sevmek sevilmek istiyorum ama kızımdan da vaktimi çalıp başka birine harcamak istemiyorum, bu sebeple de kimi tanısam hemen resti çekiyorum.
Kendimle mutluyum, kendimle vakit geçirmek, yalnız kalmak çok huzur verir bana.
Zaten genelde huzurlu bir insanım, tartışmalardan kaçan huzur içinde yaşamayı seven biriyim.
Şuan çalışıyorum, birazdan kızımın yanına gidip ona kocaman sarılıp kocaman öpmek için can atıyorum :emir_bebek:

Bazen geçmişimi çok sorguluyorum.geçmişimde yaptığım hataları,aldığım kararları ve sonuçlarını. Zaten yaşadığım birçok şeyin sonucunu hala çekiyorum,muhtemelen de bu yüzden bazı konuları kapatamıyorum. Çok affediciyim bu korkunç birşey. Ne kadar zarar görürsem göreyim,bir özür ufacık bir çaba bütün herşeyi silebiliyor aklımdan,bundan nefret ediyorum. Ama yavaş yavaş bu huyumu törpülemeye başladım,kendim değerliyim ve hiçbir hatayı da kabul etmemeye kararlıyım. Ki bence tek bir hatadan insan silebilmeliyim. Diğer türlü hata üstüne hata geliyor ve sonu olmuyor,acı bir şekilde tecrübe edindim.
Benim ikinci hayatım 30 umdan sonra başladı. Geçmişte yaşadıklarımı malesef bir hayat olarak görmüyorum,kaybedilmiş bir hayat olarak görüyorum. Kızımdan sonra yeni bir hayata başladım,daha sağlam adımlar atarak ilerliyorum. Umarım geçmişte yaptığım hataları tekrarlamadan ilerlemeye devam ederim. İyi geceler 💕

Bazen yolun bittiği yerde olduğumu hissediyorum. yapmak istediğim o kadar çok şey var ki, ama çok zor bir mücadele. umarım bu kadar zorluğun mükafatını ileride alırım. çok çalışıyorum, çok fedakarlık yapıyorum. bu kadar fedakarlığın karşılığını alır mıyım bilmiyorum.
Kariyerimde büyümek istiyorum, burada kalmak istemiyorum. ve bütün bunları kızım için yapıyorum. Allahım lütfen bu yazdıklarımı 1 sene sonra okuduğumda çok yol katletmiş olayım. aslında ilk başladığım yerde olmadığımın farkındayım ama aşırı sabırsızım. tabi ki emek verilmeden hiç birşey olmuyor. çok güzel yerlere geleceğime inanıyorum. aşık filan olmak istemiyorum tek istediğim daha kaliteli bir hayat, bu da anca maddi olarak güçlü olduğumda olur. bu günleri göreceğimi biliyorum.

herşeyden çok bunaldım herşey çok üstüme geliyor gibi. deliricem hiçbirşeye yetişemiyorum. sabrediyorum düzelecek diye ama birşeyin düzeleceği yok gibi bütün umudumu kaybetmek üzereyim :KK43:

herşeyden çok bunaldım herşey çok üstüme geliyor gibi. deliricem hiçbirşeye yetişemiyorum. sabrediyorum düzelecek diye ama birşeyin düzeleceği yok gibi bütün umudumu kaybetmek üzereyim :KK43:
Ay niye böyle hissediyorsun abla ? İnsana bazen bunalmışlık gelir ama umudunu kaybetme lütfen. Hedeflerin var daha. Bir şeylere yetişmek için koşmayı bırak bazen de bi durup bakmak lazım. Koş koş nereye kadar yürüyerek devam et sen de..
Eminim yakın zamanda motivasyonunu bulacaksın üzme kendini

Ay niye böyle hissediyorsun abla ? İnsana bazen bunalmışlık gelir ama umudunu kaybetme lütfen. Hedeflerin var daha. Bir şeylere yetişmek için koşmayı bırak bazen de bi durup bakmak lazım. Koş koş nereye kadar yürüyerek devam et sen de..
Eminim yakın zamanda motivasyonunu bulacaksın üzme kendini
ya çok teşekkür ederim, daha iyiyim şuan. umudum aslında hep var ama bazen böyle düşüyorum ister istemez. hedeflerimin peşindeyim, gerçekleştirene kadar bırakmam ama msjın moral da olmadı değil :KK200:

Ne oldu?

bugün tüm zorluklara rağmen çooookk şahane bir gün, ben her zamanki gibi yine çok güzel ve çok enerjiğim :KK200: harika bir hafta olur umarım..
bugün keyfim daha iyi, evet her şey çok zor ama her şey için de şükürler olsun demek gerekiyor. bence birçok şeyin üstesinden zar zor da olsa geldiğim için kendimi tebrik etmeliyim. küçük küçük birikimler yapmaya başladım, önümüzde ki aydan itibaren daha fazla koymaya başlarım kenara. gerçi hoş her ay farklı bir şey çıkıyor ama neyse, yine de elim sıkışsa da koymayı planlıyorum. bu ay da borçlarım bitse artık daha da rahatlamış olurum diye düşünüyorum. ki artık gerçekten rahatlamamın zamanı geldi senelerdir sıkışık sıkışık yaşıyorum ve bu durum gerçekten çok yorucu olmaya başladı. nafaka arttırım davası günü verildi, haziranda davamız var yarın da avukata vekalet vericem çünkü karşı tarafın avukatı var ve ben kendimi savunamam ona karşı.
hayata karşı endişelerimi üzerimden atmam gerektiğini düşünüyorum. endişe etmemem gerekiyor herşey bir şekilde ödeniyor nasılsa diye düşünmeye karar verdim. evet dükkanın kirasına zam geldi, aidata zam geldi ama üstesinden gelebilirim her şeyin. bu zamana kadar nasıl geldiysem yine gelirim.
ara ara bunalmam bu kadar sorumluluğa karşı gayet normal, ama geçiyor :)
musmutlu bir hafta olsun hepimize:dua:

kendimi bugün şahane hissediyorum. hiçbirşeyin beni yıkamayacağını, her zorlukla başedebileceğimi düşünüyorum :)
ben hep hallettim yine hallederim modundayım ve gerçekten de öyle olacak. zorluklar olmasa bu kadar güçlü bu kadar dimdik ayakta duramam.
ben herşeyin en iyisine layığım. bakış açımı değiştirmeye karar verdim bundan sonra olumsuz düşünmek küçük düşünmek yok. isteklerimi çoğalttım, hayattan beklentilerim de daha büyük. küçük düşünmek istemiyorum.
biliyorum ki aklımdan ne geçerse o oluyor, o yüzden güzel düşünüp güzel istemek lazım :dua: kendimle gurur duyuyorum, dönüştüğüm kişiyi seviyorum. harika işler başarıyorum ve istediğim herşeyi de elde edeceğim. kolay olmayacak belki ama bunu başarana kadar tırnaklarımla kazımaya devam edicem.

Bugün ne kadar huzurlu bir hayatım olduğu aklıma geldi. Gerçekten durup huzurluyum ben ya dedim. Hayatımdan beni mutsuz,huzursuz eden herkesi elemişim. En başta eşim ve bana birşey katmayan hoşlanmadığım herkesi elemişim. Çevrem kısıtlı,3 4 gerçek dostum var, ailem var ve ben böyle az insanla çok iyiyim ya. Daha fazla çevre yapmak yeni insan tanımak bile istemiyorum. Tamamlanmak için illa bir eşe sahip olmak gerekmiyor değil mı? Ben sanırım böyle tamamım 😄
iyi geceleeerrr💕

ben gerçekten artık maddi özgürlüğüm olsun istiyorun. sıkışmadan nasıl ödenecek diye kafa patlatmadan bunalmadan yaşamak istiyorum. yeterince zorluk çektim ben yeter gerçekten. istemiyorum maddi sıkışıklık ya istemiyoruuuummm. bu zorlu zamanları atlatmak ve herşeyin düzelmiş olmasını istiyorum. rahata kavuşmak istiyorum ya tek istediğim bu çok mu zor? verdiğim emek fedakarlık boşa gitmesin bunca zorluk boşa gitmesin lütfen :KK43:
hayatım boyunca hep zorluklarla karşılaştım. evet herşeyi atlattım ama bazen tepetaklak olacağımı düşünmeden edemiyorum.
her ay acaba bu ay batacakmıyım diye düşünüyorum yada kartım yine patlayacak diye endişe ediyorum. evet hep hallettim bu zamana kadar, 1 senedir ucu ucuna herşey yetişiyor bir şekilde ama ben bunu yaşamak istemiyorum ben daha fazla kazanmaya layığım. verdiğim emeklerin karşılığı daha fazla olmalı. umarım bir gün bunları okuduğumda yüzümde bir gülümseme ile ben başardım derim..

herşeyle tek başıma çabalıyorum kızımla tek başımayım, babası daha jimnastiğe mı baleye mı gittiğini bile bilmiyor dün konuşurken ''baleye devam ediyor musun'' diye sordu. ya bu kadar salak olamazsın çocuğunla hiç ilgilenmediği o kadar belli ki. 1 ay oldu en son aradığında. 1 koskoca ay sen çocuğunla nasıl ilgilenmezsin? ne yedi ne içti nereyi gezdi neler öğrendi? şuan yine ateşlendi ve yine doktora götürmek zorundayım. yine antibiyotik kullanacak. hayat benim için neden hep zor? neden hep tek başıma mücadele etmek zorundayım. hem maddi hem manevi. yine 2 aydır nafakayı göndermiyor ve ben avazım çıktığı kadar arayıp küfür etmek istiyorum. çocuk birtek benim çocuğum mu? ben bu çocuğu tek başıma mı doğurdum ay delirmelik bir gün.

X